Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Roja - Aoud Gül ve oud kombinasyonlu başka bir parfüm parfümde baştan sona hissediliyor iki nota ve bunlara eşlik eden hafif bi tatlılık mevcut,tatlı hava kesinlikle rahatsız etmiyor ayrıca parfümde kullanılan malzemenin kalitesi de kendini hissettiriyor ben Rose d’Arabie ile benzettim azda olsa

Yorum

• Issey miyake l'eau d'issey... bazı nişleri ezer.

Yorum

• orangeverte
        orangeverte Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Sizdeki vintage mi güncel versiyon mu?

• hlttmz
        hlttmz Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Dekant sanıyorum güncel

• orangeverte
        orangeverte Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Günceli de hala güzel o zaman.

• Öğleden sonrası için Initio Atomic Rose kullandım. Koku bergamot ve biberle açılış yapıyor. Kısa süre sonra gül başrolü alıyor. Bir müddet sonra vanilya da kompozisyona katılıyor. Amberin verdiği bir tatlilikta var . Gül baskın bir koku. Bergamotun desteği az çok hep orada. Narenciye destekli bir gül yorumu. Yayılımı orta seviyelerde . Güzel mi güzel ama bence piyasada çok daha güzel gül kompozisyonlu kokular varken şişeli almayı düşüneceğimi sanmam.

Yorum

• Olfactive Studio Panorama. Şu ana kadar kokladığım en değişik parfümlerden birisi. Neredeyse hiçbir parfümle benzerlik kuramadım. Çok hafif ekşimsi bir hava var biraz da sanki çam ormanı gibi ama bunlar baskın değil kesinlikle. Muhtemelen baskın olan koku wasabi kokusu. Benim çok hoşuma gitti ileride şişeli almayı düşünebilirim.

Yorum

• Creed Royal Oud
          Markanın en kaliteli işlerin başında geliyor. Tam bir odunsu, baştan sona kadar sedir ağacının ıslak ve topraksı yapısına hayran olmamak elde değil. Hissiyatlı bir parfüm her kullandığımda dağ evinde buluyorum kendimi.

Yorum

• orangeverte
            orangeverte Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Markanın Bois de portugal ile beraber en çok merak ettiğim parfümü

• Umut Kurtoğlu
            Umut Kurtoğlu Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Çok severim

• Marmaris büfe
            Marmaris büfe Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Zaten Creed’lerden ikisini denemen yeterli.

• Creed Asian Green Tea narenciye ağırlıklı bir koku klasik Creed kokularından taze,ferah ve hafif. Yanlız bu kokuya unisex demek haksızlık olur tam bir kadın kokusu çünkü.

Yorum

• Marmaris büfe
            Marmaris büfe Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            SERGEN hocam 🦅😊 çok merak ediyordum. Splitte almadığıma sevindim.

• Siyahulan
            Siyahulan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Çok isabet olmuş inan bana 😊 Neyse ki ben de dekantını temin ettim kızkardeşime hediye edicem artık.

• Nicolai Newyork İntense.

Lavantanın keskin ve erkeksi kokusunu, vintage efektli meşe yosunu ile destekleyip üzerine naenciyelerden gelen ferah tozlu ve nostaljik havayla birleştiren efsanevi güzellik.
          Bu parfümü her sıktığımda para sayma makinesinin önüne oturup ağzımda puro ile dolarları saymak istiyorum. TL ile uğraşamam 7 kat fazla para saymam gerekir çünkü o kadar vakite parfüm uçar.
          Son Düzenleme matrai; 08-05-20, 22:00. Tarafından yapıldı.

Yorum

• furkan1001
            furkan1001 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bir zamanlar bizim paramızda çok değerliydi 1.70-1.80 di dolar çok değil 6,7 yıl önce ne güzel miş o günler yaşarken değerini bilemedik aynı kur devam etseydi şuan en baba en kral parfüm bin lira olurdu ama geçmişte kaldı ve şuan için imkansız gibi görünüyor o günler 🙃

• xPixa
            xPixa Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Daha da eskiye gidersek Amerika'da bankacılık krizi patladığında dolar 1.1 lirayı görmüştü. Şaka değil gerçekten 1 dolar 1.1 Türk lirasına eşitti Sonrasında Amerika ekonomisi toparlanmaya başladığında dolar 1.7 liraya çıkmıştı "Dolar 1.7 lira oldu bu devirde artık alışveriş yapılmaz" deniliyordu forumlarda Daha da yakın tarihe gidersek 3 sene önce 50 ml Frederic Mall parfümler indirimle Beymen'den KDV dahil 300 liraya alınabiliyordu. 100 ml Amouage ise yine indirimde 680 gibi bir şeye geliyordu

• KARALARIN_CEMAL
            KARALARIN_CEMAL Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            NİCOLAİ NEWYORK İntense

• Gucci ph 2

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Dior Feve Delicese

Çok pudralı olmasından dolayı midemi bulandıran bir koku.Gurme havasında değilde daha çok bebek pudralarını anımsatıyor.Bence dekant yeterli

Yorum

• Clive Christian - X

Yorum

• Parfums de marly Shagya.. Keskin ama çok ağır olmayan ud ve turunçgil ile başlayıp kuru, hafif dumanlı odunsuluğa bürünen 3 mevsim kokusu.

Yorum

• Hermes Elixir des Merveilles.

Yorum

• Sospiro- Erba pura çok çok sekerli ve biraz mide bulandırıcı şeker yapay miskten meyvelerden geliyor büyük ihtimal. İlk başta aaa ne güzel diyorsun biraz zaman geçiyor mideni bulandırmaya başlıyor tek güzel yani aslında rahatsız ediyor ama inanılmaz performansı yaka silktiriyor hiç hafiflemiyorda sürekli burnunuzda. Allahtan dekantı var şişeli asla tahammül edemezdim. Günaydın 🙃

Yorum

• Nasomatto- Hindu Grass

Yorum

• Xerjoff Zefiro

Eski versiyon şişeden aldığım dekantı sabahtan beri üzerimde ve bileğimde taşıyorum. Açılış oldukça parlak yapıda. Kendi tenimde beyaz şarap ya da şampanya artık hangisi kullanıldı bilmiyorum ama bu nota cidden yumuşak rezin takviyesi ile birlikte iki saat boyunca parladıkça parladı. Aslında Zefiro ilk defa denediğim bir parfüm değil, 3 sene önce bu hobiye yeni başladığım zamanlarda kısıtlı bütçem ile Beymen'de denediğim sınırsız sayıdaki niş çalışmalarından biri. O zamanlar az para ile çok performans mantığında olduğum için performansından dolayı gözardı ettiklerim arasında yer bulmuştu kendine. Şu anda ise performansı bir kenara bırakırsak kokusu gerçekten gündelik yaşam ve gece hayatı için inanılmaz cezbedici geldi. Ekonomik koşulları ise bir kenara bırakamıyorum çünkü malumunuz döviz kuru inanılmaz bir seviyede 2 saatin sonunda baharatlı bir tatlılılık gerilerden gelen tütsümsü bir yapı ile kendini hissettirmeye başladı. Şu anda tenime de oturdu, heralde kalıcılık da 8-9 saat civarında olacak. Çok ufak çaplı inceleme yazısı gibi oldu ama uzun zamandır daha ilk fısta makul fiyatlı sayılabilecek böylesine beğendiğim bir parfüm çıkmamıştı karşıma

Yorum

İşleniyor...
                        X