Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Terre D'Hermes

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Bir gün alırsam pure parfum versiyonu olacak, ama alacak kadar sever miyim bir gün sanmıyorum. ama başlıktada denildiği gibi birine parfüm tavsiye edecek olsam tavsiye edeceğim kadar saygı duydugum bir parfüm

Yorum

Kesinlikle koleksiyonumda eksilmeyecek parfumlerden.. Eski versiyonu denemedim ama gunceli beğenerek kullanıyorum..

Yorum

Ellena amcanın designer parfüm sektörüne bıraktığı yıllar geçsede eskimeyecek ve popülaritesini hiçbir zaman kaybetmeyecek mirası

Yorum

Arkadaşımın istekleri üzerine önerdiğim ve 2008 batch olanını aradığım,sonunda ufuk.mercan hocam da bulduk ve ısrarlarımla satın aldı.Güncel versiyonlarında bana turunçgiller çok buruk geliyor.Bu yüzden ben Montale Red Vetiyver sahibiyim.Fakat arkadaşıma aldığımız 2008 Terre’de daha hoş oturaklı bir hava sezdim.Ve turunçgiller de daha parlak.Çakmaktaşı notası mevcut muydu pek farketmedim ama hafif sabunsu bir havası da var hoş gelen.Genel olarak eski versiyonları daha çok hoşuma gitti diyebilirim

Yorum

Dolabımda mutlaka yeri olan bir parfümdür.

Yorum

Top 10 a girebilecek designer klasmanında bir parfüm ayrıca İntense vetiver versiyonuda gayet başarılı olmuş bence

Yorum

Terre d'Hermes Parfum, Hermes

Jean-Claude Ellena’nın parfüm piyasasına attığı en sert yumruk. Hiçbir şekilde diğer parfümleri takip etmeyen, kendi yolunda giden bir parfüm. 2006 çıkışlı, baharatlı, odunsu bir koku. Ellenavari bir ifadeyle topraksı, dünyevi

Terre’nin açılışı tozlu, hafif acımtırak olan yoğun bir portakal kokusuyla gerçekleşiyor. Tozlu turuncu bir toprak hissiyatını hissettiren bu koku biber notaları ile çok sıcak bir hale geliyor. Bu yüzden ki ben Terre’nin ilk fıslarını portakallı, turuncu renkli çok sıcak bir toprağın toz bulutuna benzetiyorum. Az kullanılan çakmaktaşını hissetmek zor olsa da orta notalarda parfümün rengini, sıcaklığını biraz da olsa değiştiriyor. Açılışını son derece ofansif bulduğum koku sonlara doğru sıcaklığını yitirerek, ağacımsı hale gelirken meşe yosunu notasından kaynaklı olabilir, biraz nemli bir hale bürünüyor.

Parfümün dikkat çekici tarafı bence kurduğu kuru/sıcak ile ıslak/soğuk diyalektiği. Parfümün tüketici yorumlarına baktığımda dikkatimi çeken, Terre d’Hermes’i bazıları yağmur sonrası kokusuna benzetirken, bazıları kuru toprak kokusuna benzetiyor. Bazıları biraz fresh bulurken, bazıları fazla yoğun-baharatlı buluyor. Bahsedilen benzetmelerin hepsi biraz da olsa parfümün içerisinde vardır. Bence kokuyu ne zaman, nasıl, hangi psikolojiyle giydiğimiz, ona bakış açımız, daha da önemlisi parfümle kurduğumuz iletişim ve bizle olan uyumuyla alakalı…

Terre’nin mucizesinin bir sırrı da içerisinde yüksek oranda yer alan Iso E-Super olabilir -ki bu ayrı, uzun bir tartışma konusu. Doğru mudur? Açıkçası bence, üretim aşamalarından kopuk salt tüketici konumunda bizlerin bu durumda pek sağlıklı ve kesin bir doğru bir yorumda bulunması zor. Ama en azından altı çizilmeden geçilmemesi ve üzerine düşünülmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum.

Son olarak şahsen benim için çok sıcak bir koku. Portakalın fresh olmayan hatta biraz acımtırak gelen kullanımının yanında özellikle biberimsi baharatların bana fazla yoğun gelmesinden dolayı –ki sıcak günlerde üzerime resmen yapışıp yakıyor hemen geçmek de bilmiyor! ben soğuk günlerde kullanmayı tercih ediyorum. Bence her mevsime uygun bir parfüm değil. Kış, özellikle soğuk sonbahar günlerinde ise adeta parlıyor. Dikkat çeken, farkını ortaya koyan bir parfüm.

Yayılım: 9/10 Çok iyi (Yayılım ve farkedilebilirlik olarak kullandığım en iyi designer parfüm.)
                Kalıcılık: 8/10 İyi

Click image for larger version  Name:	t (8).jpg Views:	0 Size:	196.6 KB ID:	151856
                Son Düzenleme Aryan; 09-02-20, 10:35. Tarafından yapıldı.

Yorum

Çoğu Niche Parfüme Taş Çıkarabilecek Başpayıt.Parfümden Öte Birşey Bana Göre.

Yorum

İşleniyor...
                  X