Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bir Parfüme Harcayacağınız Maksimum Miktar Nedir?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bir Parfüme Harcayacağınız Maksimum Miktar Nedir?

Serge Lutens Section d'Or serisinin çıkmasıyla Luca Turin'in camı çerçeveyi kırıp ben artık parfümlerle ilgili yazmıyorum şeklinde atar yapması sonucu bu mesele yine gündeme geldi. Luca Turin'e göre kaliteli bir EdP için verilecek maksimum makul ücret 120$. Sizin de Luca Turin gibi fiyat konusunda psikolojik üst sınırınız var mı?

Not: Aventus fiyatını kesinlikle hak etmiyor diyerek herkesi büyük bir dertten kurtarayım.
    Son Düzenleme camorr; 25-01-17, 01:02. Tarafından yapıldı.

Haklı.
    Angara bebesi Luca da.
    Atara atar gidere gider.

Click image for larger version

Name:	indir.jpg
Views:	125
Size:	33.8 KB
ID:	7818

Arabia style diye bi sitede ayda yılda ufak yorumları çıkıyodu yine sanki..

Yorum

Benim için 500 tl psikolojik sınır. Üstü fiyatı gördüğümde "yarım milyar o_0" diye kendi kendime fısıldıyorum. İşin komik tarafı ise 50-100-150 ml olması beni rahatsız etmiyor. 500'ü geçmesin yeterli.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: camorr View Post
        Serge Lutens Section d'Or serisinin çıkmasıyla Luca Turin'in camı çerçeveyi kırıp ben artık parfümlerle ilgili yazmıyorum şeklinde atar yapması sonucu bu mesele yine gündeme geldi. Luca Turin'e göre kaliteli bir EdP için verilecek maksimum makul ücret 120$. Parfüm fiyatı olarak psikolojik sınırınızı buradan paylaşmanızı rica ediyorum.

Not: Aventus fiyatını kesinlikle hak etmiyor diyerek herkesi büyük bir dertten kurtarayım.
        Black gold icin gözünü kararttın, kendini ikna etmeye çalışıyorsun sanırım😬

Chypre palatin icin verdiğim her kuruşa değmiştir ama Guerlain homme intense'e verdiğim 200₺ icin üzülüyorum. Bilmem anlatabildim mi?

Yorum

• camorr
          camorr Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Guerlain Homme Intense koku olarak güzel bence ama performans sıfır. Ondan mı pişman oldun İbrahim Hocam? Luca Turin'i kızdırmamak için Black Gold'dan vazgeçtim.

• ibrhm
          ibrhm Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Luca Turin, Serge dayının evini görmemiş yoksa parfümlerden kazandığı evin yakıtını ancak karşılar😬 GHI iyi de bunun gibi 5 tane designer'a para vereceğime 2 tane Niş/indie/Vintage parfum almis olsam daha memnun olurdum su an.

3milyar 750milyon

Yorum

• camorr
          camorr Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          2.El Şahin'e mi endeksledin Gökhan Hocam?

• Paranoid Android
          Paranoid Android Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Kokuyorum da splitini açtılar.
          2 ml 44 lira

O anki ekonomik şartlarıma göre değişir. Bir şişe olarak değil de bazen 3-5 bin verdiğim de oldu bir ayda parfüme 500 tlden fazlasını veremeyeceğim durum da.. Durumum uygunsa diğer hayat standartlarımın gerektirdiği ya da yatırımlarımı etkilemeyecek tutar hangisiyse sonuna kadar veriyorum onu

Yeni başlayanlar için P.S: Lütfen mantığınızdan ayrılmadan keyifle ilgilenin bu hobinizle
        Son Düzenleme Umut Kurtoğlu; 24-01-17, 22:31. Tarafından yapıldı.

Yorum

Zamanında Roja ya neden atar yapmadı acaba?
          Roja nın fiyatları saç baş yolduracak cinsten.
          Demekki Serge Dayı ya saygısı sonsuz, Serge Dayı nın kendisi için önemi büyük.

Yorum

Luca Turin'i daha bir sevdim bak şu en pahalı, kaliteli edp parfüm 120 doları geçmemeli sözü yüzünden ..

Kimi egzotik ürünler bile ucuza bulunabiliyor. Sümbülteber, Frangipani, Geyik Miski, Ambergris, Civet gibi..

Luca Turin'i okuyayım bir ara inşallah.. Bizde de güzel yorumcular var maşallah ve ünlüde olurlar hayırlısıyla ..

Ben ucuz üretimi biliyorum ve hep toptancılara yakın kişilerden almaya çalışıyorum yani çok el değiştirmeden kişilerden bulmaya çalışıyorum..

Türkiye maalesef parfüm yasağı yüzünden bir parfümsever arkadaşımın dediği gibi "Parfümseverin Cehennemi" ve inşallah değişir..

Türkiye'de de ürünler artık ucuzluyor ama her ürünü bulmak zor. Mesela Geyik Miski ve yukarıda saydığım yağlar. Gerçi Abdul Samad Al Qurashi var maşallah. Genede yurtdışı bir başka..

3-12 ml Asaq yağlarına 350-1200 tl bayılabilirim o an param varsa.. Duruma göre artadabilir..

Günü gelir Giorgio Armani Myrrhe Imperial 'e, Hdp Fideils 'e para bayılabilirim.

Çok para verince kullanırkende verimli olmaya çalışıyorsun .. Özel günlerde falan fıslatmaya bakıyorsun ..

Yorum

• camorr
              camorr Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Saygılar Baykal Hocam. Ben de attarlara kayıyorum yavaşça. Denk gelse Sultan Pasha için keseyi açarım sanırım.

Orjinal yazı sahibi: Paranoid Android View Post
            Zamanında Roja ya neden atar yapmadı acaba?
            Roja nın fiyatları saç baş yolduracak cinsten.
            Demekki Serge Dayı ya saygısı sonsuz, Serge Dayı nın kendisi için önemi büyük.
            Bardağı taşıran son damla ve güvendiği dağlara kar yağması karışımı oldu muhtemelen.

Yorum

Yüksek fiyatlı urunleri decant alıp denemekte fayda var, israf olmaması açısından. Kullanıp test ettikten sonra değeri belirlenebilir.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Açık parfüm bile alacak durumum yok şu an .
                Boşuna dememiş atalarımız hızlı koşan atı b..u seyrek düşermiş diye..
                فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: guardian View Post
                  3milyar 750milyon

Nawab of Oudh, NY Oud, Naxos, NY Amber, Mona Vanille

Yorum

Bir keresinde Roja Amber Aoud almıştım 2100 küsür liraya hem de kör alış ama kuzenin erken gelmesiyle iptal ettim ki iyiki etmişin kafamı duvardan duvara vururdum vallahi
                    Nawab of Oudh, NY Oud, Naxos, NY Amber, Mona Vanille

Yorum

Aslında tamamıyla gelirinle doğru orantılı birşey.Bir ayda 700 liradan fazla para verdiğimde oluyor...Ama bu aralar evlilik Hazırlıkları olduğu için daha temkinliyim bir süre

Yorum

Şişe ve ambalaj maliyetinin parfümün maliyetinden daha çok olduğu günümüz sektöründe Luca Turin'in bu isyanına katılmamak elde değil.

Yorum

İşleniyor...
                        X