Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Ne Okuyoruz?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Türk edebiyatındaki ilk realist roman ''Araba Sevdası''

Yorum

Clive Cussler - Casus

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serif_aydogar View Post
        Clive Cussler - Casus
        Abi o nasıl kitaptı öyle... O kadar roman okudum, böyle olay örgüsü ve böyle gerçekçilik görmedim..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: McK View Post

Abi o nasıl kitaptı öyle... O kadar roman okudum, böyle olay örgüsü ve böyle gerçekçilik görmedim..
          Wilbur Smith ve Clive Cussler favori yazarlarımdı. Tüm kitaplarını okudum. Sürükleyici kitaplar yazıyorlar.

Yorum

Bu ara Saga isimli bir cizgiroman ve ilk insanlarin magara resimlerini inceleyen The First Signs: Unlocking the Mysteries of the World's Oldest Symbols

isimli bir kitabi okuyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serif_aydogar View Post

Wilbur Smith ve Clive Cussler favori yazarlarımdı. Tüm kitaplarını okudum. Sürükleyici kitaplar yazıyorlar.
              Aynen abi ama ben Dirk Pitt Serisinden iyi yazılacağını düşünmezdim. Meselâ; Dirk Pitt'in devamı niteliğindeki Kurt Austin'i sevemediğim gibi, o serideki olayları da sevemedim pek.
              Demek dedim Dirk Pitt zirveydi, meselâ Hazine'nin kurgusu falan öyle derin, öyle kompleksti ki, bir insan bu kadar değişkeni birleştirip nasıl düşünebilir demiştim.

Casus'u okuyunca hayretler içinde kaldım meselâ. Yeni bir seri, yeni olay, yeni kurgu ve Dirk Pitt'ten neredeyse daha iyi derim, en azından yarışır.

Clive Cussler aynı zamanda Dan Brown'ın ilham aldığı yazar abi. İlk Clive Cussler okumaya bunu öğrenince karar vermiştim. Elime aldığımda da anlamıştım, sanki Dan Brown okuyor gibiydim, zamanla Dan Brown'dan çok daha iyisini okuduğumu fark ettim (:

Yorum

• serif_aydogar
                serif_aydogar Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Önceki mesajımda yazacaktım Dirk Pitt diye. Bence onun yerini hiç biri tutamaz. Kurt Austin'e bende ısınamadım bir türlü. Kitabın bir yerinde anlıkta olda Dirk Pitt ile karşılaşmalarına bayılıyorum. Tüm kitaplarda Clive ile karşılaşılma olayı gibi.

Wilbur Smith okumadıysan öneririm. Özellikle Nehir tanrısı serisini oku. ilk iki kitap yeter. Nehir tanrısı ve peşinden 7. Papirus

Courtney Serisi ve Ballantyne Serileri de çok iyidir.

Belki bu şekilde yapan çok kişi vardır. Ben aynı anda birkaç kitaba birden başlarım. Şimdilerde okuduğum eserler şunlar: Mirac'a Davet-Necmettin Şahinler, Hayata Sufi Gözüyle Bakmak-Süleyman Uludağ, Bu Atlı Geçide Gider-Mustafa Necati Sepetçioğlu, Büyük Olayların Kısa Tarihi-Tufan Gündüz ve Şeyh Bedreddin-Ahmed Güner Sayar.

Yorum

Oğuz Atay - Tehlikeli Oyunlar

Yorum

Julia Quinn - Bana Sevdiğini Söyle
                  328 sayfayı iki günde okutturarak bana kendi rekorumu kırmamı sağladı.

Yorum

Caner Yaman: güzel kaybettik

Yorum

En son İşeyen Atmaca'yı bitirdim. Harika bir kitaptı.
                      Şimdi de Esir Şehrin İnsanları'nı okuyorum ve hayatımda okuduğum en kötü kitap, kimseye tavsiye etmiyorum.

Yorum

İnce Memed'in 1979 yılında Milliyet'te yayımlanmış çizgi romanına denk geldim. İlgisini çeken arkadaşlar link ölmeden indirebilirler
                        WeTransfer is the simplest way to send your files around the world. Share large files up to 2GB for free.

Yorum

Wilbur Smith Altın Aslan ve Clive Cussler Mezar

Yorum

Jean Paul Sartre - Bulantı: Felsefenin önemli taşlarından olan varoluşculuk üzerine yazılmış, insana yaşamı ve imgeleri sorgulatan, döneme ışık tutan önemli bir eser.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

sezgin kaymaz - bakele

Yorum

İşleniyor...
                              X