Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Ne Okuyoruz?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Ahmet Hamdi Tanpınar - Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nü okuyorum. Ben daha ağdalı daha ağır bir kitap bekliyordum ama oldukça akıcı eğlenceliymiş. Yenilerden İhsan Oktay Anar'a benziyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Dünyanın Zenginliği Ulusların Fakirliği-Daniel Cohen

Yorum

Ivan Goncarov - Yamaç 2.cilt

Yorum

Mary Doria Russell - Tanrının Çocukları

Yorum

Kurt Vonnegut - Mezbaha No:5

Yorum

Click image for larger version

Name:	0000000576570-1.jpg
Views:	182
Size:	135.2 KB
ID:	25349

Kitabın yazari bir rahip. Evrim konusunda onde gelen isimlerden biri.

Yorum

• Medea
                Medea Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                İyiymiş... Ateist imam gibi bi durum

• Optuna
                Optuna Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Evet hocam profesyonel oldugunu soylemisti vardi oyle bir haber Ayala oldukca reel dusunen ve aktarabilen bir yazar gordugum kadariyla. " Aslandan geldigimizi soylesek insanlar bu konuyu farkli degerlendirirdi" demis..
                Son Düzenleme Optuna; 22-03-17, 07:54. Tarafından yapıldı.

• Medea
                Medea Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Hahaha Doğru, muhtemelen öyle olurdu

Vedat Ozan Kokular ve Parfümler kitaplarını edindim geçte olsa.

Kokuları yarıladım. Kokuya ve ona dair olan her şey ile ilgili nefis bilgiler öğreniyorsunuz. Henüz yarısındayım kitabın belirttiğim gibi. Şimdiden parfümler kitabına başlamak için sabırsızlanıyorum çünkü Kokular'dan öğrendiklerim ve öğreneceklerimle parfümleri okumak çok farklı bi' kapıdan girmek olacak o dünyaya.

3. kitap Kültürler ve çıkmaya hazırlanan Lezzetler'i de edinip kütüphanemde zevkle saklayacağım.
              - Stop the car...
              - What ?!
              - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Medea
                Medea Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Gerçekten her satırı ilgi çekici bilgilerle yüklü kitaplar. Kullanılan samimi dil de, bazı imla hatalarına rağmen, okumayı çok kolaylaştırıyor. Tepeden bakan bir tavır sergilemeden, konuşur gibi bilgileri kafaya işliyor.

Aynı anda 2-3 kitap okuma huyum var, birinden sıkılınca diğerine geçiyorum, o yüzden kitaplar çok geç bitiyor..
              Şu aralar,

Aydın Boysan-Burak Boysan İki Nesil Bir Şehir (İstanbul iki farkli neslin gözünden anlatılıyor)
              Jerry Smith - Kıyamet Silahı HAARP
              Ahmet Ümit - Kavim

Yorum

Albert Camus - Mutlu Ölüm . yazarın ölümünden yıllar sonra basılmış bi eseriymiş..

Yorum

Eduardo Galeano:
                  Hırsızlar iyi bir aileden olunca,
                  kleptoman oluyor… (*)

Viktoryen Çağ’da evli olmayan hanımların önünde pantolonlardan bahsedemezdiniz. Bugün de kamuoyu önünde bazı şeyleri söylemek iyi karşılanmaz: Kapitalizm sahne ismi olarak pazar ekonomisini kullanıyor; Emperyalizme küreselleşme deniyor, Emperyalizmin kurbanlarına gelişmekte olan ülkeler deniyor, cücelere çocuk demek gibi bir şey bu; Oportunizm pragmatizm oldu; İhanetin adı realizm; Yoksullara yoksun, dar gelirli ya da kıt kaynaklı insanlar deniyor;

Yoksul çocukların eğitim sistemi tarafından dışlanması eğitimi yarıda bırakma adı altında tanıtılıyor; Patronun, işçinin tazminatsız ve açıklamasız işine son verme hakkına emek piyasası esnekliği deniyor;

Resmi dil, kadın haklarını azınlık hakları arasında tanıyor, insanlığın yarısını oluşturan erkekler çoğunlukmuş gibi;

Askeri diktatörlük yerine süreç deniyor;
                  İşkenceye, yasadışı baskı ya da fiziksel ve psikolojik baskı deniyor;

Hırsızlar iyi bir aileden olunca, kleptoman oluyor;

Kamu kaynaklarının çürümüş bir politika tarafından boşaltılmasının adı yasadışı servet edinme oluyor; Otomobillerin işlediği suçlara kaza deniyor;

Kör yerine görme engelli deniyor;
                  Zenci, renkli insan oluyor;

Uzun ve acılı hastalık dendiğinde kanser ya da AIDS olarak okunmalı;

Ani ölüm, kalp krizi anlamına geliyor;
                  Asla ölüm denmez, fiziksel kayıp;

Askeri operasyonlarda yok edilen insanlar da ölü değildir, çatışmada ölenler zayidir, sivillerse kayıplardır;

1995’te Fransa Güney Pasifik’ te nükleer denemeler yaparken Fransız büyükelçisi Yeni Zelanda’ da açıkladı: ‘Bu bomba kelimesi hoşuma gitmiyor. Bomba değil bunlar. Bunlar patlayan mekanizmalar’;

Kolombiya’da askerin himayesi altında insanları öldüren bazı grupların adı Ortak Yaşam;

Şili diktatörlüğündeki toplama kamplarından birinin adı Haysiyet’ti, Uruguay diktatörlüğünün en büyük cezaevinin adı Özgürlük;

1997’de Chiapas’ ta Acteal Köyü’nün kilisesinde dua ederken tamamı çocuk ve kadın kırk beş köylüyü arkadan makineli tüfekle tarayan yarı askeri örgütün adı Barış ve Adalet’ ti.

Eduardo Galeano
                  Tersine Dünya Okulu – Dil – 3

Yorum

satranç - stefan zweig

Yorum

José Saramago - Körlük

Yorum

Jo nesbo hamamböcekleri
                        adam fawer oz
                        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Kozmik Dokunuş.. Erhan Kolbaşı üzerindeyim.

Yorum

Biraz geç de olsa başlayabildim.
                            Hayvanlardan Tanrılara Sapiens - Yuval Noah Harari

Yorum

İşleniyor...
                            X