Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Diş Macunu

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Diş Macunu

Arkadaşlar, dişlere ve diş etine zarar vermeden dişleri beyazlatan diş macunu arıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

SM-G532F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LR Micro Silver Plus. Gümüş iyonlu bir diş macunu son 1 senedir kullanıyorum oldukça başarılı buldum bir göz atmanızı tavsiye ederim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai
      LR Micro Silver Plus. Gümüş iyonlu bir diş macunu son 1 senedir kullanıyorum oldukça başarılı buldum bir göz atmanızı tavsiye ederim
      İlk defa duydum ismini ve internette yüzeysel bir araştırma sonucunda hakkında olumlu yorumlar olduğunu gördüm ancak markanın diğer ürünleri pek beğenilmemiş. Peki bu ürünü nereden temin edebilirim?

Yorum

• matrai
        matrai Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        İnternette satışı olması lazım 20 tl gibi bir fiyatı var 75 ml. Ayrıca organik bir ürün olması lazım ben öyle hatırlıyorum

ROCS markasının diş macunları ve diş fırçaları da oldukça başarılı.. Tavsiye ederim bu firmanın ürünlerini incelemeni farklı 2-3 diş macunu kullandım bu markadan oldukça memnun kaldım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: denondj View Post
        ROCS markasının diş macunları ve diş fırçaları da oldukça başarılı.. Tavsiye ederim bu firmanın ürünlerini incelemeni farklı 2-3 diş macunu kullandım bu markadan oldukça memnun kaldım
        Çok değişik markaları kullanıyormuşsunuz. Bunu da ilk defa duydum. Siz hangisini kullanıyorsunuz, beyazlatıcı etkili olanını tavsiye eder misiniz?

Yorum

Bu ürün hakkındaki düşünceleriniz nedir arkadaşlar? (İnternette uzun süreli ve sürekli kullanımda diş minesi ve diş etine zararlı olduğu söyleniyor.)

Yorum

• Hattab.
            Hattab. Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Çöpe atılan para ipanayı diş macunu markası saymıyorum bile.

Diş eti sağlığı için parodontax
          beyazlık için clinomyn temizle parlat.
          sabah clinomyn, gece yatmadan önce paradontax kullanılabilir.
          Sadece garçons.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hattab. View Post
            Ekşi sözlükteki ''kamilovic'' siz misiniz yoksa?

Yorum

• Hattab.
              Hattab. Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Yok hocam, aynı görüşü paylaşan iki farklı kişiyiz.

Orjinal yazı sahibi: Ferenc Puskás View Post

Çok değişik markaları kullanıyormuşsunuz. Bunu da ilk defa duydum. Siz hangisini kullanıyorsunuz, beyazlatıcı etkili olanını tavsiye eder misiniz?
            Valla hocam 3. farklı ürününü kullandım hepsi güzel, Siyah renkli ambalajlı olan macununun tadı tatlı gibi biraz, yine freş bir tat bırakıyor ama ben baya nane mentol seviyorum.. Ayrıca doğal bi dişeti balsamı dediği macunu var o baya iyi, dişlerimi rahatlattı..

Bir de şu alttakini kullanıyorum bekar evimde:

http://www.rocsturkiye.com/ROCS-SENS...UNU,PR-34.html

baya iyi hem freş etkili hem de beyazlatıcılı.. Diş hekimime de sorduğumda rocs iyidir dedi.. Diğer firmalara nazaran biraz daha niş bi firma diyebilirim.

Bu arada paradontax ne kadar iyi bilmiyorum ama tadı ve macun rengi baya başarısız..

Yorum

Ben birkaç aydır ciddi şekilde eczanecimin tavsiye ettiği dentista mı ne o markayı kullanıyorum. Onca naturel bazlı macun kullandım. Bu en iyisi şimdilik.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Kurtoğlu View Post
                Ben birkaç aydır ciddi şekilde eczanecimin tavsiye ettiği dentista mı ne o markayı kullanıyorum. Onca naturel bazlı macun kullandım. Bu en iyisi şimdilik.
                Sanırım bahsettiğiniz ürün şu: Dentiste;

Yorum

Click image for larger version

Name:	18787353.jpg
Views:	303
Size:	123.1 KB
ID:	34614
                2 adımdan oluşan bu seti de mutlaka araştırın.Önce biriyle hemen ardından diğeri ile fırçalıyorsunuz.Ciddi şekilde sonuç alıyorsunuz.
                Beyazlatma işlemine ekstradan ihtiyaç duymadığım için fiyatı bana külfet gelmişti.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: murrjm
                  Click image for larger version

Name:	18787353.jpg
Views:	303
Size:	123.1 KB
ID:	34614
                  2 adımdan oluşan bu seti de mutlaka araştırın.Önce biriyle hemen ardından diğeri ile fırçalıyorsunuz.Ciddi şekilde sonuç alıyorsunuz.
                  Beyazlatma işlemine ekstradan ihtiyaç duymadığım için fiyatı bana külfet gelmişti.
                  Sanırım bu marka Ipana'nın ABD versiyonu. Aynı şirket çatısı altında olmalarına rağmen bahsettiğiniz ürünün TR versiyonunu bulamadım. Diğer ürünlerin ise hemen hemen bir karşılığı mevcut.

Yorum

Ben dişhekimi olarak Flor içermeyen ve organik macun kullanıyorum ama beyazlatıcı macun olarak önerebileceğim Opalescence macun var. Opalescence diş beyazlatma ürünleri yapan bir firma. Biz ofis tipi beyazlatmada kullanıyorduk iyi ve yaygın bir markadır. Diş renginden çok da memnun olmayanlar için evde kendi kendine yapılabilecek beyazlatıcı kitleri de var aynı markanın. İnternette kolayca bulup satın alabilirsiniz. Ciddi bir iki ton diş rengi açtırmak isterseniz o ancak dişhekiminde mümkün. Etken maddesi karbamid peroksittir. Yani bildiğimiz Oksijenli Su(hidrojen peroksit) ile yakın benzerliği bulunan bir molekül.

Yorum

• MauMau
                      MauMau Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Hocam ben çürüklere karşı önlem almak için hep florürlü diş macunu kullanıyorum. Macunlardaki florür miktarı maden suyu gibi günlük tüketimlerimizde bulunandan çok mu fazla veya farklı mı? Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

• anigemini
                      anigemini Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Bu konuda büyük tartışmalar söz konusudur. Avrupa'da içme sularının Florlanması yasaklanmıştır. Flor'un toksik bir madde olduğu bilinmektedir. Florozis diye bir hastalık mevcuttur. Belli dozların üzerinde birikiminin kanser, kemik deformasyonu, çocuklarda zeka geriliği gibi bir çok yan etkisi olduğu klinik olarak gözlemlenmiştir. Avrupa'da Anti-Flour hareketi ile Florsuz diş macunları raflarda yerini bulmayı başardı. Daha önce allanıp pullanan triklosan isimli madde de FDA tarafından bir kaç sene önce yasaklandı. Öncesinde bir çok diş macununda hatta sakızlarda bile kullanılmaya başlanmıştı. Gene FDA antibakteriyel sabunları da yasakladı. Bu ürünlerin tümünün yıllarca ülkemizde televizyonda tabiri caizse deliler gibi reklamı dönmüştür. Sonuç: Flor kullanımı tartışmalıdır. Doğal olarak bazı bölgelerde içme sularında, çayda, balıkta vs zaten bulunmaktadır. Ben günde 3 kez ekstradan ağzıma böyle tartışmalı bir maddeyi sokmak istemiyorum. Şu an Florsuz macuna ulaşmanın en ucuz ve kolay yolu Rossmann isimli kozmetik zinciri, olmadı internet.

Orjinal yazı sahibi: Hattab. View Post
                    parodontax diş eti için tavsiye edilir.

Yorum

İşleniyor...
                    X