Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Subat 2019

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• abercrombie f&f...
    kendinizi enerjik hissettirecek kokulardan...
    genel beğeniye uygun sentetik mağaza kokusu kıvamında...
    uygun şarkısı da

https://www.youtube.com/watch?v=X9bOsdHckhg
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Xerjoff - Amber Star

Yorum

• Xerjoff Alexandria II

Yorum

• Ja malone english pear & freshia

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

• Nishane Pasion Choco

Yorum

• Guerlain - Habit Rouge EDP.

Yorum

• Fahrenheit Le Parfum

Yorum

• MFK Oud satin mood - arkadaşım sample vermişti deneme için. hiç beğenmedim maalesef çok boğucu ve tatlı kimseye tavsiye etmem. ilk defa bir parfümü kullandıktan sonra elimi yıkadım

Yorum

• yeni şişe ysl rive gauche

reformule olsada 4 5 fıs gün boyu götürüyor kokuyu seviyorsan 2 fıs bile yeterli aslında kalıcılık yok diyenler fazla abartıyorlar

Yorum

• Bois 1920 Dolce Di Giorno.. Tarçın ve mor eriğin mükemmel birleşimi, çok klas ve performanslı bir parfüm, meyveli kokularda en başta gelir.

Yorum

• Bugün, Nişhane Hundred Silent Ways şeftali çok baskın ve lezzetli kullanılmış insanın yiyesi geliyor

Yorum

• Ferrari Bright Neroli.

Yorum

• Kilian - Smoke for the Soul

Yorum

• Olympic Orchids Salamanca... Kirliliği ve hayvansallığı oldukça belirgin safranlı bir deri ile açılış yapıyor. Bir ayakkabı atölyesi ile atın terlemiş sırtından yeni çıkarılmış eyer arası kıvamda. Kısa süre içinde bu sert, kesif deri yavaşça geri çekilip hayvansal tarafı kayboluyor ve daha çok yeni bir ayakkabı gibi kokmaya başlıyor. Yine de karanlık ama artık baskın değil. Önce yumuşak bir kuru ot esintisi gibi ortaya çıkan ve ilginç değişimler geçirecek olan vetiver giderek parfümün omurgasını oluşturuyor. Köksü, hatta topraksı, acımtırak ve çok kaliteli, nefis bir vetiver bu. Biraz nemli. Zaman zaman, şifa niyetine vücuda sürülen nemli killi çamur hissi veya tezgahta henüz yeni şekil verilmiş ve kurumamış toprak bir kase hissi de yaratıyor. Alttan, çok dengeli ve öne çıkmayacak şekilde halen deri geliyor. Köksü, acı vetiver yağıyla bu karanlık derinin birleşimi benim sevdiğim türden endüstriyel yağ nüansı da taşıyor. İşin içine uzaktan, denizden gelen bir esinti girerek havayı daha yumuşak ve pozitif hale getiriyor. Bu bölümde vetiver daha tuzlu bir yapıda ve deniz kenarındaki aromatik otların esintisini taşıyor gibi. Sonlara doğru, vetiver daha odunsu ve dumanlı bir çehreye bürünüyor. Belki biraz karabiber de olabilir, ya da o hissi veren bir şeyler. Bu bölüm Derby'nin sonlarındaki müthiş maskülen bölüm kadar olmasa da hatırı sayılır bir dumanlı odunsuluk içeriyor hatta neredeyse gözlerimi yaşartma noktasına geliyor. Parfümün gücünü, yayılımını bilmeden biraz fazla kullandığımı anlıyorum. Salamanca, her aşamasında çok keyif aldığım bir parfüm oldu ve şişeli olarak dolabıma girmeye hak kazandı.

Edit: Finalde, vetiver duman ve odunsuluk giysisini sıyırıp atınca üzerinden, kereviz sapı/yaprağı kokusu çırılçıplak kaldı. Ben de notalarda gördüğüm ölmezotu palavraymış diyordum ama değilmiş. Biraz kimyon da olabilir. Neyse, finalde vetivere güzel eşlik ediyor. Ne sürprizli parfümmüş!
                              Son Düzenleme Medea; 01-02-19, 12:27. Tarafından yapıldı.

Yorum

• caliban
                                caliban Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Lagerfeld hocama katılıyorum

• Medea
                                Medea Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Sevgili Lagerfeld ve Caliban, farkındaysanız yorumlarınızı görmemiş gibi yapıyorum

• Medea
                                Medea Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Muaz hocam, evet o kulvara uzak sayılmaz

• Fahrenhait vintage

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                              X