Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Zara Parfümleri

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Zara Parfümleri

Aslında bu konu başlığını açmaktan çok yana değildim ama ülkemizde böyle bir gerçek var. Sonuçta hepimiz bir şekilde a.ık parfümlerden veya designerlardan yola çıkarak bu hobinin bağımlısı olduk.

Ülkemizin bir çok ilindeki alışveriş merkezlerinde mağazaları bulunan İspanyol giyim markası Zara nın son bir kaç yıldır genişleyerek büyüyen bir parfüm koleksiyonu var. Çoğu zaman popüler kokuları taklit etsede özgün sayılabilecek parfümleri az değil. Fiyat performans açısından oldukça tatminkar olan bu serileri insanlar alırken veya almadan önce internette forumlarda o parfümlerle ilgili yorumları okumak istiyor. Bakarsınız bu başlıkta okunan yazıları okumaya gelen bir kaç kişi bile olsa aramıza çekebilirsek ve hobiyi aşılayabilirsek ne mutlu bize.

O zaman zara parfümleri ile ilgili deneyimlerimizi burda toplu olarak paylaşabiliriz

kıyafet alışverişine çıktığımda genelde zara'ya uğruyorum ve her uğradığımda da elime gelen parfümleri kokluyorum fakat kalıcılığı/silajı çok düşük olduğu için hiç almayı düşünmedim. parfümlerin çoğu sizin de dediğiniz gibi popüler parfümlerin klonu diye düşünüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
      Aslında bu konu başlığını açmaktan çok yana değildim ama ülkemizde böyle bir gerçek var.
      Zara parfümleri klon olduğu için mi yoksa kalitesiz bulduğunuz için mi böyle düşünüyorsunuz hocam?

Merak ettim...

Yorum

• matrai
        matrai Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Yok o tamamen yanlış anlaşılmış. Bunu açıyorsak LCW kokularınıda Mudo parfümlerinide De Facto ürünlerinide açmak gerekecek ilerde ama zara bu konuda kendini çok fazla geliştirdiği için ayrıca üzerine bir konu başlığı açmanın gerekli olduğunu gördüm

Şöyle bir hype ları var mesela;
      Tobacco Collection Rich Warm Addictive

Click image for larger version

Name:	nd.40449.jpg
Views:	19822
Size:	56.7 KB
ID:	15730

Yorum

Son zamanda çıkardığı kokular performans anlamında gayet tatmin edici. Fakat aşırı sentetik yapılarından ötürü bende başağrısı yaptıkları için almıyorum ve kullanmıyorum.

Yorum

Kesinlikle sana katılıyorum. Sentetiklik baya sıkıntı bi vanilla kokusu vardı hyonotic posion a oldukça benziyordu ama bu kadar ağar olamaz direk beyni sızlatıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Tobacco serisi hem çok taklit hem de sentetik ötesi bence.
            http://www.fragrantica.com/member/761777/

Yorum

• Burakkk
              Burakkk Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Bir tanesi için Herod'a benziyo diyolar.

• fragranstein
              fragranstein Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Aman zaten Parfum de Marley'in kokuları neredeyse taklit ama en azından rafine bir havası var ☺ Herod'a benziyor gibi ama ben warm rich olan modeli bir kadın kokusuna benzettim ama çok bayağı kokuyordu. Öbürü daha maskulendi.

Kesin sentetiktir ama Zara Vibrant Leather'ı merak ediyorum

Yorum

• Burakkk
              Burakkk Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Hocam Aventus'tan ziyade mancera Cedrat Boise'ya benzettim ben.

• Wadajat
              Wadajat Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Doğrudur hocam ikisini de denemek istiyorum fırsatım olunca

Çok az denedim. Bir Aromatic Future fena gelmemişti ama sentetikti, diğer kokladıklarım genelde bayağı işlerdi. Kadın parfümlerini hiç koklamadım.

Yorum

Zara White Tag - Creed Silver Mountain Water
              Zara Aromatic Future - Dior Sauvage
              Zara Tone Indeterminee - Montale Vanille Absolu
              Zara Man Gold - PR Black XS
              Zara Seoul - PR Invuctus
              Zara Sydyney - TDH
              Zara 9.0 - Dior Homme
              Zara Black - One million
              Zara Tobacco Intense Dark – 212 VIP
              Zara Exclusive Oud – Armani Oud Royal
              Zara Vibrant Leather – Creed Aventus
              Zara Amber Vanilla – TM Alien

Yorum

Güzel birkaç kokusu var ama bende çok sentetik buluyorum.

Yorum

zara denim sport couture da güzeldi erkek parfümlerinde. ama hangi kokuya benzediğini bulamadım. deneyen varsa yorum yazabilir mi?

Yorum

Degerlendirirken fiyat performansi baz alırsak fena işler olmadıgını soylememiz anormal olmayacaktir. Taklit vesaire fakat acik parfüm fobisi olup da cok dusuk butce ayirmak isteyenler icin şişeli ve en azından sadece zara'da olan şişelerle alinabilecek alternatifler sözkonusu. Istanbulda bir acik parfümcüyle calistiklarini bizzat ilgili sahislardan da duymustum. Genel olarak boyle bir calisma sekilleri var fakat exlusive denilen paketlerde,( fiyatlara da bir nebze yansiyor icerik farkliliklari,) nispeten farkli secenekleri sozkonusu. En azından 500 600 tl verip yine aynı sentetik hammaddelerle yapilmis parfümler kullanmaktansa cok daha akilci oldugunu soyleyebilirim. Ha sunu da net bir sekilde belirteyim, dogal hammadde biraz fanteziye kacmakta artik. Şişesi gösterişli ve etiket fiyati yüksek oldugu icin rafine, dogal cıkarımı yapmak saglikli degil diye dusunuyorum.

Yorum

• Frozenwings
                      Frozenwings Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Ben şişesinde İspanya üretimidir ibaresi hatırlıyorum, İstanbul'da mı üretiliyormuş?

• Optuna
                      Optuna Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Şişesi orada uretiliyor olabilir fakat ismi lazım degil Kadıkoyde, Avrupa ve Rusya pazarina parfum satan bir acik parfumcu, ''bizzat bizden parfüm hazırlamamızı istemislerdi bir donem'' demisti. Emin olmamakla birlikte ona istinaden verdim bilgiyi ki son derece mantikli gelmisti bana.

Zaranın yeni koleksiyonu çıkmış bakalım onlar nasıl

Yorum

Zara'nı Blak Tag Intense adında bir kokusu vardı,kokladığım zamanlarda oldukça beğenmiştim.Performansı kıyafette çok çok iyiydi.Her Zara parfümü gibi bir anda ortadan kaybolmuştu.
                      Black Tag Intense EDP 2017 adıyla tekrar sunulmuş. Fragrantica'da belirtilen notalar önceki ile örtüşmüyor ancak koku ve performansı olarak aynı ürünse bir kaç şişe alıp atabilirim bir kenara.

https://www.fragrantica.com/perfume/...017-47400.html
                      Son Düzenleme murrjm; 07-11-17, 09:18. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                      X