Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• guerlain l'homme ideal cologne 👍🏻👍🏻👍🏻

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Cedrat Boise - Mancera

Son aylarda denediğim en vasat kokulardan biri. İltifat aldıracak parfüm arayanlara tavsiye ederim...

Yorum

• pomak
        pomak Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Övgü canavarı fakat sıkıcı 😀 kullanılan bayık meyveler ard arda iki gün kullanmayı engelliyor. Elimde ilk çıkan yıllardan bir şişe var o kadar yoğun bir esans var ki resmen yağlı bir tabaka bırakıyor ten de kıyafete sıkarkan özellikle açık renklilerde çok dikkat ediyorum bir kaç defa başıma geldi resmen yağ lekesi bırakıyor. Şişe azalınca yakın zamanda bir miktar dekant aldım fakat yeni üretimler de o yoğunluk ve kalıcılık baya bir azalmış hatta mancera şişelerinin atomizerleri açılabilir olduğu için aldığım dekantı şişeye boşaltmayı düşünüyordum fakat gelen sıvı daha incelmiş olunca karıştırmayıp dekanttan devam ediyorum.

• furkan1001
        furkan1001 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Yeni şişeler performans rezalet uçuyor parfüm 2,3 saate

• Lacoste White

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• orangeverte
        orangeverte Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Lacoste white nasıl bir koku , biraz tarif edebilir misiniz lütfen

• Davidoff - Good Life, incir yaprağı hariç müthiş bir kompozisyon.

Yorum

• serge lutens cracheuse de flammes kullandım. Çok bağıran bir koku olmasa da her daim kendini hissettiriyor. Biraz feminen tarafa eğilse de ben gayet beğendim. Sadece maskülen kokular beğenenlere tavsiye etmem, dediğim gibi feminen tarafa eğilim gösteriyor. Ben artık eşimle birlikte kullanırım

Yorum

• Oriza L. Legrand - Vetiver Royal Bourbon

deneyimlediğim en iyi aromatik vetiver kompoziyonu. Labdanum-Juniper ile tatlandırılmış, styrax ile bu tatlılık iyice büzgülenmiş, nane-kekik ile doğal ferahlık yakalanmış, medicinal diyeceğim ama sentetik ilaçsı anlamında değil gerçekten şifalı ot-baharat hissi veren şekilde. topraksı-köksü şekilde kullanılan Vetiver de tüm bunlarla çok iyi girift olmuş, Styrax-vetiver ikilisi yumuşak deri akoru da oluşturuyor, bir keskinlik var ama bana kalırsa deri keskinliği değil, ölmez otu ve/veya vetiver olması muhtemel. o keskinliği bile kontrollü, herşey dengeli, baştan sona çok zevkli antidepresan gibi bir koku. yayılım, farkedilirlik ilk birkaç saat iyi seviyede. kalıcılık da kıyafette günü çıkarıyor.

* nota sıralaması fragrantica'dan biraz farklılıklar içeriyor kendi sitesinde. Mesela labdanum normalde kalp notalarda kullanılmış ki bence de daha doğru, etkisi başlangıçtan hemen sonra bile hissediliyor. Ben de styrax da o anlarda hissediliyor, sadece sonda değil deri akoru. Sona doğru ölmez otu daha iyi hissedilmeye başlanıyor. tütün ve meşe yosunu hissedemedim açıkçası, diğer notalarla karıştığı için algılayamamış olabilirim.
          Son Düzenleme Asaid; 15-07-20, 22:04. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Abbathdoom
            Abbathdoom Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Çok sevdiğim vetiver parfümlerinden birisi. Kullanımı da baya zevkli. 👍🏻😊
            İmkanım olsa stoklarım. 😄

• dolce gabbana light blue kadın kullandım. limon limon kokuyo. miss.

Yorum

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Benim de "ıntense" olanı hakkında duygu ve düşüncelerim olumlu. Kadife çiçeği, miss...

• Bvlgari BLV Pour Homme

Sabunsuların en iyilerinden 2005 batch blv ph kullandım, mübalağa yapmıyorum yazlıklar da performans anlamında amouage beach hut ve hacivat ile yarışır.

Yorum

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Benim koklama şansını yakalayamadığım, içimde ukte kalan ve şuan üretimi olmayan Bvlgari parfümü: "Bvlgari Pour Homme - Bvlgari"dir. Eski, tecrübeli burunlara göre çok başarılı bir parfümmüş.

• pomak
            pomak Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Çok temiz nahif bir kokudur Bvlgari ph 4 mevsimede yakışır gayet kullanışlı. Koku olarak çok benzeşmiyorlar ama yaşattığı hissiyat anlamında ben Bvlgari ph ile eau de memo yu yakın buluyorum lüks bir temizlik hissiyatı yaşatıyor ikiside

• Hermes Un Jardin Apres La Mousson

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Mefisto Gentiluomo ...

Yorum

• Chanel - Allure Homme Edition Blanche Edt concentree

Yorum

• Mancera cedrat boise kullandım

Yorum

• Chanel Bleu Edt

Yazlık parfümlerde pek rastlamadığımız bir nota olan tütsü parfüme çok iyi bir hava katıyor gerçekten. Çok güzel işlenmiş gerçekten tütsü, narenciye ve nane birlikteliği. J. Polge gerçekten büyük parfümör. Performansı edt nin her zaman diğer versiyonlarından daha iyi geliyor bana. Herkese selamlar 👋

Yorum

• furkan1001
                    furkan1001 Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Bana edt daha iyi geliyor hocam 3 versiyonunuda kullanılmış biri olarak her zaman edt yi tercih ederim. 🙃

• orangeverte
                    orangeverte Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Teşekkür ederim bilgilendirme için hocam🙂👍

• furkan1001
                    furkan1001 Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Rica Ederim ne demek🙃

• Creed Royal Mayfair
                  Değeri bilinmeyen Creed’lerin başında geliyor. Açılışı ve devamı ile bambaşka bir tarzda devam ediyor. Keskin ve sert bir açılış, çam ağacının iğnelerinden yeşil hissiyatı kuvvetli, cin ve okaliptüs birleşimi ile mentollü bir krem havasında. Ortalarından itibaren beyaz çiçeklerin hakimiyetinde, mentolün etkisi ile ıhlamur gibi kokmaya başlıyor. Açıklanan notalarında gül olsa da ben hiç yakalayamadım.

Kapanışta sedirden kaynaklı odunsuluğa geçiş yapmaya çalışsa da, portakal ve limon buna engel oluyor. İlkbahar ve yaz aylarının bence vazgeçilmezi. Performans olarak çoğu Creed’den daha başarılı diyebilirim.

Yorum

• Ramon Monegal Entre Naranjos ( Portakallar Arasinda), gerçekten portakal ağaçlarının yanından geçerken alınan kokuya benziyor kokusu

Yorum

İşleniyor...
                    X