Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Lineer mi ? Piramidal mi ?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Lineer mi ? Piramidal mi ?

Bildiğiniz üzere klasik parfüm anlayışı daha çok piramidal yani açılış kalp ve dip notalar şeklinde bir yapıdan oluşmakta, daha sonraları ortaya çıkan lineer parfüm anlayışında oluşturulan parfümler ise başından sonuna aynı kokuyu vermekte.. peki sizlerin tercihi hangisinden yana , hangi tarzı daha çok seviyorsunuz ?
    51
    Piramidal parfümler
    74.51%
    38
    Lineer parfümler
    25.49%
    13

Tabikide Piremidal. Bir parfümden olabildiğince yararlanmak hatta farklı parfüm kullanıyormuş hissi almak o parfümden sıkılmamamızı sağlamakta. Lineerlar ise bir kaç uç örnek hariç belli bir zaman sonra sıkılma olasılığımız yüksek olan parfümler. Kısacası benim açımdan parfüm dediğin katmanlı olacak ve her kullanışımda bana değişik bir yönünü gösterecek

Yorum

piramidal parfümlerin ağır basacağını düşünüyorum genelde.daha çok lineer örnek olsa belki farklı şeyler düşünülebilir fikrindeyim.

Yorum

Tabii ki piramidal

Yorum

Oyum Piramidal'e.

Yorum

Alengirli olanlar

Yorum

Değişkenlik gösteren parfümlerin yaşattığı macera veya yolculuk benzeri duygu daha keyifli, daha heyecanlı geliyor bana da ama bazı düz çizgide giden parfümlerden de çok beğendiklerim çıkabiliyor.

Yorum

Isin ustaligi degiskenligi gecisleri net verebilmekte.. ustalik isi olani alayim ben.. lineer parfumu biz de biraz ugrassak yaparız sanirim
                Son Düzenleme cantona8; 11-03-17, 13:09. Tarafından yapıldı.

Yorum

Tutarlı geçişler ve bunların üzerine de ''asıl'' kokuyu oluşturmak gerçekten çok zor bir iş ancak lineer parfümlerdeki nüansları, kullanıcısının anlayabileceği şekilde yerleştirebilmek ve bunu da o gövdeyi bozmadan nazikçe yapabilmek bence daha büyük bir ustalık gibi geliyor. Bu yüzden oyum lineer şıkkına.

Yorum

Pramidal desemde vintage dior homme lineer olsa çok da iyi olur çok da güzel olur taam mi

Yorum

Piramidal tercih ederim ama çok sevdiğim bir koku çıkarsa lineer olması güzel olur hiç değişmeden sürekli aynı koksun.

Yorum

Cevap veriyorum : Piramidal.

Yorum

Ben de piramidal diyorum.

Yorum

Hangisi daha çok heyecan ve zevk veriyorsa o bana göre bunu da genelde piramidal veriyor

Yorum

Ben bir parfümü sevdiysem başından sonuna aynı kokmasını tercih ederim diye düşünüyorum.Bazen ilk notalarını çok beğendiğim bir parfüm sonradan çok sıradan bir kokuya dönüşebiliyor ve bundan hoşlanmıyorum.

Yorum

İşleniyor...
                              X