Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Ch 212

Yorum

• Dior Eau Sauvage Parfum

GM1900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• oud for greatness

Yorum

• Angel edt kullandım. Bayılıyorum, büyük aşkım o benim! *^* Paçuline, çikolatana, vanilyana kurban... 😁

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Remember Me sütlü vanilyalı baharatlar güzel bir koku.

Yorum

• CHANEL .. EDITION BLANCHE

Her ne kadar for men olsa da cok severek kullaniyorum... maskulen kabul.. ama tam yaz kokusu...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Sigilli EA

Yorum

• Essential Parfums Bois Imperial
                  Yaklaşık bir buçuk aydır kullanıyorum. İlk geldiğinde kağıda sıktım, hoşuma gitti ama çok da etkilenmedim. Bıraktığım sehpadan neredeyse 4 gün boyunca hoş bir yayılım fark ettim, açıkçası o performansı pek konduramadim. Sonra tende denedim, yine hakkını verdim kalıcılığının ama öyle gözlerim parlamadı. Çok güzel, hafif serin güneşli bir öğle vakti kullandım, esinti ile öyle keyif aldım ki siseliye kolay erisemeyecegim için üzüldüm. Ben feslegeni çok net ve doğal buluyorum kompozisyon içinde, açıkçası vurgu yapmak istediğim tek nota da o.

Bir baharlık ve yazlık designer kaleminde ürün olarak çok çok güzel bir iş ve performansı da son derece doyurucu. Camianın influencer larinin alâkasının firmaların ürün portföyünü genişletmesine bu kadar etki edeceklerini beklemezdim açıkçası. Erişimimizi hızlandıran herkese teşekkürler..

Yorum

• PDM - Layton. 🙂

Yorum

• ADP MİRRA

Yorum

• Chloe EDP kullandım. Beğendiğim parfümler ayrı, vazgeçemeyeceğim parfümler ayrı..Chloe vazgeçemeyeceklerim arasında. Elimde olmadığı zaman çok özlüyorum. İlk aldığımda ne kadar mutlu ve huzurlu hissettiğim aklıma geliyor bazen. Şişesi, kutusu, kokusu.. Herşeyiyle şok sevmiştim. Çok romantik ve asil bir parfüm.

Yorum

• Pryn Parfum - Taiga

Yorum

• banana republic classic...
                            ilkbahar sabahında yeni yıkanmış çiçek ve sabun kokulu çamaşırları henüz dinmiş yağmur sonrası turunçgil bahçesine asmışsınız...
                            İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Calvin Klein Truth

Yorum

• Acqua di Gio, Giorgio Armani

1996 yılı çıkışlı, modern zamanlarda dünyanın en çok satan erkek parfümlerinden biri olan aquatik koku grubunda yer alan parfüm.

Alberto Morillas, Annick Menardo’nun tasarladığı bu parfümün ise Morillas’ın sevgili dostu Jacques Cavallier imzalı koku tasarımına sahip L'Eau d'Issey’den (Issey Miyake) etkilendiğini düşünüyorum.

Turunçgiller ile calone’lu sucul bir açılışa sahip kokuda, sitrus cinsi meyveler bizim aşina olacabileceğimiz tarzda sivriliğe sahip ve deniz efekti ise sert ve büyük değil, küçük birkaç yumuşak dalga şeklinde.

Denizde kum, Gio’da nota!

Ama kumların parmaklarınızdan arasından kayıp gitmesi gibi elinizde kalan pek bir şey yok. Koku profili çok zengin olmasına rağmen kokuya karakter katacak hiçbir çatallanma içermiyor. Bu profil içerisinde özgül olarak karakteristik bir kokuya sahip olan tüm notalar baskılanıp, sesi kısılarak figüratif bir rolde bir denge unsuru olarak kullanılmış. Sanki 3. Sınıf bir Amerikan aksiyon filmindeki figüranlar gibiler. Burada üzerinize ketçap (kan) bile sıçramıyor. Sıkıcı! Daha çok armoniye, "tür filmi"ne odaklanılmış ama bu bayat bir tür film.

Ya da bu tarz parfümlerin koku profilleri için sıklıkla yaptığım bir benzetmeyi yine kullanabilirim; vitrinde duran ruhu olmayan cansız mankenler gibiler… (Aynı mankenler Givenchy Ultramarine, Nautica Voyage aquatik kokularında da mevcut, uygun bir vakitte ziyaret edilip görülebilir.)

Sonlara doğru Morillas’ın meşhur ettiği “beyaz misk akoru” içinde çiçeklerin ezilen temiz-yumuşak kokusunun yanına bugün tüketici sınıfın yabancılaşmış estetik algıları içerisinde onların hayır diyemeyecekleri tarzda ambroksanlı küçük bir meyve salatası tabağı!

Gio, bugüne değin ve halen süren temiz yumuşatıcı-deterjan kokusu trendinin kapılarını sonuna kadar açmış bir parfüm olarak koku endüstrindeki aşinalık açısından benim için Cool Water/Green Irish Tweed yeşil akorunun önünde bir kokuya sahip. Yani Gio’nun bana verdiği; daha fazla, daha fazla bir kokusal aşinalık hissiyatı...

Pierre Bourdon’ın Cool Water’ını kullanırken bir 90’lar klasiği parfümü hissiyatını alırken, Gio’yu kullanırken hissettiğim; üzerime sıkılmış olan ucuzcu marketlerde satılan düşük kalitedeki “Okyanus Serinliği tadındaki Oda Spreyi”. Bu, parfümden öte nesnelerin üzerine sıkılan bir koku gibi.

Click image for larger version  Name:	Acqua-Di-Gio-sea-yen.jpg Views:	0 Size:	49.6 KB ID:	201586
                                Son Düzenleme Aryan; 18-06-21, 14:13. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                                X