Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Subat 2019

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Opus V

Yorum

• Leder 6 JF Schwarzlose Berlin
      Deri, süt, vanilya ve dumanlı hissiyat. Oldukça farklı ve hoş bir aurası olan kalite hissiyatı yüksek yayılımı ve kalıcılığı iyi olan unisex çizgiden maskülenliğe doğru ilerleyen genel begenisi yüksek bir parfüm. Rıdvan Dilmen'in tabiri ile beğenmedim, çok beğendim. 🤠

Yorum

• diorların parfümü...
        portakal ve iris ile açılış yapıp süet in baştan sonra hissedildiği gül ve oud kokusunun arabik ve hafif yağlı hava kattığı niş kategorisinde bir koku...
        gerçi edt yi hertürlü tercih ederim...
        sillaj ve kalıcılık yolda bırakmayan cinsten...
        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Ormonde Jayne - Black Gold; asla satılmayacaklarda top 3 te.

Yorum

• mancera red tobacco.bu parfümden çok büyük beklentim vardı.adamlar bildiğin %80 pure havane üzerine %20 pure malt katmışlar.Fena koku değil ama özel hiç bir tarafı yok

Yorum

• Herod
              Herod Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              +1
              daha çok ck shock a benzettim...
              şişede rengi kırmızıydı meğer sarıymış bari kırmızı yapsalardı hiç değilse çekici bir yanı olabilirdi...

• fsater
              fsater Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              bende rengine çok şaşırdım.shcok kadar kalitesiz değil bence

• Nicolai Patchouli İntense

Yorum

• Özlenenlerde bugün; Serge Lutens Ambre Sultan

Yorum

• hlttmz
                hlttmz Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                harem kuruyor olsaydım kesinlikle bu parfümü seçerdim bkz: 17. yüzyıl

• Nishane - Hacivat

Yorum

• Private label..cimensiligi dizginlenmis bi beri ver yorumu..ilk siktigimda kahve kokusu alıyorum..1 saat sonra daha bi güzel oluyor

Yorum

• Lidge (2014). Bana tek bir parfüm seç deseler tereddütsüz bunu seçerim. O baymayan kakao kokusu muhteşem gerçekten. Şu ana kadar da en uzak kişiden övgü aldığım parfüm bu oldu.

Yorum

• Dior homme edt - sanırım dhi bana uymadı uymayacak gibi çok tatlı ve boğucu geliyor bana kötü bir parfüm diyemem ama zevkime uymadı. Dior homme edt çok daha kullanılabilir ve hoş bir kokusu var

Yorum

• Xerjoff Cruz Del Sur I

Açılışı, acımsı kirli ve hayvansal bir deri ama bu öyle bir deri ki yanmış plastik kokusu gibi keskin ve zifir. Dumansı reçineler ve kimyon burada deriye en fazla eşlik eden nota. Bu noktada kendinizi 86 model bedford kamyonun yağ yakan motorunun egzosundan yaydığı o kirli ve isli dumanında bulabilirsiniz. Başlangıcı gerçekten oldukça zor. Orta notalara girdiğimizde ilk başta sulu ve tatlı bir üzüm kendini göstermeye çalışıyor ona acımsı ve keskin kokusu ile karanfil eşlik ediyor, üzüm kendini artık hissettirmezken mür karanfil ve kimyon, deri ile birleşerek kokuya karanlık ve tozlu bir hava katıyor. Burada bir miktar safranda hissediyorum ama safran deriye değil daha çok karanfilin o keskin havasının dozunu arttırmak için eşlik ediyormuş gibi. Uzun süre bu düzeyde devam eden parfüm yaklaşık 3-4 saat sonra sanki başlarda o zor kokan parfüm değilmiş gibi oldukça yumuşak ve tatlımsı bir yapıya oturuyor. Kuru meyvelere eşlik eden bir sandal ağacı bir parça o hafif tatlığı veren tarçınlı rom ile o ilk başlardaki parfümden bambaşka bir yapıya geliyor. Bu kadar değişim nasıl olabilir diye kendi kendinizi sorguluyorsunuz. Sanki bir ilizyon gösterindesiniz ve size kokularla ilizyon yapıyorlar. Bunu yapabilmek gerçekten çok büyük bir iş ve yetenekli bir parfümörün elinden çıkabilir ancak. Parfümörü Miroslav Petkov aslında çokça çalışmaya sahip olan bir parfümör değil topu topu 4 parfümü olsa da, bu durum, yeteneğini gölgeleyemez.
                      Son Düzenleme matrai; 06-02-19, 13:27. Tarafından yapıldı.

Yorum

• ali
                        ali Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Cruz Del Sur I imiş şimdi detaylı incelemede gördüm

• matrai
                        matrai Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        İnceleden kopyalayıp yapıştırmıştım. Yazamyı unutmuşum ekledim başlığa

• ada
                        ada Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        matrai hocam alexandria 2ile bu kokuyu aldim degiştirmeyi düşünüyordum çok sert bi koku yumuşak hale gelene kadar sabretmek zor ama sizin yorumunuzdan sonra arada kaldım

• Atelier Cologne Iris Rebelle
                      Pudrali degil de topraksi kök irisi bas role koymus bu parfum, neroli ve gül esintileriyle de muthis bir transparanlik etkisi veriyor.
                      Buz gibi serin, havuc suyu gibi tatli, toprak gibi nemli

Kimler sever?
                      Dior Homme, Le Labo Rose 31, Lumiere Noire ph, Hermes Hiris sevenler
                      Zegna Florentine Iris'i fazla pudrali bulanlar
                      MPG Iris Bleu Gris ve SL Iris Silver Mist'i biraz koyu ve nesesiz bulanlar
                      Placebo dinleyenler

Yorum

• Rayiha
                        Rayiha Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Atelier Rebul Iris diye algılayıp sevindim bir an. Deneyecek yeni bir iris buldum diye 🙁

• Jovoy private Label
                      Markanın en başarılı çalışmalarından biri. Vetiverin karanlık halinin kaliteli, performanslı ve kullanılabilir hali.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Nishane Pachouli Kozha,
                        Açılış bal ve deriden gelen hayvansallık özellikle bal ile birleşen ylang-ylang ın kremsi yapısı ve sümbülün ve papatyanın buruk çiçeksiliği ile birlikte alkollü bir içecek tadında, tatlı ve alkollü bir kokuyla oluyor. Sakinleşme başladığında alkol tadı geri plana çekilerek bal likörü kıvamına gelirken, tütsü ve karabiberden gelen baharat karışıma derinlik vermekte. Parfüm tamamen oturunca paçulinin en başından beri parfümün ana ekseninde olduğunu ve arkalarda gizli kaldığını hissediyorsunuz. Tatlı, tütsülü kremsi, aynı zamanda keskin bal likörü tadında paçuli yorumu. Ancak, deri ve baldan gelen hayvansallıkla her zaman sert bir parfüm.
                        Son Düzenleme ali; 06-02-19, 17:28. Tarafından yapıldı.
                        estefanyen

Yorum

• İlyas
                          İlyas Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Nishanenin en iyi kokusu bence.Fm Monsieur’a o parayı verme diye yana döne haykırıyor sanki bana

• ali
                          ali Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          İlyas Zor ama iyi bir koku bence de..
                      İşleniyor...
                      X