Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Hacı Yağı diye geri dönüş alan kokularınız!!

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Hacı Yağı diye geri dönüş alan kokularınız!!

Birçok kişiden bu tepkiyi aldığımı belirteyim...
    Özellikler tobacco vanille, coromandel ve jubilation sıktığımda...
    Bond amber sıktığım da ise kız arkadaşımdan farklı bir tepki aldım zengin kokoş kokusu diye
    Sizlerin ki neler acep
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Songe un Bois D’ete,Bond Amber,Salome,Ursa,Dev 2. Bileğimde denediğim Roja Enigma için de hacı yağı gibi diyen arkadaşım olmuştu.

Yorum

1740 için hacı yağı yorumu almıştım. En ilginç geri dönüş Hindu Grass içindi: misvak kokuyorsun misvak nedir ya
      estefanyen

Yorum

Xerjoff Casamorati 1888

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Azzura View Post
          Xerjoff Casamorati 1888
          güzelim kokuya edilen lafa bak

Yorum

Casamorati 1888’e ablam hacı yağı demişti evet

Yorum

Genellikle içinde gül, amber ve tütün olan kokulara bu şekilde hacıyağı diyorlar...

Yorum

Dün Hisarüstü metro istasyonunda etrafı kaplamış gül ve öd kokusu vardı hangi parfüm olduğunu çıkaramadım açıkçası. Noir de noire göre daha baskın bir gül ve oud kullanımı vardı istasyondaki kızlardan biri arkadaşına babaanne evindeki kolonyalar gibi kokuyor aynı demişti burası. Koku bence güzeldi, bende uyandırdığı his yakın zamanda noir de noir kullanmalıyım olmuştu. Malesef ülkemizin koku hafızası bu tür parfümler için çok acımasız yorumlar yaptırıyor.
                estefanyen

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Herod View Post

güzelim kokuya edilen lafa bak
                  Aynen abi

Yorum

Terenzi laudano nero
                    Stéphane Humbert Lucas 777 oud

ikisi tamamen aynı parfüm isimleri değişik,hacı yağından vazgeçtim 4 kez hacca gitmiş hacı,gerçi hacı yağından sevdiğim kokularda var.

Yorum

Bu aslında biraz karşı tarafın kimliğiylede alakalı sanırsam . Farklı bir kültürü yaşamış kişilerde bunu söyleyebiliyor gözlemlediğim kadarıyla . Costume National Homme için böyle bir yorum aldım 2 kere şaşırmıştım . Bir kerede NY Amber varken böyle birşey dendi , sanırım değişik algılarda var anladığım kadarıyla değişkenlik gösteriyor bu durum birazda.

Yorum

Casamoratti 1888, santal royal, more than words, chergui, neredeyse kışlık tüm niş parfümlere söylüyorlar ya, eh10 tlye 3 gün kalıcı açık ithal parfüm kullananlar başka ne diyebilir ki... 2 yıl önce işyerine yanılmıyorsam ya casanova ya da santal royal sıkıp gitmiştim, başka biri geldi ve bana göre son derece itici bir koku kullanmıştı, ofisteki bayan bana onun parfümünü sorsana bak ne güzel parfüm, parfüm dediğin böyle olmalı dedi, gidip o kişiye hangi parfümü kullandın diye sorduğumda bana arko traş kolonyası dedi ya ben resmen dumur denizinde kulaç atmaya başladım..

Yorum

• uncle-benjen
                          uncle-benjen Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Aha aha.. Arko traş kolonyası da bayağı güçlü ve illet birşeydir..

Oud'u amberi geçtim, ağır ve bungun bütün kokulara hacı yağı muamelesi yapılıyor. Ambre Nuit, Calligraphy Rose, Interlude falan hadi neyse, ama LIDG? Lumiere Noire? alakası yok.

Yorum

Ulkemizde insanlarin genel olarak kendini ifade sorunu da var. Pek cok arastirmada gunluk ortalama kullanilan kelime sayisi 200-300 olarak belirtiliyor. Herhangi bir kavrama ilgi ve zaman ayirmaktansa ezberlenmis kaliplarin rahatligina siginildigini soyleyebilirim
                          Son Düzenleme Leto; 28-02-18, 17:28. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Frozenwings
                            Frozenwings Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Kesinlikle katılıyorum.

Maalesef niş parfümlere bu konuda acımasızca yorumlar yapabiliyorlar kışlık niş kullanırsın hacı yağı derler gourmand kullanırsın pamuk şeker derler. Artık bende kokudan anlamayan o insanlara acımıyorum Allah ne verdiyse boca ediyorum.

Yorum

İşleniyor...
                          X