Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bal d'Afrique - Byredo

Son derece pürüzsüz, iyi harmanlanmış yumuşacık bir koku. Byredo’nun en popüler parfümü olan bu parfümde en fazla hissedilen notalar: Vetiver, meyveler ve parfüme temasını veren Afrika Kadife Çiçeği.

Parfümün açıklanan notalarında siyah frenk üzümü, limon, bergamot notaları yer alsa da hissedilen notaları için ben özellikle “meyveler” ifadesini kullandım. Çünkü, kokuda bunlardan daha fazlasını hissediyorsunuz. Bunların dışında şeftali, ananas, orman meyveleri kullanıcı yorumlarında en fazla adı geçen meyveler. Gerçekten çok parlak, özel, zengin bir meyve akoru kullanılmış.

Kokunun en sevdiğim yanı ise kadife çiçeği… Bu çiçeğin gerçekten çok mutlu ve güzel bir kokusu var. D&G Light Blue Eau Intense (for women) parfümünde de kendini gösteren bu çiçek, ben daha parfüm hobisine başlamadan önce de güzelliğiyle dikkatimi çekmeyi başarıyordu. Bu arada aslında Bal d’Afrique’teki meyveli kokunun bir parçası, biraz da kadife çiçeğinin tatlı notalarla birlikte yarattığı bir illüzyon olabilir.

Ve bunların yanında farklı bir vetiver yorumunu içeren bir parfüm. Vetiver parfümü olarak tanımlanmasa da ciddi oranda vetiver tabanlı bir koku. “Vetiver dediğin karanlık olur” diyenlerin ciddiye almayacağı ya da sevmeyeceği bu vetiver yorumu, her şeye rağmen parfümün yadsınamayacak bir yönü.

Yorum

• Nero. Sıcakta yanıyorrr. İyi ki evdeyim@

Yorum

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Turkiye ayagi var. Daha dogrusu biz 5 6 yil once tanistik kendisiyle ama en basitinden Oro yillar icinde neredeyse 2000 liralara yaklasti fiyat olarak. Oro Nero gelse ne olur gelmese... Ancak ve ancak denerim...

• ntmm22
        ntmm22 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Mustafa Hocam son splitteki fiyatından olsa bois mükemmel olmaz mı vetivere doydum diye denemedim bile ama o fiyata boisin herhangi bir kokusunu alırdım herhalde.

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Hocam o fiyata mumkun görünmüyor pek fiyatlara ragmen bence denenmeyen cok koku vardi.. Bois 1920 risksiz bir markadir. En zor kokusu Oro dur. Ben Oro Nero haric neredeyse butun kokularini denedim.

• Tiziana Terenzi Nero.

Yorum

• Creed - Aventus

Yorum

• nishane florane

Sabunsu, hafiften ciceksi, pansuman odası vb. Kokular andıran bir calisma. Zevk almadım. Dekant bittiği için rahatladım.

Yorum

• Profumum Roma Acqua di Sale

Deniz kenarından esip burnunuza gelen o tuzlu su kokusunun parfüm hali. Benim tenimde bu tuzlu marine kokusuna ek olarak hani denize girip çıktıktan sonra şöyle hemencecik su altında yıkanıp havluyla vücudunuzu silip bir de krem sürdüğünüzde o kremle karışık deniz tuzu kokusu gelir ya bu parfümün aynen öyle bir efekti oldu. Performansı da heralde şu zamana kadar kullandığım sadece yazlık değil bütün parfümler içerisinde ilk 10'a rahatlıkla girer. Aşırı güzel bir yazlıksın sen Acqua di Sale

Yorum

• ntmm22
              ntmm22 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Hiç şüphesiz

• banana republic 78 vintage green

Yorum

• Creed- Wiw
              Kavurucu sıcaklar için yaratıldığı kesin.Hindistan cevizi ve limon ile birlikte çok güzel sütlü bir bozzy havası da var.Tatil köyünü bir şişeye doldurmuşlar sanki, her kokladığımda tatil planları yaptırıyor.

Yorum

• Elie Saab Vetiver, güzel ferah vetiverlerde bugün

Yorum

• Bugün 3 katman yaptım. Dünden kalan Creed Viking. Üzerine 2 fıs Creed Aventus. Onun da üzerine Creed Green Irish Tweed. Sonuç: Viking Aventus Tweed

Yorum

• Profumum Roma Acqua viva

Yorum

• Mercedes Benz Cologne. Denediğim designerlar arasında bana en çok hitap edenlerden birisi. Şişeli bulursam kolleksiyonuma mutlaka katmak istiyorum.

Yorum

• Hacivat , kendisini severek kullanıyorum umarım bir yerden sonra kullanmaktan sıkılmam.

Yorum

• Herve Gambs - Bois Dahman, kadın kullanımına daha müsait hafif pudramsı yeşil hissiyatı olan bir parfüm değişik bir çalışma

Yorum

• Acqua Di Parma Essenza ...

Yorum

İşleniyor...
                            X