Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Terre D'Hermes

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Orjinal yazı sahibi: RİYAFES View Post
    En çok sevdiğim bahar ve yazlık desinger kokum, her zaman dolapta bir şişesi olacak
    benim de favori designerlarımdan biri terre.. her erkeğin dolabında bi şişe terre bulunmalı bence

Yorum

Orjinal yazı sahibi: guardian

benim de favori designerlarımdan biri terre.. her erkeğin dolabında bi şişe terre bulunmalı bence
      Şişe alman gereken 5 koku say deseler biri bu olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Bir zamanlar çok beğenerek kullanırdım hatta kız arkadaşımın favorisidir hala ama gerek eski haline benzemeyisi gerekse iyice piyasa işi olmasıyla uzaklaştım artık ama hala arada boş şişenin kapağını çeviririm

Yorum

4 kere reformülasyon geçirdigni kanıtlayabilirim. Raşit hocanın terre edt yorumundada tek tek belirttim. Hatta şuan pure versiyonuda reformüle oldu . Hala koku güzelligi devam etsede ilk hali ile neredeyse alakası yok . Şuan piyasadaki terreler sadece eski terreyi andırıyor. Kalıcılık ve slaj olayına girmiyorum bile . Hatta aynı batchlerde çok yogun şekilde nota farklılıklarıda 2006 dan buyana mevcut. 2. Yada 3. Reformulasyon batclerine sahip olanlar şanslı. Birde acayip derecede taklit edilir oldu pişti olmayı sevmeyenler için üzücü bi durum :-) Hermes in jean claude elennaya yaptıgı çok büyük bi ayıptır bu reformülasyonlar. Terre severleri boşver elennaya yapılmaz bu adam iyice yaşlandı zaten .Sadece eau frech versiyonu yerinde duruyo ona dokunmadılar yakında onuda hafifletip piyasaya sunucaklardır zaten oda cologne gibi bişey olur .

Yorum

• Frozenwings
            Frozenwings Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Reformülasyonlarla sadece gücünü mü kaybetti, yoksa koku yapısı da değişti mi? Bir tane edinmek istiyorum, ama vintage versiyonunu bulamam sanırım.

Kesinlikle gücünü kaybetti hocam .Yani şu şekilde açıklayabilirim her reformülasyonda sırasıyla azalmalar var . 2.reformülasyon çakmak taşı geriye çekildi ve İso e süper kimyasalı azaltıldı..3. reformülasyon potakal aroması artırıldı diger esanslar ve meşe yosunuda dahil tekrar degişiklikler oldu.Şuan 4. reformülasyon piyasada deneyip bakabilirsiniz sephorıa ve sevıl magazalarında içler acısı .Yalnız size şöyle söyliyim H2 bootled diye bi sürüm var edt versiyonunda bazı sitelerde satışını görmüştüm mizu veya markafoni olabilir hatta n11 dede vardı bikaçkere.Onu tavsiye edebilirim .İlginç biçimde vintage terreye benziyor ve muazzam kalıcılık .Tozlu topraklı yapı H2 bootled de mevcut yinede bi denemenizde fayda var açılış yeşilimsi acımsı başlıyo 5 dk sonra turunç asitli asitli ve yine acı şekilde daha sonra hızlı bi şekilde orta notalar ve saatlerce devam...Son olarak refill şişelerde edt lerin batch kontrol edilerek 2013 bulursanız oda tatmin edicektir.

Yorum

• Frozenwings
            Frozenwings Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Teşekkür ederim.

Kalıcılık bende çok kötüydü. Kadınlar fazla beğenmiyor ayrıca. Benim favorim orası ayrı

Yorum

Voyage çıktıktan,bu kadar piyasaya düştükten ve o kadar reformülasyon geçirdikten sonra artık tercih sebebim olacağını düşünmüyorum...

Yorum

Eski çakmaktaşlı versiyonu ilk kokladığımda bu dünyadaki en iğrenç parfüm olabilir, dedikleri gibi ya sev ya da nefret et kokusuymuş hakikaten diye düşünmüştüm, midem bulanmıştı. Ergen dönemlerimdi, toyduk daha Güncel versiyonunu arkadaşım kullanıyor, beğendim fakat e nerede kaldı parfümün özgünlüğü? Hermes'i hermes yapan o benim beğenmediğim çakmaktaşlı haliydi bence.

Yorum

• Kadir.tbk
                Kadir.tbk Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Tarihe katledilen bi koku olarak geçicek önümüzdeki yıllarda .Yazık ettiler kokuya.Hadi formülü degiştirdin kalıcılıgnı niye düşürüyosun niye seyreltiyosun.

Vintage versiyonunu güncel edt ve güncel edp yi kullanmış biri olarak ufak tefek birşeyler söylemek istiyorum
              Vintage versiyonunu keşke herkes denese inanılmaz bir yayılım inanılmaz kalıcılık var
              Koku farklı olarak güncel edt ile arası çakıl taşı toprakımsı ama bu yağmurdan sonraki toprak kokusu gibi bir koku eksik fark ediyor mu evet gerçekten güzellik açısından baya fark ediyor. Güncel EDT 3 saat yayılım 5-6 saat kalıcılık var vintage versiyonunda ise 4-5 saat yayılımı var bence aradaki fark hissedilir. Edp ise komple asidik acımsı portakal kokuyor bu portakal hafif geçmiş el ile soyulmaya çalışınca elde asidik portakal kokusu bırakan bir havada çok ekşi eksiklerini koklarken hissedeceksiniz yayılım 1-2 saat daha sonra tene yakın seyir ediyor ama edp çıkmıyor duş lifinize sinen bir yapısı var 12 saat üzeri kalıcılığı var. Sonuç olarak vintage edt bulmak imkansız gibi artık ama flankerları deneme yanılma yöntemiyle bulabilmek mümkün

Yorum

bende 125 ml refill şişe bulunmakta çok uğraştıysamda batch sorgulayamadım. bende o toprak mineral kokusu için aldım fakat kokuyu sıktığım andan itibaren bol asitli acı turunç kokusu geliyor bir süre sonra aynı asitli koku kremsi ve tozlu bi kokuya dönüşüyor arada baş ağrıtan cinsten mineral kokusu alıyorum hoşuma gidiyor ve koklayınca acayip bi ferahlama oluyor kokunun son anlarında ise koku biraz odunsulaşıyor gibi hissettim ilk 2 saat gerçekten fark edilirliği bende çok yüksek oluyor koku sürekli burnumda böyle kremsi kremsi asitli şekilde arada kokusu burnuma gelmeye devam ediyor tenimdede 1güne yakın kalıyor sizce aldıgım parfüm güzel batch mi eskiyi andırıyormu pek anlamıyorum parfüm olayında oldukça yeniyim aydınlatırsanız sevinirim. malum kokuya diyecek birşey yok
                Son Düzenleme matador; 06-02-17, 09:49. Tarafından yapıldı.

Yorum

artık alamayacağım parfümlerden birisi ne yazık ki....

Yorum

Hepsiburada da 125+30 ml edp olanı 330 liraya geliyor zor tutuyorum kendimi siparişi tamamla tuşuna basmama az kaldı gibi 😎

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Pi-jeY View Post
                      Hepsiburada da 125+30 ml edp olanı 330 liraya geliyor zor tutuyorum kendimi siparişi tamamla tuşuna basmama az kaldı gibi 😎

çok iyi fiyatmış burhan hocam alsak mı

Yorum

Cidden çokmu kötü güncel edt'nin performansı ? Veya güncel edp ?

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                          Umut Kurtoğlu Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Bende oldukça kalıcı güncel edp.. Farkedilir de etraftan gayet yorumlar alıyor her kullandığımda.. Şahsen severek kullanıyorum.

• Burakkk
                          Burakkk Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          O zaman edp alıcam hocam. Her ne kadar edtyi koku olarak daha çok sevsemde. Performansı yoksa para vermek anlamsız.

• promesta
                          promesta Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          bende her iki versiyonu da var kalıcılık olarak aralarında pek fark yok diyebilirim ama fark edirlik olarak edp daha baskın

En iyi parfümlerdendir. Portakal bahçesindeki toprak kokusu hissiyatı enfestir. Ama zamanla suyunun suyu çıkartılmış kokulardandır. Eski performansından eser kalmamış diyebilirim..

Yorum

İşleniyor...
                        X