Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

En İyi Vanilya'lı Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Listedeki Mirabile de çok değişik ve güçlü bir vanilyadır.

Yorum

a taste of heaven, enigma ve herod direkt vanilla parfümleri olmasda vanilla kullanımlarını beğendiğim kokular

Yorum

ben lirayı seçtim. eğer tütün baz alsaydık vazgeçilmezim TV ama sade vanilyada lira iyidir

Yorum

Ankette henüz denemediğim parfümler var ama oyumu Mona di Orio için kullandım.

Yorum

Bugün uzun zamandan sonra tekrar kullanmaya karar verince dedim buradaki ankette olması gerekirdi. Çok akla gelmeyen bir güzellik Imaginary Authors - Memoirs of a Trespasser

Yorum

Vanilla Flash resmen öksüz kalmış. Vanille Flash ın anket listesinden çıkarılması ve tarafıma iade edilmesini talep ediyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cantona8 View Post
                Vanilla Flash resmen öksüz kalmış. Vanille Flash ın anket listesinden çıkarılması ve tarafıma iade edilmesini talep ediyorum.
                en iyi vanilyalı parfüm için cantona8'nin açacağı spliti beklemek gerekiyor belki de

Yorum

Orjinal yazı sahibi: LesPaul View Post
                  Bugün uzun zamandan sonra tekrar kullanmaya karar verince dedim buradaki ankette olması gerekirdi. Çok akla gelmeyen bir güzellik Imaginary Authors - Memoirs of a Trespasser
                  Bence de en sıcak ve lezzetlilerden biri

Yorum

Cologne of the Missions by Le Couvent des Minimes
                    فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

Oğuz Hocam efsanenin dönüşü muhteşem olacak diyorsun

Orjinal yazı sahibi: vesna View Post

en iyi vanilyalı parfüm için cantona8'nin açacağı spliti beklemek gerekiyor belki de

Yorum

Lisledeki Lira.
                        Ama benim en sevdiğim vanilya temalı parfüm Cuir Beluga Guerlain.
                        Son Düzenleme Sofya; 11-02-17, 23:13. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                          Umut Kurtoğlu Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Cuir Beluga Performansı nasıl sizde? Eski şişe mi var yoksa yeni sprey kısmı değişmiş şişe mi Sofya Hanım?

• Sofya
                          Sofya Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Bende yenisi var. Eskisi kadar yoğun değil, daha hafif, ama çok kalıcı.

Orjinal yazı sahibi: vesna View Post

Oğuz Hocam, Pharmacia S.S. Annunziata Vaniglia del Madagascar'ı kullandınız diye hatırlıyorum. Denediğim vanilya özütündeki gibi karamelli tarafı falan da yansıtan, sadece güzel kokan düz bir vanilya parfümü müdür yoksa bu vanilya ile oluşturulmuş katmanlı, değişken, ilginç bir kompozisyon söz konusu mudur? Mesela Guerlain SDV bana pek ilginç bir kompozisyon gelmiyor, bu açıdan bakarak kısa bir bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Medea View Post

Oğuz Hocam, Pharmacia S.S. Annunziata Vaniglia del Madagascar'ı kullandınız diye hatırlıyorum. Denediğim vanilya özütündeki gibi karamelli tarafı falan da yansıtan, sadece güzel kokan düz bir vanilya parfümü müdür yoksa bu vanilya ile oluşturulmuş katmanlı, değişken, ilginç bir kompozisyon söz konusu mudur? Mesela Guerlain SDV bana pek ilginç bir kompozisyon gelmiyor, bu açıdan bakarak kısa bir bilgilendirme yaparsanız sevinirim.
                          Medea aaa ben bunu görmemişim..

bir tatlılıkla açılıyor ama turunçlu limonlu bir şeyler de vardı sanki açılışında. karamelize bir durum da mevcut ama kararında çok parlak değil.. abartı bir tatlılık yok. ama açılış tatlı denilebilir. custard (limonlu cheesecake'in üzerindeki şey diyeyim gibi gibi.. 20-30 dakika sonra kremsi bir vanilya ortaya çıkıyor ve o şekilde devam ediyor. artık tatlı değil gayet doğal. parfüm kuruduğunda tatlılık kayboluyor yeriini sıcaklık alıyor. yumuşak bir amberin notası olan (ama tozsuz) bir vanılya düşünün.. ve hatta kremsi çok kaliteli bir mysore sandalağacı notasını anımsatmıştı son fazı.. öyle çok değişken katmanlı bir parfüm değil ama çok doğal ve kalite hissiyatı çok yüksek. deneyeli bi onbeş gün olmuştur. ancak bu kadar.

Yorum

• Medea
                            Medea Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Tamamdır, çok teşekkürler.

Vanilla Flash'a oy verirken aklım Mono di Orio'da kalmadı değil...
                          Son Düzenleme PinotNoir; 12-02-17, 00:38. Tarafından yapıldı.

Yorum

Mona di Orio Vanille

Yorum

İşleniyor...
                            X