Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Issey mıyake leau dıssey pour hommre sıktgm zaman frekansımı birden olumlu yöne iten enerji patlaması yaratan ve kahkahalar attıran bir koku. En azından benm için 😎

Yorum

• Paul Emilien Une Belle Journee kullandım Floral ,gülün ve derinin ağırlıkta olduğu bir koku

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Bleu de Chanel Edp

Yorum

• Bugün popüler parfümleri denemek istedim. Sağ bilek Versace Dylan Blue. Aşırı generic, hiçbir şey vaat etmeyen, heyecan yaratmayan bomboş bir koku. Genellikle tek parfüm kullanan ve bu işi hobiye dönüştürmemiş insanların "mükemmel" şeklinde övecekleri bir parfüm. Belki biraz ağır yazdım ama popüler parfümlerden nefret ediyorum.

Sol bilek Versace Eros. Aşırı yoğun ambroxan kullanımı var. 18-30 yaş arası karşı cinsi etkilemek isteyen erkek kokusu bence. Ambroxan içeren parfümlerin karşı cinsten yoğun ilgi gördüğünü gözlemledim. Her ne kadar bu parfüm de yukarıdaki gruba girse de bence türevleri arasındaki en tahammül edilebilir olanı bu. Koku olarak bir miktar Salvatore Ferragamo Uomo'yu da andırıyor. Ambroxan kullanımından dolayı olabilir.

Yorum

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Eros ile Dylan Blue'yu karıştırmış olabilir misiniz?

• Myrkur
            Myrkur Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Hayır hocam. Bleu de Chanel'in Bvlgari Aqva Marine ile karışımı gibi olan Versace Dylan Blue. Ambroxanlı olan ise Versace Eros. Dediğim gibi ikisi de beğenmediğim parfümler ama Dylan Blue tarzı parfümler bana daha kötü geliyor.

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Hmm... Ben, ambroxan Dylan Blue'da daha baskın diye biliyordum. Bir de D. Blue, ambroxan, karabiber, bergamot notalarıyla Dior Sauvage'ı anımsatıyor gibi düşünmüştüm. İki parfüm de aromatik fujer grubunda. Ama zihnimde çok kalıp, yer eden bir koku olmadığı için şuan net bir şey diyemiyorum tabi, o yüzden sormuştum. Teşekkürler.
            Son Düzenleme Aryan; 01-05-20, 19:41. Tarafından yapıldı.

• Andy tauer Alpes

Yorum

• Oj zizan

Yorum

• Bugün de ahududulu makyaj efektli pembe parfümlerden devam ediyorum. Lolita Lempicka En Blanc. Derinliği olmayan, hafif, ruj değil ancak renkli parlatıcı kokusu. Oldukça rahatlatıcı, huzurlu, sakin bir parfüm. Lolita ailesinin en uzak akrabalarından biri olduğu söyleniyor. Orijinal Lolita ile bağ kurmak pek mümkün değil. Özel seri şişesinde pek güzel.

Yorum

• Nobile 1942 Sandalo kullandım. Açılışını çok beğendim. Sandal ağacının kullanımı kremsi ve incir ağacı ile birlikte kullanımına ilk kez rastlıyorum. Belki de ikisinin kullanımı sonucu bu kremsi efekt oluşmuştur. Kullandıktan yaklaşık 1 saat sonra tozlu irisi hissetmeye başladım ve son kısımlarda da reçineler biraz daha öne çıkıyor. Sandalo’nun performansı bu markadan diğer denediklerime göre biraz daha iyi denebilir.
                Son Düzenleme Abbathdoom; 01-05-20, 20:36. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Gece için Bond No 9 New York Amber.

Yorum

• Mancera instant crush

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Evde azıcık içim açılsın dedim, bastım Orange Verte'yi

Yorum

• orangeverte
                        orangeverte Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        ferahlamışsınızdır Edc yi mi kullandınız yoksa concentre olanı mı?

• denondj
                        denondj Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        EDC olanını kullandım, kokusunu çok seviyorum, concentre nasıl o da iyi mi?

• Boucheron Ambre D'Alexandrie.. Boozy havanın hissedildiği amber-tütün düetine tatlılık veren vanilya-benzoin ikilisi ve ortamı dengeleyen ambergris-misk birlikteliği.Aşırıya kaçmayan tatlılığı, dengeli yapısı ve iyi performansı artıları.

Yorum

• Tauer ACDD

Sabah serinliğinde bir güzel gitti anlatamam. Amber referansı bir parfüm. Belki sevilir belki sevilmez ama her erkek mutlaka hayatında bir kere bile olsa bu kokuyu kullanmalı.

Yorum

• orangeverte
                          orangeverte Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Bunu ve LDDM'yi merak ediyorum. Bakalım belki birgün kullanmak nasip olur

• Chanel 31 Rue Cambon EDT
                        Hem şipre hem çiçeksi hem pudramsı hem hafif tatlı hem aldehitli.Tüm sevdiğim temaları yaşattı bana.
                        Açılışı eski tip kokuları çağrıştırsa da orta ve alt notalarda koku modern bir duruş sergiliyor.
                        Tam bir Chanel
                        Modern klasik
                        Son Düzenleme murrjm; 02-05-20, 09:55. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Hypnôse Homme, Lancome.

Çok sevdiğim ve özel bulduğum bir parfüm. Lavanta ağırlıklı bir oryantal fujer... Güçlü bir kakule kullanımı sebebiyle de baharatlı olan bu parfümde, hafif bir tatlılıkla zenginlik katan amber, paçuli, misk ve nane notalarının harika bir kullanımı olduğunu da eklemem gerek.

Bu parfüme benzeyen bildiğiniz parfümler varsa tavsiyelere açığım arkadaşlar... Bana farklı bir parfüm gibi geliyor ama çok sevdiğim için benzerlerini koklamaktan mutluluk duyarım. Mesela; özellikle son zamanlarda adını sıkça duyduğum o da bir fujer olan Tom Ford Beau De Jour, koku profili olarak benziyor. Peki ortaya çıkan koku olarak da benziyor mu?

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
                            KARALARIN_CEMAL Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Lancome Hypnose, benim de sevdiğim kokulardan biri, her ne kadar çiçeksi bir yapısı olsa da, kullanımında zevk aldığım misk - amber kombinesiyle beni cezbeden bir parfüm ve yanılmıyorsam ilk satın aldığım designer parfümümdü(2013-2014 Sevil Kozmetik). Tom Ford Beau De Jour, eskiye selam çakıp ben biraz çağa ayak uyduracağım diyen, ama tam olarak da bunu yapamayan bir çalışma olmuş. Lavanta ile yeşil bir açılışı, tozlu paçulisi, nanenin eşliğinde gelen hafif ferahlığı ile Hypnose den biraz farklı çizgide. Hani eskilerde kıyıda köşede eski küçücük metre karede olan berberler vardır ya, kendini orada büyütüp oradan çıkıp kendine yeni çağa ayak uydurmak için çalışan bir delikanlı gibi. Hypnose tatlılığı ile ön planda, Tom Ford ise biraz karmaşık biraz yeşil biraz erkeksi biraz da modernize olmaya çalışmış tam maço kokusu diyemesek de, Hypnose göre daha bir erkeksi ve berberimsi bir parfüm diyebiliriz.

• Aryan
                            Aryan Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Beau De Jour yorumu için teşekkürler hocam. Yalnız çiçeksi derken, Homme olmayan kadınlar için olan Thierry Wasser'in Hypnose'undan bahsediyor olabilir misiniz?
                            Son Düzenleme Aryan; 02-05-20, 12:58. Tarafından yapıldı.

• KARALARIN_CEMAL
                            KARALARIN_CEMAL Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Çiçeksilik derken, daha temiz bir yapısı var hypnose nin. Daha bir tatlı, Beau De Jour a göre.
                        İşleniyor...
                        X