Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Ne Okuyoruz?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Yorum

SON MOHİKAN
      Son Mohikan’da İngiltere ve Fransa arasındaki sömürge savaşlarına sahne olan Kuzey Amerika’nın uçsuz bucaksız ormanlarında yaşanan amansız bir takibe tanıklık ediyoruz.

Lake George çevresinin eşsiz güzelliğini kana bulayan William Henry Katliamı’yla çakışan mücadele dolu yolculuk, bir yandan kendi topraklarında sürgün hayatı yaşayan “Kızılderili”nin hayatta kalma savaşına ışık tutarken, bir yandan da bu toprakların asıl sahibini çoktan altetmiş olan beyaz adamın kıtanın hakimiyeti için kendi arasında verdiği savaştan bir kesit sunuyor.

Yazar kendisine emanet edilen genç kadınların güvenliğini sağlamaya çalışırken, bir de yabancısı olduğu bir çevrede hayatta kalma mücadelesi vermek zorunda kalan Binbaşı Heyward'ı en umutsuz anında imdadına yetişecek üç yoldaşla karşılaştırıyor.

Genç bir subay ve aşık bir erkek olarak Heyward, Şahingöz, Chingachgook ve Uncas'ın yardımlarıyla amansız Magua’ya karşı uzun soluklu bir mücadeleye girerken, arka planda 1757 Savaşı olan hızıyla yeni kıtanın tarihini yazıyor.

Yorum

George Orwell'ın 1984'ünü Can Yayınları'nın özel baskısından okuyorum. Distopik romanlar arasında en popüler olanı. Bireyselliğin yok edildiği, zihnin kontrol altına alındığı, insanların makineleşmiş kitlelere dönüştürüldüğü totaliter bir dünya düzeni, Orwell'ın inanılmaz bir hayal gücüyle en ince ayrıntısına kadar kurgulanıyor. Güncelliğini hiçbir zaman yitirmeyen bir başyapıt... Yalnızca yarına değil, bugüne de ilişkin bir uyarı çığlığı.

Click image for larger version  Name:	1984_1.jpg Views:	0 Size:	170.8 KB ID:	154919
        Son Düzenleme Aryan; 29-02-20, 15:50. Tarafından yapıldı.

Yorum

Madeline Miller Ben,Kirke
          https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

Simyacı, hayvan mezarlığı.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	402.4 KB
ID:	158822

Yorum

• protectedsugar
                protectedsugar Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                İlginç bir kitapmış..

• guardian
                guardian Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                kitap kokuyla alakalı bir kitap değil. sadece belirli kısımları öyle bu kısmı dikkat çekebileceği için buraya yükledim protectedsugar

bülbülü öldürmek

Yorum

"Onca Yoksulluk Varken" ve "Yalan Roman"

Click image for larger version  Name:	romain-gary-and-jean-seberg-celebrities-who-died-young-40708507-500-362.png Views:	0 Size:	127.6 KB ID:	170746

Romain Gary, Fransa'da her yazara sadece bir kez verilebilen Goncourt Edebiyat Ödülü'nü iki kez kazanmış olan tek yazar. Bu Goncourt Ödülü’nü iki kere kazanmış olması ise günümüzde en büyük edebiyat skandallarından biri olarak anılıyor.

Goncourt Ödülü'nü kendi adıyla yazdığı Cennetin Kökleri romanıyla alan Romain Gary, sonraki yazdığı kitaplar için ön yargıyla sert bir şekilde eleştirilmeye başlanınca Emile Ajar takma adıyla yazmaya başlar. Bu takma adıyla yazdığı "Onca Yoksulluk Varken" romanıyla da bu ödülü ikinci kez kazanır. Fransız sineması sevenlerin yakından tanıyacağı Jean Seberg ile de bir dönem büyük bir aşk yaşayan Gary, 1980 yılında Paris'te intihar ederek yaşamına son verir.

Bu filmvari hayat ve yazarlık hikayesinden "Yalnızca kendim olmaktan sıkılmıştım." diyerek bahseden eden Gary, intihar mektubunda yazdığı şu cümlelerle hayata veda eder:

"Çok eğlendim, teşekkür ederim. Hoşça kalın.”
                Son Düzenleme Aryan; 10-06-20, 19:30. Tarafından yapıldı.

Yorum

Zülfü livaneli - Serenad okumakta geç kaldığımı düşünüyorum ..

Yorum

Operasyon 1915 (ozan bodur)

Yorum

Murat Uyurkulak - Delibo okudum yakın zamanda, efsane keyifli bir roman olmuş, reklamını filan yapmıyorum, samimice söylüyorum hatta dilerseniz hediye edebilirimm isteyecek olan varsa, öyle sevdim yani..

Yorum

Mister No okuyorum bol bol

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Swann View Post
                          Murat Uyurkulak - Delibo okudum yakın zamanda, efsane keyifli bir roman olmuş, reklamını filan yapmıyorum, samimice söylüyorum hatta dilerseniz hediye edebilirimm isteyecek olan varsa, öyle sevdim yani..
                          Tol iyiydi de sonradan denk gelemedik bir daha. Kenara yazalım

Yorum

cornelius selamlar; tol bende var da sıra gelmedi daha yalnız delibo bir çırpıda okunan nasıl desem tol’a nazaran daha -bilemedi- güzel ama..

Yorum

Alanımla ilgili bu kitabı okuyorum; altınla ilgili bir çalışma yapacağımdan dolayı kaynak taramasında diyebiliriz. 🙃

Yorum

İşleniyor...
                              X