Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Hacı Yağı diye geri dönüş alan kokularınız!!

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Nedense çevrem Serge Lutens Arabie ve Ambre Sultandan olumsuz yorum aldım.Oryantal kokular gerçi ama

Yorum

Chanel Antaeus'a iş arkadaşım hacıdan mı getirttin dedi havada kokusunu alınca. Ağır olan her parfüme hacı yağı diyo bizim millet.

Üzgünüm ama benimde birinde duysam hacı yağı sürmüş heralde diyeceğim parfümler var tabi. Dior Oud Ispahan ve Montale Black Aoud mesela. Midemi yerinden oynatan parfümler. Bedava vericez deseler sizde kalsın sağolun derim.

Yorum

alex2 ve cocaine...

Yorum

Killian Back to Black

Yorum

FB....Cocaine

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Umut Sarikayanin bir karikaturu vardi eleman Picasso'ya abi istesen baligin aynisini cizersin ama di mi diyodu

Insanlarda genel olarak parfumlerin evrensel bir hitaba sahip olacagi inanci oluyor ve sıkınca begenilecegi dusunuluyor. Ancak parfum sevmeyen cok insan var, habis çok insan var, algısı görgüsü karışım insanlar var, var oglu var.

Benim de parfum yorumu yazarken "genele hitap" seklinde ozetlemeye calistigim, aslinda tabi ki icinde yasadigimiz toplumun verdigi/verecegi tepkilerin yillarla gelen tecrubelerle suzulmus bir icgorusu.

Neyse marifet iltifata tabidir, parfum de her sanat/zanaat gibi takdir edildigi ortamda yeserir. Hatasiz Ayisigi Sonatasi calana nikah masasi falan calsana ehi mehi diyen gordum ben. Var bizde birsey. O yuzden kafaniza takmayin, begendiginiz parfumu yerine gore uygun dozajlamayla kullanmayi zaten zamanla oturtursunuz

Yorum

Genelde oud kokulari bu haksiz geri donuslere maruz kalir. Her burun terbiye edilecek diye bir sey yok tabii. Hacdan geldi deyip geciniz efendim.
                Son Düzenleme ertugrulco; 12-04-21, 10:03. Tarafından yapıldı.

Yorum

ben anlamıyorum hayvansı kokunca hacı yağı diyorlar (bkz kouros, ambre sultan), Gül kokusu koklayınca da hacı yağı diyorlar (bkz pekji ruh, poal vs) ...

toplumdaki bu bilinçaltının neyden kaynaklandığını çözemedim :/

Yorum

İşleniyor...
                  X