Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Subat 2019

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• C.Dior Privee Patchouli İmperial

Yorum

• Amouage: Opus V... bayılmamak elde değil

Yorum

• Jo malone oud bergamot

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• D&G Velvet Exotic Leather

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Xerjoff Naxos,

Üst notalardaki bergamot ve limon ile patlarcasına açılan parfüm bir kaç dakika içinde yine üst notalar arasındaki lavantanın eşliğinde orta notalarla kaynaşmaya başlarken parfüm genel olarak tonka ve balın egemenliğine giriyor. Üst notadaki lavantanın kalp notalar arasındaki yaseminle birleşerek parfümün notalar arasındaki geçişinde bir pürüzsüzlük elde edilmiş. Yasemin ise çiçeksilik katmadan sadece temiz bir his vererek karışıma katkıda bulunuyor. İlerleyen dakikalarda turunçgillerin etkisi epey azalmış küçük bir aroma katarcasına diğer notalar arasında kaybolurken, kalp notadaki lavantayla alt notadan gelen tütün ve vanilya ile birleşerek bu sefer kalp ve alt notalar arasındaki geçiş ve kaynaşma mükemmel bir derinliğe kavuşuyor. Derinliği artıran kalp notadaki tarçın ise aromatik bir baharat dokunuşuyla parfüme adeta lezzet katıyor. Ferah, fakat bazı yönleriyle gurme gibi davranan, başta da dediğim gibi tonka ve balın egemenliğinden ötürü kimi zaman çiğ bir his veren parfümdeki tütün kullanımı ise oldukça dikkat çekici. Usta burunların eleştireceği yönleri mutlaka olsa da genel beğeni, lüks ve zengin kokan yapısı, kaliteli içerik kullanımı ve notalar arası kaynaşmalardaki artistik başarı, artı olarak kalıcılık-yayılımdaki yüksek performansı dolayısıyla bir çok parfüm sever bu parfümü her zaman elinin altında bulundurmak isteyecektir.
            estefanyen

Yorum

• Hakan hocamdan Herod gelen coromandeli yağmurlu günde kullanayim dedim daha öncede denesemde unuttuğum bi parfüm fazlasıyla luks olmuş bi parfum paculi den gelen lüks hava benim için ustuste kullanılacak gibi değil özel zamanlara daha yakışır geldi..

Yorum

• Tom Ford Oud wood

Yorum

• Bvlgari Man In Black

Yorum

• Dior - Poison

Erik ve sümbül gibi iki sabıkalı notanın ballarla, mürlerle, tütsülerle,sandallarla, anasonlarla bu kadar ustaca harmanlandığı kokular sadece geçmişte yaşayabilir zaten.
                    Günümüzün vıcık ve şekerli ihtiyaçlarını karşılayamazlar ama derinliklerinde bozulmuş şekerlerin aslında insülin iğneleridir onlar.

Pek önemsenmiyorlar artık çünkü sustular. Olsun sussunlar... Derin ve esrarengiz olan her şey susuyor demiş Şemsi.

Tam bi' tarih kendisi. Özellikle vintage versiyon iyi bi' araştırmayla hala bulunabilir.

1-2 fıs bu leziz zehiri yaymanız için de yeterli.
                    - Stop the car...
                    - What ?!
                    - Stop the fuckin' car!

Yorum

• ali
                      ali Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Yıllar yıllar önce etrafımda her gün bu parfümü kullanan annem sanırım bugün benim parfümlere bu kadar ilgi duymama sebep olan kişidir. "sabıkalı" teşhisiniz çok yerinde ve bundan daha güzel ifade edilemezdi. O günlerin büyüleyici vintage kokusunu bütün anılarla beraber bugün hala daha dün gibi ruhumda hissettim. Ve gerçekten biraz hüzünlü ve suskun. Paylaşımınız beni nasıl "derin"den etkiledi anlatamam... susuyorum...

• Lagerfeld
                      Lagerfeld Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Sevgili ali beni de sizin bu yorumunuz derinden etkiledi. Anılar zihinde durduğu gibi durmuyor... Yine de geçmişe saygı, geleceğe özlem diyoruz.
                      Teşekkür ederim.

• JM - Pomegranate Noir

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld
                      Dior - Poison

Erik ve sümbül gibi iki sabıkalı notanın ballarla, mürlerle, tütsülerle,sandallarla, anasonlarla bu kadar ustaca harmanlandığı kokular sadece geçmişte yaşayabilir zaten.
                      Günümüzün vıcık ve şekerli ihtiyaçlarını karşılayamazlar ama derinliklerinde bozulmuş şekerlerin aslında insülin iğneleridir onlar.

Pek önemsenmiyorlar artık çünkü sustular. Olsun sussunlar... Derin ve esrarengiz olan her şey susuyor demiş Şemsi.

Tam bi' tarih kendisi. Özellikle vintage versiyon iyi bi' araştırmayla hala bulunabilir.

1-2 fıs bu leziz zehiri yaymanız için de yeterli.
                      Mükemmel anlatmışsınız sevgili Lagerfeld , benim vintage poison ım da bitti ve bugün özlediğim için boş şişesini açıp kokladım...bu parfümleri seven bir kadın olarak ne yapayım ki günümüz şekerli sularını 😕

Yorum

• Lagerfeld
                        Lagerfeld Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Sevgili Tuberose doğru yoldasınız.
                        Saygılar,

• Tuberose
                        Tuberose Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Çok teşekkür ederim 😊

• Amouage ▪ Interlude
                      Bu havaların bu markadaki imza kokum oldu. Çok başarılı 👏

Yorum

• Chanel Allure Homme Sport Extreme(2013). Yeni üretilen edp versiyondan çok daha güçlü bence. Yanyana da test ettim performans farkı bariz. 4 mevsim genel beğeni kokusu. Hastane ortamına iyi gidiyor.

Yorum

• Sil baştan -33’ Calvin Klein Obsession Man.
                          Paçuli ve erkeksi kırmızı/yeşil çiçeklerin, tonka-tütün, sıcak vanilik amber ve dönemin doku, tat ve derinlik sahibi sandal ağacı ile gayet ince ve ustaca harmanlanarak ortaya çıkarılmış oryantal maskülen.
                          Obsession’un bünyesinde barındırdığı yukarıdaki çok kimlikli yapı, kullanıcısı tarafından parçalandığı takdirde ortaya çıkacak şeyler yine referans olabilecek puzzle parçalarıdır. Şöyle ki; sahip olduğu vanilya ve sandal ile güzel bir gourmand, paçuli ve tonka ile doyurucu bir tütün, baharatlar ve çiçekler ile dolu bir oryantal hatta ve hatta çok kısa aralıklarla çok kısa flash efektler ile kendisini hissettiren viski/konyak ile bazılarına ders verecek boozy kompozisyon bile ortaya çıkabilir. Bu kombinlerin dışında yani akorlar haricinde notalara tek tek basılsa dahi göreceğimiz şey referans vanilya, sandal, paçuli, amber vs. olacaktır. Tüm bunların ışığında ve buna ek olarak koku yolculuğumda kokladığım ilk parfüm olması da hem realistik hem de romantik açıdan Obsession’u rahatlıkla başyapıtlarımdan biri yapmaya yetiyor.

Yorum

• O.J. Montabaco Intensivo

Yorum

İşleniyor...
                            X