Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Zara Leather Jardin. Jo Malone'un ürettiği parfümlerden biri. Parfümümüz kıyafette yeşil ve sert bir deri parfümü. Fakat doğrudan cilde uygulandığında ciddi bir hayvasılık barındırıyor. Frencesco Smalto Pour Homme, Gres Homme de Gres, biraz da Nicolai Patchouli İntens'e selam çakan bir parfüm. Haliyle herkesin sevebileceği ve alıştığımız zamanların parfümleri gibi kokmuyor. Bir dede, bir baba, bir dedebaba parfümü bu erenlerim.

Yorum

• Papillon Dryad.

Yorum

• Tek fıs mfk oud extrait

SM-G991B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Regalien Mystic. Sediri çok net hissettiğim lavantalı, baharatlı temiz bir odunsu. Oldukça kuvvetli, erkeksi bir parfüm.

Yorum

• Nasomatto Pardon

Daha derin ve yoğun LIDGE’ye biraz tütsü ve baharatlar eklemişler ve ortaya bu muhteşem şaheser çıkmış .. Baraonda’dan sonraki favorim bu kesinlikle …

Yorum

• Tom Ford Vert Boheme
              İlk izlenimin üzerinden geceli çok oldu, maalesef feci basit bir floral deodorant kokusu benim için. Üzerimde taşımak çok rahatsızlık verdi bugün. Hiç beklediğim kadar yeşil değil, kompozisyondaki çiçeklerin bileşimi benim için fazla bayağı. Kapanışa doğru da iyi bir dönüşüm geçirmiyor. Kalıcılık ve yayılım da vasat. Vert d'Encens hâlâ serinin en iyisi.

Yorum

• Dekant bitirmeceler: Ragalien Mystic.

Yorum

• Histoires de Parfums 1740.

Yorum

• Xerjoff Richwood.

Yorum

• Hermes Belami Vetiver
                      Başlangıçta temiz bir vetiver eşliğinde başlangıç yapsada vetiver kısa zamanda ayrılıp gidiyor. Sonrasında kadifemsi deri ile tekdüze devam edip sonlanıyor. Risk içermeyen, kolay sevilebilir bir parfüm.

Yorum

• Mancera Hindu Kush
                        Sevecek gibi oluyorum ama kokunun beni götürdüğü yer hoş değil. Timbuktu ve Zoologist Sloth gibi örnekleri özellikle vereceğim ama daha birçok erkek(!) parfümünde olan bir şey Hindu Kush da da, hormon kokusu. Animalik tabir edilip geçiliyor betimlemeler de çoğunlukla, benim için düpedüz ergenlik çağında hormon bombası gibi dolaşan liseli erkeklerin beden eğitimi dersi sonrası soyunma odası kokusu. Eh, bazıları o dönemlerde parfüm de kullanmayı seviyor işte ortaya böyle kombinasyonlar çıkıyor.
                        Elimdeki numunenin çok iyi bir performansı var yayılım ve kalıcılık yönünden. Maalesef ben farklı notalardan gelen nüanslarini burada pek iyi secemiyorum.

Yorum

• YSL la nuit de l'homme kararsız kaldığımda elimin gittiği parfumlerden birisi. Risksiz genel beğeniye uygun köralışa açık fakat performansı düşük bir parfüm fakat yine de koleksiyonumda yeri olacak bir parfüm

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Nishane Patchouli Kozha

Daha boozy ve daha kullanılabilir TF Amber Absolute gibi . Performans muhteşem. Yağmurlu günlere çok iyi gidiyor. İnşallah seni ilerde şişeli alırım ...

Yorum

• Mad et Len Vetyver Bucolique kullandım. Açılışı oldukça ferah ve biraz daha alttan hissedilen baharatlar mevcut. Orta ve son kısımlarında ise vetiver ile yeşil bir herbal yapı (içeriğinde saman olduğu belirtilmiş) öne çıkıyor. Denediğim hiçbir vetiver parfümüne benzemiyor ve bahar aylarında daha keyifli bir kullanım sunacağını düşünüyorum. Kalıcılık ve yayılımı ortalama düzeyde denebilir. Son zamanlarda azaldığını düşündüğüm vetiver aşkıma güzel bir dokunuş yaptı.

Yorum

• Profumum Roma Patchouly.

Yorum

İşleniyor...
                                X