Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Ocak 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jul Et Mad - Garuda

Tiziana Terenzi Laudano Neroyu özgün bir çalışma sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Laudano Nero bir Garuda kopyası hemde kötü bir kopya. Ne demek istediğimi anlamanız için Garudayı koklamanız ve o enfes harmanına kendinizi bırakmanız gerekir. Normal şartlarda Terenzi baz aldığı parfümün eksik noktalarına ekleme yapıp parfümü geliştiriyordu. Fakat Garudanın bir eksik noktası olmadığı için bu sefer çuvallamış. TSM müziğine cover yapmaya çalışan punk metal grubu bir şarkının içine nasıl ederse bu parfümün de içine edilmiş.

Yorum

• Medea
      Medea Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Laudano Nero'nun, en azından Garuda'dan kopya çekmiş olması pek mümkün görünmüyor.

Laudano Nero: 2014
      Garuda: 2015

İkisi de ayrı ayrı belli bir ortalamanın üzerine çıkmayı başarıyor. Garuda bunu çok daha astronomik bir fiyatla ve daha lüks hissettiren bir malzeme seçimiyle yaparken ve ortaya çıkan odunsu doku oldukça başarılıyken, kullandığı odunsu amberin tarzı ve bir noktadan sonra çok öne çıkması beni şişeli alıp almama konusunda tereddüte düşürmüş, sonunda almama kararına götürmüştü. Garuda daha ağır duruşu olan bir salon adamı kokusu gibiyken, LN Garuda'ya oranla daha "casual", daha kılçıklı, daha sokak insanı havasında bir parfüm. Gerisi tercih meselesi.
      Son Düzenleme Medea; 03-12-19, 01:56. Tarafından yapıldı.

• matrai
      matrai Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Valla ben yanlış hatırlıyormuşum. Düzeltme için teşekkürler Mete hocam.

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ben Garuda'yı daha sert olarak hatırlıyorum ya. Laudano Nero sanki daha yumuşak ona göre.

• Carnal Flower kullandım.Bence en güzel çiçek kokulu parfüm bu.Kullanmaya kıyamadığım için dolabımın bir köşesinde duruyordu.Bitince bir daha alabileceğimi sanmıyorum ama öyle de olsa artık tadını çıkarmaya karar verdim.
    Bu parfüm bana gerçekten kırlarda dolaşıyormuş hissi veriyor.Mis gibi kır çiçeklerinin,çayırların kokusunu alabiliyorum.Eşim ise hiç beğenmiyor bu parfümü.Olsun önemli değil☺️Makul bir fiyatı olsa,ömür boyu bittikçe alacağım parfümlerimin arasında olurdu kesinlikle.

Yorum

• PR Sorriso portakal çikolata birlikteliği saatlerce (10 saat) şurup portakallı çikolata kokuyorsunuz daha güzel seçenekler var.

Yorum

• Ormonde Jayne Tolu

Yorum

• Profumum Roma Sorriso, alabildiğim sadece çikolata kokusu, gayet kalıcı ve performanslı rahatlıkla tende 1 günü buluyor , kıyafette daha uzun. Daha önce denediğim Di Sale ve Vitrix gibi genel beğeniye uygun. Negatif olarak söyleyebileceğim tek şey Niş parfümlerden beklenilen o değişimler geçişler farklılıkları vs ben hissedemedim.

Yorum

• TM pure malt

Yorum

• Dior Homme Parfum

Yorum

• LIDGE... işe gitmek için evden çıkarkan annemin arkamdan kokuyu içine çeke çeke beni takip edip şu cümleleri kurmasına sebep olmuştur. "Yıllar önce Türkiye Petrolleri'nin lojmanlarında, o zamanlar yabancı uyruklu mühendisler kalırdı orda, haftasonları misafirhanede müzikli geceler olurdu oraya giderdik. Bu parfüm oraya gelen lüks şık giyimli yabancıları hatırlattı bana." Sonuç, bayılmış kokuya

Yorum

• Xerjoff Fars

Yorum

• Guerlain Bois Mysterieux

Tozlu topraklı köy yollarında, bozkırlarda yürüyormuşum gibi. Genel beğeniye oynamayan ama Guerlain kalitesinin baştan sona kadar hissedildiği başarılı bir çalışma.

Yorum

• Fendi Uomo vintage. İtalyan işi güzel bir maskülen. Çok eski kafa da değil. Dengesi iyi ayarlanmış. Kalitesini hemen belli ediyor.

Yorum

• penhaligon's eau sans pareil...
                        fransız olsaydım isminin okunuşunu en çok sevdiğim parfüm olurdu...
                        bu cool markanın nefis sade ve papyonlu kapaklarıyla en asil şişelerine sahip olduğunu söylemek istiyorum...
                        pek bilinmeyen bu şişenin içinde 20 nin üzerinde nota var...
                        çiçeklerden tropik meyvelere odunsu notalardan baharatlara kadar...
                        nasıl mı kokuyor...
                        tatlı aldehitlerden ötürü sert eski hava var chanel no 5 tarzında ama o denli babaanne kokusu gibi değil güncel notalarla bu ortadan kaybolmuş erkeksi bir hava katmış sonra çiçekler oris ve tropikal meyveler devreye girince Fransa'da ki lux barber shop kokusuna bürünüyor...
                        ne çok eski ne de yeni bir koku...
                        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Alghabra istanbul soul

Yorum

• Coromandel Edt ...

Yorum

• Creed Spice and Wood
                              Çok güzel ve çok silik, zor algılıyorum.

Yorum

İşleniyor...
                              X