Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Lineer mi ? Piramidal mi ?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

düz çiizgide giden parfümleri severim.. (ip üzerinde yürüyen mi demeliydim?)

Yorum

bazı parfümlere lineer olması yakışıyor mesela Serge Lutens'ler genelde öyle yanlış hatırlamıyorsam. onun dışında sürekli değişime uğraması heyecan verici oluyor parfümlerde oyum pramidal e

Yorum

Düz çizgide ilerleyen parfümler can sıkıcı oluyor...at sidiği gibi başlayan; ama sonrasında sabunsu-hafif çiçeksi biten parfümler favorilerimdendir :-)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: protectedsugar View Post
          Düz çizgide ilerleyen parfümler can sıkıcı oluyor...at sidiği gibi başlayan; ama sonrasında sabunsu-hafif çiçeksi biten parfümler favorilerimdendir :-)
          tam kouros tanımı olmuş hocam

Yorum

Orjinal yazı sahibi: isseyblue View Post

tam kouros tanımı olmuş hocam
            Haha..aynen

Yorum

Piramidal daha sanatsal

Yorum

Piramidal ile başladık... şimdilik kendisiyle devam bakalım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Frozenwings View Post
                  Ben de piramidal diyorum.
                  Fikrim değişmedi, fakat bazı kokuların açılışı o kadar güzel ki hiç değişmesin istiyor insan.

Yorum

Parfümüne bağlı, toplamda verdiği keyif ve koku güzelliğine göre değişir benim için. Lineer bir parfüm ilk andaki kokuyu devam ettirdiği için daha tekdüze ancak güvenli. Piramidal parfümlerse heyecan verici, ancak tüm fazlarını aynı derecede sevmeyebileceğimiz için hayal kırıklığı da yaratabiliyor.

Yorum

Lineer,.her ne kadar diğer arkadaşlar sıkıcı desede,o açılıştaki hissi zevki sürekli yaşamak tatmak istiyorum

Yorum

Genel olarak piramidal ama öyle parfümler var ki "keşke hep başladığı gibi kalsa, hiç değişmese" dedirtiyor.

Yorum

Yazın gündüz; lineer. Yaz geceleri ve diğer mevsimler piramidal.

Yorum

Benim için kesinlikle piramidal. Bir parfümün bana baştan sona yaşattığı heyecanı ve farklılığı seviyorum. Hele ki geçişi fazla olan bir kokuysa her seferinde acaba şimdi ne gelecek macerası bana inanılmaz keyif veriyor.

Yorum

Değişkenlik onu hissetmek ve kavramak çok keyifli elbette, ama sık kullandığım parfümler hafif ve daha lineer olanlar gibi görünüyor.. Düşünmeyince piramidal derdim ama düşününce ve bir oy hakkımız varsa lineer diyorum . (ADP Essenza, Oranga Verte, Jo Malone Grapefruit, TF Mandarino Di Amalfi, Creed Milessime Imperial vs.) sık sık elimin gittiği, öyle büyük bir nota geçişi olmayan parfümler.

Yorum

İşleniyor...
                              X