Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

En İyi Öd'lü Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Benim tercihim tek bir tane bence çok da iyi bir öd parfümü:

-Armani Prive - Royal Oud-

İlk sıktığınız an çok sert bir şekilde açılan öd kokusu ilk yarım saat sonrasında maskulen bir gül ile birleşip biraz duruluyor. Kremsi ve tamamen doğallık kokuyor. Öd parfümleri arasında denemeyenlere kesinlikle öneririm.

Yorum

Creed Royal Oud. Guerlain da güzel ama ağır bir koku. Sıcak bir yaz günü dalgınlıkla fıslattım da öyle gark oldu. Oud olunca aman bir Arap atı çıkmasın karşıma diye tereddüt ediyorum Bond gibi ama Creed öyle değil. Zaten ağır bir Creed'e rastlamadım, belki vardır.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
        Umut Kurtoğlu Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Yok be abi eskilerinde vardır. Adamların tütün bile zencefilli şu anda

bond amberde girer bu listeye, benim oyum mfk oud oldu

Yorum

listedekilerden
        ​​​Maison Francis Kurkdjian Oud sevdiğim en yumuşak öd kokularından biri
        listede olmayıp adını anmak istediğim birkaç örnek de
        Kilian Pure Oud ve Dolce&Gabbana Velvet Desert Oud öd notasının ön planda olduğu rafine kompozisyonlar bana göre..
        gül ile birlikte kullanılmış MFK Oud Satin Mood ve Armani Privé Rose d'Arabie de kolay sevilebilirler arasında..

Yorum

Öd konusunda MFK nın önüne kimsenin geçemeyeceğini düşünüyorum.

Yorum

Oud wood

Yorum

Nawab of oudh

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kosovic View Post
                Öd konusunda MFK nın önüne kimsenin geçemeyeceğini düşünüyorum.
                Aynen katılıyorum +1

Yorum

Benim oyum Nawab’a
                  Son Düzenleme İlyas; 04-01-19, 02:45. Tarafından yapıldı.

Yorum

LM Parfums Black Oud

Yorum

Byredo Accord Oud ve Tom Ford Oud Wood

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

en iyi oud, oud gibi kokmayan oudlar benim için, tom fordda olur versace oud noir de olur

Yorum

Bugüne kadar deneyebildiğim onlarca oud arasında sadece iki ayrım yapabiliyorum.
                          Geleneksel Oud
                          Modern Oud
                          Nâdiren, geleneksel ve modernin mezcine, iki tanımın karışımına rastladığım oldu.

Bu ikisi arasında da dağlar kadar fark olduğunu düşünüyorum. Geleneksel Oud u aynı zamanda "oud gibi oud" diye de tanımlayabilirim.

Gerek TF'nin Oud Wood'u, gerek MFK'nin adında oud geçen tüm kokuları, gerek Creed'in Royal Oud'u, gerek Roja Dove'nin Oud tarzları tümüyle moderndir benim için.
                          Güzel midir güzeldir, ama benim için "oud gibi oud" tanımına girmezler. Yeni açmış güllerin çiçeklerin bulunduğu bir bahçede, bir başına kalmış bir öd ağacı vardır bu kokularda bana göre. O ağaç da o çiçeğin gülün yanında dura dura ya huyundan ya suyundan kapmıştır. Ya da gelişmiş şehirlerde süs olsun diye trilyonlarca betonun arasına dikilen bir ağaç gibidir; güzeldir ama yetmez.
                          Bkz:
                          Click image for larger version  Name:	 Views:	1 Size:	212.6 KB ID:	107362

Geleneksel ve oud gibi oud tâbir-i diğerle adam gibi oud diyebildiğim kokular ise, beni alıp zamanın Endülüs'üne götüren, Yemen'i gezdiren, gelenekselliğin tozunu yutturanlardır ki;
                          Arabian Oud Woody Style
                          Gucci Intense Oud
                          Nasomatto Pardon
                          Boss Damask Oud

Bir de ikisinin karışımı olarak gördüğüm demiştim, o da çok tarzım değil ama buna verebileceğim bir örnek: Laudano Nero'dur.

Bu arada belirtmek isterim ki, kokudan parfümden zerre kadar anlamam, işin başındayım, hatta işte bile olmayabilirim.
                          Yâni, bu nasıl parfüm anlatımıdır, bu ne dingil incelemedir diyecek olursanız, bilin ki dediklerinize katılıyorum.
                          Sadece hislerimi belirttim.
                          Son Düzenleme McK; 15-01-19, 08:46. Tarafından yapıldı.

Yorum

Ben Initio Oud for Greatness demek istiyorum. Normalde şişe tasarımına hiç önem vermem parfümde esas olan koku güzelliği, performans ve fiyat kombinasyonudur ama bunun dışında bu kokunun şişe üzerindeki dizaynı da mükemmel arkadaş. Koku ise oldukça naif ve sıcacık bir oud kokusu. Denemeyenlere tavsiye ederim

Yorum

Frederic Malle The Night 'da bu listede olabilirmiş bana göre...

Yorum

İşleniyor...
                              X