Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Puro tüttürenler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Hayatımda ağzıma sigara sürmemiş biri olarak, bende Puro ya meraklıyım. Ama anlamam kalitesini filan, pek araştırma yapmadım. Şimdi Gürcistan da yım bir kaç gün kalıcam. Kaliteli Puro varmıdır. Tobacco shop larda çeşit çeşit puro var. Hangi marka tavsiye edersiniz. Philip Morris sigara 1.25 Gürcistan Lari si. Bedava desek yeridir. Türkiye de yok zaten o sigara, olsa da 20 TL olur en az.

Yorum

• protectedsugar
      protectedsugar Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Başlatacaksınız beni yine şu tütüne...

• Kosovic
      Kosovic Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hocam şimdi Gürcistan dan Türkiye ye geçişte satın aldım 270 Euro / 1900 TL tuttu. En kısa zamanda denicem. Maalesef Türk lirasının azizliğine uğradım.

• Kosovic
      Kosovic Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Düzeltme: 25 li sandık 237 Euro / 1690 TL tuttu. Ürün fişini kaybetmiştim aklımda 1900 TL diye kalmıştı.

Arkadaşlar @Altuğ hocamın tavsiyesiyle Hoyo De Monterrey Epicure No 2 aldum. Şimdi Muhafaza etmenin, Tüketmenin ve Yakmanın püf noktaları ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yorum

• matrai
      matrai Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      25 li sandık mı aldın?

• Kosovic
      Kosovic Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Evet Hocam

Ne yaptın sen ya 😂 3 lü tüp alacaktın yetecekti. Şimdi onları saklaman için humidor alman gerekir. Bak eğer uğraşmak zor gelirse forumda baya purocu arkadaşlar var bir puro spliti yaparız artık 😂

Yorum

• Kosovic
      Kosovic Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Dediğiniz kutuların özelliği nedir hocam. İnternet ten baktım sıradan ahşap kutu gibi geldi. Kendi kutusunda muhafaza etmek sıkıntı mı olur.

• cornelius
      cornelius Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hava geçirmez plastik kap + Boveda ile uzunca süre saklanır aslında. Humidor için acele etmemekte fayda var.

• Kosovic
      Kosovic Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Teşekkürler hocam Boveda tam bana göre şimdilik, daha ekonomik. Boveda lar elime ulaşıncaya kadar bir kaç gün nasıl saklamalıyım. 1 gün araçla yolda olucam zaten ona yapıcak bir şey yok.

İstanbul'da Puro malzemeleri çakmak, makas, Boveda gibi alabileceğim yerler varmı, yoksa internetten sipariş vermek daha mı mantıklı, delici nin yaptığı işi makas yaparmı. Yeni başladım bu hobiye sonra fırsatım olunca internetten kendim de araştırıcam. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kosovic View Post
      İstanbul'da Puro malzemeleri çakmak, makas, Boveda gibi alabileceğim yerler varmı, yoksa internetten sipariş vermek daha mı mantıklı, delici nin yaptığı işi makas yaparmı. Yeni başladım bu hobiye sonra fırsatım olunca internetten kendim de araştırıcam. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.
      Birkaç günün çok sorun yaratacağını düşünmüyorum, mümkün olduğu kadar oda sıcaklığında ve ışık almayacak şekilde kutusunda saklanabilir. Ama Boveda edinilip purolar kaba konulduktan sonra içmeden 1-2 gün beklenmesinde fayda var. Nem kaybını telafi etmek lazım.

Malzemeler için birçok yer var, lokasyona göre yakınındaki yerler ile ilgili bir şey söyleyebilirim. Delici adı üstünde baş tarafından delmek için, kesici/makas ise keserek içmek için kullanılır. Tamamen zevk meselesi, hangisinden daha çok keyif alınıyorsa o kullanılabilir.

Yorum

• Kosovic
        Kosovic Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Ben Fatih'te oturuyorum. Eminönü en yakın yer bana, mümkünse daha iyi olur, Alternatif olarak Beşiktaş ta olabilir.

• cornelius
        cornelius Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Eminönü/Şahin Pipo'da muhtemelen hepsi vardır. Sadece Boveda'yı hatırlayamadım.

Acilen bir puro spliti gerekli :-)

Yorum

• Kosovic
        Kosovic Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Ben yapıcam muhtemelen Hocam 🙂 aldık 1 sandık Puro. Şimdi de aksesuar larını kovalıyorum muhafaza etmek için.

Click image for larger version

Name:	WhatsApp Image 2018-08-22 at 20.41.32.jpeg
Views:	1045
Size:	256.4 KB
ID:	84906

Yorum

Name:	WhatsApp Image 2018-08-22 at 20.41.31.jpeg
Views:	845
Size:	228.1 KB
ID:	84908

Yorum

Parfümden sonra, uzun zamandır başlamak istediğim hobinin ilk meyveleri. Nargile den başka Hiç tütün ürünlerini ağzına sürmemiş biri olarak Heyecanlıyım.

Yorum

• protectedsugar
            protectedsugar Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Ben de tam 12 seneden beri ağzıma sigara sürmedim; sonunda sarmaya başlamıştım; puro tecrübem hiç yok denecek kadar az; ama klas duruyorlar..renkleri çok hoş. Tiryakisi olunca aroma incelikleri de ortaya çıkar. Hoş duruyorlar "sucuk" gibi :-)

• Kosovic
            Kosovic Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Teşekkürler Hocam. Kutusundan koklayınca bile mest ediyorlar. Buluşma olur ve gelebilirsem 1 tane tüttürürüz.

• protectedsugar
            protectedsugar Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Hadi bakalım...

Eminönü de ki tobacco shop lar imitasyon mu satıyorlar ürünleri, yoksa gerçek mi. Cohiba çakmak ve kesici set aldım 38 dolar a. Yine de içim rahat değil

Yorum

• cornelius
            cornelius Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Cohiba'nın ve dolayısıyla Habanos grubunun aksesuar üretimi yok, o ürünler Çin malı oluyor, üstüne baskı yapıp satıyorlar.

• Kosovic
            Kosovic Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Teşekkürler Hocam bilgilendirme için.

Hadi hayırlısı..

Yorum

Name:	44643095741_594e6138ff_z.jpg
Views:	826
Size:	83.1 KB
ID:	88115

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kosovic

Name:	44643095741_594e6138ff_z.jpg
Views:	826
Size:	83.1 KB
ID:	88115
              Güzel ürün, benim de canım Hoyo çekmiyor değil bu ara. Afiyetle..

Yorum

• cornelius
                cornelius Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Bütan gazlı puro çakmağı, kesici, puro küllüğü ve Hoyo de Monterrey - Epicure No 2
                Dekantı çıkaramadım

• Kosovic
                Kosovic Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Dekant Parfum d'Empire Cuir Ottoman 🙂

• protectedsugar
                protectedsugar Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                ..teşekkürler..

Yorum

• Kosovic
                Kosovic Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Afiyet olsun Hocam. Sert bir şeye benziyor.

Arkadaşlar 14 Nisan da Dubai ye gidicem 4 günlüğüne. Puro siparişiniz varsa alabilirim. La Casa Del Habanos var orada. Sanırım 50 tane limitim var gümrükte. Çok masrafım olacağı için kendime 1 tane bile alamıcam ne yazık ki. Bir kaç kişiden istek olması durumunda limiti paylaştırırız.

Yorum

• protectedsugar
                protectedsugar Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ben daha henüz puro klaslığına geçemedim İsmet Hocam :-) Bir tanesinin fiyatı ne kadardır aşağı yukarı?

• Kosovic
                Kosovic Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Muaz abi fiyat çok farklılık göstermekle birlikte, en ucuz Küba puro su 50 tl civarından başlar diye düşünüyorum. Hoyo Epicure No2 adet başına 70 tl civarında maliyeti oldu.
            İşleniyor...
            X