Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Subat 2019

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Tv deodorant ile devam
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Atkinsons his majesty the oud

Yorum

• Oliver & Co. Resina.

Parfüm adından da anlaşılacağı gibi reçineler üzerine kurulu ancak reçine kullanımı yapışkan yapıda değil. Aksine, parfüm, aromatik ve otsu kokuyor. Reçineli-aromatik yapısını birebir benzemese de çağrışım yapması açısından ben biraz kurutulmuş adaçayına benzettim. Parfümün aroma-terapik bir durumu var. İçeriğinde kullanılan anason, muskat ve roobios çayından gelen otsu ve aynı zamanda narkotik/yatıştırıcı bir aroma her zaman hissediliyor. Yaptığım küçük bir araştırmada Rooibos çayının sinir ve beyin fonksiyonları üzerinde koruyucu bir etkisi varmış. Parfüm gerçekten de kokladığınızda huzur ve sakinlik hissi veriyor. Parfümün genel yapısından biraz daha bahsetmek gerekirse bütün bu aromatik yapının baygınlıktan uzak tutulması için kahve ve tonka ile desteklendiğini söyleyebilirim Fakat ne tonkanın aşırı tatlılığı ne de kahvenin acımtırak ve keskinliği baskın olarak hissedilmiyor. Parfümün aromatik yapısına uyan ve onu reçine parfümü yapan notalar (Tolu balsamı, mür, opoponax, benzoin, elemi, laden) hepsi çok dengeli ve birbirinin önüne geçmiyor. Küçük bir tütsü dokunuşuyla reçine notaları toparlanıp tek bir kokuya/aromaya dönüşüyor. Sonuç olarak reçine temelli aroma-narkotik, huzur ve sakinlik veren benzerine pek rastlamadığım ve çok özgün bulduğum bir parfüm Resina. Koleksiyon yapanlar için iyi bir parfüm olduğunu düşünüyorum.
        estefanyen

Yorum

• Ormonde Jayne - Ambre Royal
          Genel beğeniye uygun, hoş bir parfüm. Bana, başka bir parfümü anımsattı ama bir türlü çıkaramadım.

Yorum

• Michallef Royal Vintage , nekadar sisirme bir koku . Bu markanin hangi kokusunu kullansam mutlaka biyerlerden benzetme oldugunu görüyorum . Ufak tefek dokunuslarla aslinin kopyasi gibi .

Yorum

• Frederich Malle ▪ French Lover
              Vetiver ve Patchuli kombinasyonu. Açılışı zor ve
              ilginç olsada sonrasında sahip olmayı istenilebilecek vetiver temalı en güzel parfümlerden.
              insan bu kadar güzel bir parfümün daha çok kokmasını istiyor . Tek sıkıntısı belkide slajının düşük olması.

Yorum

• M. Margiela By the fireplace bu havada simsicak sardi.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Guerlain ideal edp. Diğer yerleri bilmem, bugün Bursa soğuk ama hava açıktı. Içimden bunu kullanmak istedim. Bu edp'deki tatlılık çok iyi dengelenmiş.

Yorum

• xerjoff-nio

Aşırı ferah bir koku, bergamot ve yeşil yapraklar açılışında başarılı bir şekilde hissediliyor.

Yorum

• Baccarat Rouge 540 ile devam

Yorum

• Okula giderken Hugo Boss Dark BlueSpora giderken Mac Ruby Woo
                        Spordan kürkçü dükkanına dönüp duş alınca ADG Profumo.

Yorum

• Kadir.tbk
                          Kadir.tbk Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Maşallah Eren komşum yogun kokulu bi gün olmuş

• Miller Harris Rose en Noir , son zamanlarda hangi kokuyu begensem parfümörüne baktigimda bi bayan oldugunu görüyorum . Denedigim ilk Miller Harris parfümü . Lyn Harris’in bu kokusu kendisi kadar güzel olmus . Çok begendigim bi gül yorumu olmuş.

Yorum

• Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	1,000.7 KB
ID:	106036
                          فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• Ajmal Hatkora wood

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• TM Pure Malt