Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

En İyi Öd'lü Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

TF oud wood çok klas bir kompozisyon bence.O seride galiba başı çeker

Yorum

LM Black Oud denemedim. Listedekilerden bana en yakın duranı Laudano Nero ama bir ud parfümü olarak adlandırılır mı emin değilim. Songe d'Un Bois d'Eté, Leather Oud, udun gülle beraber kullanıldığı parfümlerden Rose d'Arabie, Oud Palao taraflarındayım daha çok. Bunu da boş geçeyim.

Yorum

Oud un Parfümize olmuş ve beni hakikaten etkilemiş koku Frederic Malle The Night Kokusu olmuşdur.Daha iyisini çıkarana kadar da Benim için birinci sırayı Daima Bu koku alır

Click image for larger version  Name:	www.jpg Views:	1 Size:	46.5 KB ID:	10222
        Son Düzenleme Freeoud; 25-08-17, 22:01. Tarafından yapıldı.

Yorum

Listede tercihim MFK Oud oldu, ancak kullanım olarak terciim sırasıyla YSL M 7 Vintage, Amouage Epic,M.Micallef Emir. ADP Oud olurdu...

Yorum

Listedeki tercihim Nawab Of Oudh olsada bu listede Guerlain songe bois d'été olsa kesinlikle oyum ona olurdu

Yorum

Oyum tiziana'ya gitsin.

Yorum

Mfk' yı Bond Oud kadar sevemedim nedense , çok kaliteli kokular içerisinde Bond' a verdim oyumu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Pikcell View Post
                  Mfk' yı Bond Oud kadar sevemedim nedense , çok kaliteli kokular içerisinde Bond' a verdim oyumu.
                  Bond Oud çok fazla arabik ama MFK o kadar değil. Asaletli ve katlanılabilir. Hata modern.

Yorum

İşin açıgı hic bir parfümden agarwood kokusu aldıgımı hatirlamıyorum. Oudh kelimesi tamamen pazarlama teknigi haline geldi ozellikle son 2-3 yıldır. Ornegin arap firmaların ufak paketlerde sattigi öd yagları nispeten nasıl koktugu konusunda fikir verecektir. Bir başka boyutu da şahsen ben oudh notasının kişisel parfüm olarak kullanılmasının fantezi oldugunu dusunuyorum yapi itibariyle. Yani ortam kokusu, ambiyans kokusu olması gereken bir rayihasi oldugunu dusunuyorum. Oudh kelimesini güncel kullanım sekliyle ''cok yogun parfüm'' olarak algiliyorum ve bu yuzden Laudano Nero, Nawab Oud , Dior Oud İspahan, Oud Leather hatta Private Label'i de dahil ederek bu konuda aklima ilk gelen parfümleri belirtmis olayım.

Yorum

Tapatal'da şıklar görünmüyor ama aklıma gelenlerden
                      -Guerlain Songe d'un Bois d'ete
                      -MFK Oud
                      -MFK Satin Mood
                      -Kilian İncense Oud aklıma geldi A+ olarak,
                      onun dışında Guerlain Santal Royal diyebilirim.
                      Kilian parfüm evinin sonu Oud ile biten onlarca kokusu var merak ediyorum

Edit: PC'den girip şıkları gördüm.Oyum MFK Oud'a gitti. Bu arada Guerlain Rose Nacree Du Desert'da ki oud kullanımını da çok seviyorum.
                      Son Düzenleme murrjm; 30-01-17, 18:32. Tarafından yapıldı.

Yorum

Mfk Oud, Tiziana Nero ve Creed Royal Oud.. Muhteşem üçlü..

Yorum

kurkdijan silk mood değide satin mood çok güzzel.

Yorum

Denediklerim arasında Mfk Oud ve Laudano Nero arasındayım. Laudano dedim. Yine de bana uzak bu tema, o ayrı.

Yorum

Atkinson oud aave the queen..nawaf od oudh..ozellikle ursa sevdiklerimden ama cok bilmedigimden ve ud sevemedigimden oylamayim

Yorum

Benim belirlediklerim belli.

Mfk Oud
                                Guerlain'ın Songe
                                Tf Oud Wood
                                Adp Oud
                                Creed Royal Oud

Bunlar şu sıra favori oudlerim.

Yorum

İşleniyor...
                                X