Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• le labo rose 31 ;

çok güzel bir gül kimyon parfümü.biraz daha yayılımlı olsa tadından yenmezdi

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Pervane View Post
      Patchouli İmperial: Beyaz çikolatasız Coromandel ya da Salvatore Ferragamo Terra Rosa'nın daha az balzamik hali.
      valla kıymetini bil hatta elinde varsa biraz bana yollasan takas yapsak?

Yorum

• Pervane
        Pervane Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Ah hocam olsa da yollasam. Ama bende de dekant var.

• Mon Guerlain Bloom of Rose EdP

Lavantası ile ilgimi çeken ama tatlılığı nedeniyle kullanamadığım Mon Guerlain'ın flankerlarını kendime uygun bir lavanta bulurum umuduyla takip ederken Mon Guerlain Bloom of Rose'u denemiş ve çok beğenerek yaz boyu keyifle kullanmıştım. Ancak EdT formundaki bu parfüm, Mon Guerlain'a yeterince benzemediği ve isminin vaadettiği gülü yoğun şekilde içermediği gerekçesiyle çokça eleştirilmişti. Gerçekten de narenciyenin çok baskın olduğu Bloom of Rose, narenciye teması ile çıksaydı bu kadar tepki almayabilirdi.

Ertesi yıl ise Guerlain bu kez gülün gerçekten baskın olduğu ve EdP formundaki 2. Bloom of Rose'u tanıttı. Ben de zaten sevdiğim bu parfümün ikinci şişesini EdP olarak körlemesine satın almıştım. Ve biraz pişman olmuştum.

Gerçekten de EdP, görece daha gül odaklı bir parfüm, ancak içeriğe eklenen meyve akoru / armut, parfümü orijinalinin hiç hazzetmediğim baygın tatlılığına doğru sürüklüyor. Bu nedenle gül de taze bir gül olarak değil, oldukça baygın bir gül olarak algılanıyor. Ancak bu ilk aşamayı atlattıktan sonra, EdT ile benzerlik artıyor, gül, narenciyeler ile birlikte daha taze hissediliyor. Bu parfümün en sevdiğim yanı, EdT'de olduğu gibi dipteki buruk lavantası. Lavantaya eşlik eden vanilya da bu burukluğa yakışır şekilde, çok tatlı olmayan, deyim yerindeyse daha yeşil bir vanilya. Bu dip kısmın güzelliği için baştaki tatlılığı duymazdan gelmeye çalışıyorum.

Yılda en az 1 flankerı çıkan Mon Guerlain'ın lavantası bol, ferah ve tatlılığı azaltılmış bir versiyonuna sıra gelmesini sabırla bekliyorum. Umarım Thierry Wasser, bir röportajında belirttiği ticari zorunluluklar içinde anaakım parfümlerin glikoz deryasında boğulmayan, mor tonlarda, buruk, ferah ve serin bir Mon Guerlain tasarlama motivasyonu bulabilir.
      Son Düzenleme Rayiha; 17-05-22, 01:27. Tarafından yapıldı.

Yorum

• orangeverte
        orangeverte Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        teafortwo Sizce jersey uniseks kullanıma uygun mu?

• teafortwo
        teafortwo Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        orangeverte
        Emin değilim... Ama ben nasıl maskülen yanı biraz daha ağır basan işler kullanabiliyorsam, lavanta sever bir erkek de Jersey kullanmaktan hoşlanabilir yani neden olmasın?☺️

• orangeverte
        orangeverte Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        teafortwo teşekkür ederim

• CD Fahrenheit EDT

Yorum

• Profumum Roma - Acqua Viva

Yorum

• Ea sigilli
          Sucul, biraz mutfak birazda laboratuvar kokusunu andıran nüansa hafif çiçeksi dokunuşların eklendiği yapay kokan bir parfüm. Elbisede mümkün olduğunca burnumdan uzak olacak şekilde spreylediğimde sıcak havada beni rahatsız etmeyen hatta sevebileceğim bir ayarda oluyor. Kalıcılık çok iyi, fark edilirlik birinci saatin sonunda düşmeye başlıyor (elbise üzerinde).

Yorum

• CD Pure Poison

Yorum

• TM - Ultra Zest

Yorum

• Sabah 4 fıs Chanel Gabrielle Essence sıktım ama şu an hiç parfüm sıkmamış gibiyim. Biraz Jadore havasında ama daha hafif.

Yorum

• FM French lover ilk başlarda pek sevmemiş olsamda şimdilik yavaş yavaş sevmeye başladım.

Yorum

• Marc Antoine Barrois Encelade

Parfüm net olarak dumansı hatta cayır cayır yanan bir yeşilin üstüne oturtulmuş. Öyle isli dumansılık veya kirlilikten bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın bu bildiğiniz o sıcak lav akıntısı ile buluşup yanan hatta yakan bir yeşillik. Eriyip gidiyor. O sıcak hissiyatı vermiş olduğu ayarsız yeşil dumansılık parfümün can alıcı yeri. Hem bir sıcak tarafı hemde okaliptus vari ferah bir havası var. İlginç bir denge ve bu zamana kadar karşılaşmamış olduğum bir deneyim. Beni bu kadar heyecanladıran bu kadar içine alan bir çalışma uzun zamandır denk gelmiyordu. Aşkımı körükledi dersem yeridir. Mükemmele yakın futuristik bir çalışma ortaya çıkartmışlar.

Yorum

• Coromandel Edp, zannediyorum edp edt ye göre daha maskülen deneme şansım olursa edt ye bir bakmam lazım,, birde hanımların bu paçuliden ne alıp veremediği var bilmiyorum ama biri 25 diğeri 29 diğeri 55 yaşında üç farklı kişiden mide bulandırıcı bir koku olduğu yönünde geri dönüş aldım, kullanmak için havanın soğumasını beklemiştim istanbulda hava 15 derecelerde rüzgarlı yağmurlu daha ne zaman kullanabilirim

Yorum

• ntmm22
                        ntmm22 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Aslında size katılmıyor değilim ben de paçulinin yeşilini kahverengisine tercih ederim, ancak bu parfüm bana çok topraksı gelmedi özellikle açılışından bir saat sonra durumu topladı gibi geldi öyle değil miydi yoksa.?

• Rayiha
                        Rayiha Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Tekrar deneyeyim, açılış sonrası çok tatlı ve kirli bir hale bürünüyor gibi kalmış aklımda. Bir de her yere bulaşıyor, çıkmıyor.

• ntmm22
                        ntmm22 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Performansı çok test edemedim açıkcası hanım da sevmedi iki fıs bileğime sıktığım parfümü yıkamak zorunda kaldım

• Armaf CDNi parfum versiyonu.
                      EDT olanını çok sevdim o baslardaki narenciyeli açılış gerçekten çok yakışıyor o parfüme. Edp versiyonunda biraz hayal kırıklığı yaşadım eksik olan birşeyler vardı biraz dengesizlikler hakimdi fakat parfum versiyonu beni mest etti kalıcılığı baya iyi olmuş yeterlidir diyebilirim. Aventus kadar zarif olmasa da iş görür. Fiyatından dolayı aventus yerine tercih edilebilir parfum olanı.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Atkinsons Pirates ' Grand Reserve kullandım. Kakao-rom- paçuli ekseninde ,boozy havanın hissedildiği, kakaonun ise oldukça yoğun hissedildiği bir kompozisyon olmuş.

Yorum

• Perris Vetiver Java.

Dark vetiver. Bitter Vetiver. İliklere kadar vetiver.

Ama öyle böyle vetiver değil. Bildiğiniz bir vetiver hiç değil.

Açılışı geniz yakan metalik medikallik

Orta notaları, tuzlu ve acı bitter yeşil

Dip notaları, dumansı bir odunsu.

Genel olarak vetiver katranı diye bir söylemde bulunsam hiç de yanlış olmaz.

Yorum

• Medea
                            Medea Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Hiç tatlılık yok gibi anladım. Denemeye değer gibi geliyor kulağa.

• Abbathdoom
                            Abbathdoom Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Müsait olabilirsem bugün deneyeceğim. Umarım almam. Alırsam sebebi sensin matrai abi 😁

• matrai
                            matrai Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Tatlılık sıfır tam senlik Medea
                        İşleniyor...
                        X