Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Kemi - Hayat..

Keskin bir açılıştan sonra yavaş yavaş oturan bir güzellik..

Paçuli, öd, özellikle harika bir lavanta ve hafif narenciye..

Kalıcılık biraz daha güçlü olsa çok nam salarmış..

Yorum

• vagonlar
      vagonlar Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hocam o parfüm baya güçlü aslında sizin burnu hızlı yormuştur. 1 fıs ile evi doldurmuştu test ettim

• orangeverte
      orangeverte Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bunu da çok merak ediyorum ya , bakalım belki bir gün dekantini alır denerim

• Asaid
      Asaid Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      hocam test için harici bir yüzeye sıkmıştım. 1 aydır koku duruyor. elbette gücü azaldı ama hala kokusu duyuluyor. belki teniniz hızlı emiyor olabilir bilemedim. fakat kalıcılık konusunda daha iyi bir parfüm kullanmadım.

• Alex 2

Yorum

• D&G The One EDP. Normalde şaşırmazdım ama maske ve yüz siperi takmış bir kadından iltifat alınca da ne bileyim... Ama sanırım bunda, bugün giydiğim mont cekete geçen haftalarda sıkmış olduğum Instant Crush'ın da payı olabilir. Sanki The One + Instant Crush'ın dry-down'daki o Mancera'nın imza vanilya akoru layerlanmış gibi oldu.

Yorum

• Sospiro - Erba Pura tek fıs oda efil efil meyve kokuyor başlangıç çok güzel limon havasını gayet güzel hissettiriyor fakat orta kısımlarda tatlılığın ayarı biraz kaçmış başlangıçtaki gibi ferah ekşi havasıyla devam etse kullanımı daha zevkli olabilecek bir parfüm bence bir yaz parfümü değil belki yazın serin akşamlarına gider

Yorum

• UmutAras
          UmutAras Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Mustafa abinin dediğine katılıyorum orta notalarda ki sentetik misk parfümü boğucu yapıyor ilk aldığım dönemlerde 3-4 fıs yaptığımda mide bulantısı baş ağrısı bile yaptığını bilirim ama ayda bir 1 fıs enseye sıkınca serin havalarda pek kötü bi hissiyat vermiyor

• cantona8
          cantona8 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Kullanım şeklinin de önemli olduğu ortaya çıkıyor buradan.

• Rayiha
          Rayiha Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Bu misk konusunda yalnız olmadığıma sevindim Bazılarının neredeyse tadını alıyorum, o derece.

• Mfk baccarat rouge extrait kullandım öğleden sonra. Klasik versiyonunu kullanmadım ama bunda klâsiğinde olduğu söylenen medikal hava yok, yanı ben hiç almadim. Gayet rafine ve tatlı bir koku. Bir de gerçekten çok yoğun. Buram buram kokuyor. Odaya girenler bile içerisi ne güzel kokuyor dedi Evet güzel bir koku ama sanki benim için biraz fazlı tatlı gibi. O fiyatlara şişeli alır mıyım sanmam.

Yorum

• Xerjoff Accento.

Birisi Ananas mı dedi. Alır eline bayrağı ben buradayım der. Ananas, iris, lavanta üçlüsü ve aralardan kendini gösteren sıcak amber. Sospiro accento ile arasında fark var mıdır merak ediyorum.

Yorum

• Guerlain L'Instant Magic. Başta ferah narenciyelerle açılan, iris ve menekşe ile devam eden, tatlı makyaj kokusu. Acı bademi, badem çiçeği gibi hafif bir buruklukta kalsa, diplere doğru artan boğuculuk olmasa, sürekli kullanacağım parfümlerden biri olurdu. Elimdeki son üretilen siyah biyeli orijinal şişe. Yeni şişelerde bu etki biraz hafiflemiş gibi gelmişti; sadece bu parfüme odaklanarak bir deneme yapmalıyım, bir gün dükkanlar açılır da gidebilirsek.

Yorum

• Renier Behique kullandım.
              Yemyeşil hissiyatta keskin ve ferah bir açılışı var. Açılıştaki keskinlik, limon kolonyalarını andıran türden ve kısa süreli. Oldukça canlı başlangıçtan sonra kenevir ve odunsuların devreye girmesiyle kokuda ciddi bir hava başlıyor, başlangıçtaki kadar ön planda olmasa da bu bölümlerde de geri plandan ferahlık devam ediyor. Behique yi genel olarak odunsuların ve yeşilliklerin desteklediği kenevir olarak algıladım ve hafızamda öyle yer edindi. Kalıcılığı ve farkedilirliği de gayet başarılı.

Yorum

• _sefa_
                _sefa_ Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Abbathdoom peki behique?

• Abbathdoom
                Abbathdoom Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                _sefa_ Behique fena değildi diğerlerine göre hocam. Ama pek üstüne gitmedim. Aklımda kalan topraksı bir yeşil. Belki yanlış hatırlıyorumdur. 🤔

• mizansen035
                mizansen035 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Renier markasını merak ediyorum. Denemem lazım sanırım
                Son Düzenleme mizansen035; 27-04-20, 20:56. Tarafından yapıldı.

• Aqua Celestia Forte

Yorum

• Aqua di Parma Colonia Leather. Normalde bu sıklıkla kullanmıyorum ama evde iken elim sık gitmeye başladı bu muhteşem deri parfümüne. Kalıcılığı olsun, kalitesi olsun, deri kullanımının o naifliği olsun dört dörtlük parfüm gerçekten.

Yorum

• Sıcaklar başladığına göre Hermes Eau de Mandarine Ambree

Yorum

• Geceye baharatlı olsun dedim .Initio rehab. Oldukça güzel ve rafine bir baharat kokusu bu.

Yorum

• OJ Nawab of oudh
                      Hafif baharatlar ile yemyeşil bir açılış çok yumuşak gül ve oud kullanımı ile pürüzsüz devam ediyor. Dip notaları bana hiç bir zaman uymadı.Kullanılan vetiver çok burun yorucu parfümün sonunda bile çok keskin hissediliyor. Her mevsim kullanıma uygun ama o fiyatı çok yüksek. Ormonde man ile aynı etikette olsa yok satar.

Yorum

• sevdiğim bir gül kokusu. mfk oud satin mood.

Yorum

• Bugün iki parfüm denedim.

Rasasi Daarej

Bendeki dekantta bir sorun mu var bilmiyorum. Yorumlarda oldukça uzun kalıcılıktan bahsedilmiş. Performansı ortanın altında baharatlı-kremsi ve plastik gibi kokan, aklımda kalmayan ve ne koktuğunu anlayamadığım bir parfüm.

Rasasi Entebaa

Narenciyeli bir açılıştan sonra çiçek kokuları yerleşiyor. Hafif bir tatlıkla ve serin bir ferahlıkla devam ediyor. Biraz şampuanı andırıyor. Performansı ortanın üzerinde.
                          ​​​​​.
                          Son Düzenleme Pervane; 28-04-20, 09:37. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                          X