Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Mona di orio Violette Fumee.. Deri destekli, mürün reçineli ve dumanlı yapısıyla karanlık kattığı, klasik tozlu halinden daha çok sıcak ve tatlımsı menekşe.

Yorum

• F.essence oud
      F.essence oud Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Tene yakın kalan ortalama kalıcılığı var. Koku kalitesi ve menekşe kullanımı güzel kardeşim , sen beğenebilirsin

• Abbathdoom
      Abbathdoom Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bulduğumda deneyeceğim hocam. Mona’dan denemek istediğim baya bir şey var.
      Son Düzenleme Abbathdoom; 25-04-20, 18:43. Tarafından yapıldı.

• F.essence oud
      F.essence oud Yorumladı
      Yorumu düzenleme

• Silver Mountain Water (2014 Batch)
    Yeşil çayın ön planda olduğu çok sağlam bir batch. Metalik hissiyat yeni üretimlere göre daha az ve çok ferah bir parfüm. İftar öncesi başka bir kokuya cesaret edemedim.

Yorum

• furkan1001
      furkan1001 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hocam size zor bir soru sorayım mefisto mu yoksa smw mi ? 🙃

• orangeverte
      orangeverte Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Furkan hocamın sorduğu sorunun cevabını ben de merak ettim açıkçası

• Marmaris büfe
      Marmaris büfe Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Mefisto kalıcılıkta çoğu kış parfümünü bile cebinden çıkarır. Creed’in bu batch’lerini bulmak artık çok zor. Günümüz şartlarında mefisto daha iyi bir tercih olacaktır.

• Frederic Malle - Monsieur..

Telli sazdır bunun adı
    Ne ayet dinler, ne kadı
    Bunu çalan anlar kendi
    Şeytan bunun neresinde?

Abdest alsan aldın demez
    Namaz kılsan kıldın demez
    Kadı gibi haram yemez
    Şeytan bunun neresinde?

Venedik'ten gelir teli
    Ardıç ağacından kolu
    Be Allahın şaşkın kulu
    Şeytan bunun neresinde?

Demiş ya şair..

Deri bunun neresinde?

Hadi paçuli ve amber kolay yerden sordu, bildik diyelim..

Misk ve içkimsi rum varmış, o da tamam..

O nasıl mandalina, ne tarz bir vanilya?

Deri kokusu geliyor, hadi süed bile olur, ama yokmuş..

Güzel koku, tende uzun süre kalıyor ama hemen sadece tende..

İyidur, hoşudur ama deri bunun neresinde?

Yorum

• orangeverte
      orangeverte Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Güzel anlatım olmuş

• xPixa
      xPixa Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      https://www.fredericmalle.com/produc...runo-jovanovic

Açıklananlarda base notalar içerisinde süet yer alıyor ama evet bu kokuda hiç hissedilmiyor. Benim en çok algıladığım iki nota var onlar da paçuli ve tütsü. He biraz da açılışta ilk 30-40 saniye kadar mandalina algılıyorum o kadar. Her zaman fragrantica'da yer alan notalara aldanmayın arkadaşlar, bildiğiniz üzere oraya kullanıcılar nota ekliyorlar. Her zaman doğru şeyler yer almıyor

• uncle-benjen
      uncle-benjen Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Notalarda süet yok hocam, ama notaların kullananlarca eklendiğini bilmiyordum..

• Bugün sıktığım parfümlerden memnun kalmayıp Arabian Oud Kalemat Black sıktım. Tatlı koku olacaksa böyle olmalı. Tek kelimeyle mükemmel bir parfüm. Merak edenler varsa normal Kalemat'tan çok çok daha iyi.

Yorum

• orangeverte
      orangeverte Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Klasik kalematı değil ama black olanını çok merak ediyorum. Sizinki gibi hep olumlu yorumlar almış.

• Myrkur
      Myrkur Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hocam çok güzel. Caramio diye bir çikolata bar bilirsiniz. Bu çikolata bir parfüm olsaydı kalemat black olurdu öyle söyleyeyim.

• Tom Ford Beau de jour.Bahar aylarının kokusu.Keşke içinde karanfil notası da olsaydı,o zaman metalik şişe Rive Gauche olurdu.

Yorum

• Pryn Parfum Morah;
      Acı portakal kabukları, günlük ve laden reçinesinin aynı buhurdanlıkta yakılarak ortama yaydığı dumanla başladı, kısa süre sonra indol ve civet ile derinleşen koku gerçek yüzünü hayvansal, kadınsı ve ultra nostaljik kremsi beyaz çiçeklerle sona sakladı...
      İndol, yasemin ve sümbülteber başrolde; duman, baharatlar ve balzamlar ise derinleştirici öğeler. Öylesine kadın ve öylesine nostaljik ki sanki 30-40’lardan kalma ama piyasaya sürülmemiş bir Guerlain atölye çalışmasını kokluyormuşum gibi hissettim, bir sigara yaktım, hayal kurdum ve ders aldım.
      Giymesine giyerim ama yanımdaki kadından bu kokuyu duyduğumda alacağım hazzı da hiçbir şeye değişmem özellikle günümüzdeki böyle bir yorumu da ayakta kalan son nostaljik kale Kuzey Kore’nin (eğer haberler doğru ise) yeni olası lideri Kim Yo-Jong’a yakıştıracağımı da belirtmek isterim.
      10/20

Yorum

• ali
        ali Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Üstat indol ilgilimi çekti biraz araştırayım dedim sana sormadan ama araştırınca kesin sormam gerekti artık. Çünkü doğada çok bulunan çeşitli bakteriler tarafından üretilen aromatik bir heterosiklik organik bileşiktir diyor wiki. Tamam güzel peki nasıl kokar Yani benzetebileceğimiz bir koku ailesi var mı en azından fikir vermesi açısından.

• Guest's Avatar
        Misafir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Bilhassa yasemin ile sümbülteberin başı çektiği beyaz çiçek ailesinin ve az da olsa sarı çiçek ailesinin koku profilinde bulunan doğal (seyrek halde kabul edilebilir) bileşenlerden bir tanesi parfümde kullanılanı ise bir sentetik. Civet’in biraz kabacası Skatole’nin biraz altı. Seyreltilmemiş hali kabaca her türlü bok kokusu, ağız kokusu veya genital bölge kokusu diye uzar gider... işte seyrek halde profilde olduğu için cezbediyor 🙂

• ali
        ali Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Teşekkür

• Gece için TF Noir de Noir.

Yorum

• 30 ml.'lik şirinlik muskası şişesi için aldığım Cacharel Noa. Temiz, aşırı temiz, göz kamaştıran beyazlık kokusu. Fazla sabunsu diyemeyeceğim, fazla "deterjansı". Bende oldukça maskülen duruyor, kadınlar için pazarlanan parfümlere mesafeli yaklaşan erkekler de rahatlıkla kullanabilir bence.

Yorum

• V Canto Irae kullandım. Çok detaylı inceleyemesem de sıcak bir parfüm olduğunu düşünüyorum. Baharatlı ve odunsu yapıya sahip ama baharatlar bana biraz daha ön planda geldi. Tatlılık dengesi gayet iyi ve bayıcı bir etki oluşturmadı. Kalıcılık ve yayılımı ise ortalama.

Yorum

• Abbathdoom
            Abbathdoom Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Şişe elime geçtiğinde duruma göre konuşuruz hocam.

• mizansen035
            mizansen035 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Uzaklardasın galiba beklerim sorun değil unutmaz isen.

• Abbathdoom
            Abbathdoom Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Not aldım hocam. Evet biraz uzaklardayım.

• Cocaïne

Yorum

• FB Erotic

çok Güzel bir koku. Farklı. Vanilya, deri ve hayvansal notalar. Yakın zamanda şişelisini alacağım kokular listesine girdi.

Yorum

• Nicolai New York Intense

Limonunu, lavantasını ve meşe yosununu sevdiğim sabah sabah neşe kaynağı oldu resmen

Yorum

• Nişhane- hacivat. Seni kesinlikle şişeli alacağım güzelsin ama daha önemli eşsiz bir performansın var ve aynı zamanda ülkemizin nadide bir çiçeğin sen nişhane 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Yorum

• furkan1001
                  furkan1001 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Hocam bu zara nasıl ya performans aventusa benzerlik olmadı armafın yanına alayım bir şişe koyayım

• mizansen035
                  mizansen035 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Kalıcılık olarak gün içinde tazeleme istiyor. Ama ufak şişelere koyup gün içinde atmadı tazeler gibi kullanabilirsin. BenZerliği gayet iyi. Ama o dumansı aventus değil de. Ananasın baskın olduğu aventus klonu. Oldukça başarılı.

• orangeverte
                  orangeverte Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Furkan hocam teşekkür ederim meseyosunu kokusunu ben de seviyorum.

• Sabaha Armani Prive Cedre Olympe ile başladık. Sedir baskın turunç destekli bir koku. Tam sedir sevenler için.

Yorum

• Creed Virgin Island Water

Yorum

İşleniyor...
                  X