Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Orto Parisi - Terroni

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Orto Parisi - Terroni

Click image for larger version  Name:	2433610_1654_terroni.jpg Views:	1 Size:	188.6 KB ID:	35973

Ünlü İtalyan burun Alessandro Gualtieri, Nasomatto ya çıkardığı Baraonda dan sonra diğer markası Orto Parisi yide boş geçmemiş. Yeni kokusu Terroni kendi sitesinde 138 euro etiketle satışa sunulmuş. Bu parfümde diğer orto parisi ler gibi 50 ml ve extrait formatında. Fragrantica da odunsu oryantal olarak sınıflandırılmış ama herhangi bir nota bilgisine rastalamadım. öğrenince sayfaya ekleme yaparım.
    Click image for larger version  Name:	terroni.jpg Views:	1 Size:	60.5 KB ID:	35974
    Son Düzenleme matrai; 07-06-17, 20:41. Tarafından yapıldı.

Ne muhteşem bir renk

Yorum

Şu Stercus çok fazla aklımda kaldı

Yorum

denilene göre vezüv yanardağından ilham almış alessandro abi. renk gerçekten çok iyi.

Yorum

Bu adamın kullanabileceğim parfümü yok ama çok estetik parfümlerin görünüşü. Renge bak dene beni diyor

Yorum

Boccanera'daki kullandığı çikolatayı başka hiçbir parfümde koklamamıştım. Ne kadar acı ve başka dünyadan gelmiş gibiydi. Bariz hissettiğim biber dokunuşları bana hitap etmemişti ama içerik kalitesi acayipti.

Konu dışı olarak Baranonda'yı da çok merak ediyorum. O viskiyi içilecek kıvama getirmişse...
            - Stop the car...
            - What ?!
            - Stop the fuckin' car!

Yorum

• cantona8
              cantona8 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Çok sıradışı olmuş diyemem ama çok lezzetli olmuş. Neredeyse 2 gün de tende kalıyor.

• Lagerfeld
              Lagerfeld Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Tişkkürler efenim.

• cantona8
              cantona8 Yorumladı
              Yorumu düzenleme

Harbiden müthiş bir rengi varmış. Bende oluşturduğu his ya seversin ya da nefret edersin bundan. Çünkü açıklamasında '' Vezüv yanardağı''nın etrafındaki kökler ve topraklardan ilham alınmıştır'' tarzında bir ibare var. Kör alış yapılmasının ciddi riskli olduğunu düşünenlerdenim

Yorum

Fragrantica daki ilk yorum: "Terroni Güneyli İtalyanlara verilen isimdir"(Tanıtımda kullanılan bu cümleyi eleştirerek) Tam olarak öyle değil. İtalyanca'da karşılığı "cahiller/ameleler" olarak kullanılan bir terim. Terrone ise Terroni'nin tekilidir ve saldırgan bir çağırışım yapmaktadır. Lütfen, asla bu kelimeyi İtalya'da kullanmayın.

Yoruma bakıldığında, kokusunu bilmiyorum ama parfüm ismi açısından İtalyanlar tarafından pek sevilmeyecek gibi duruyor.
              estefanyen

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ali View Post
                Fragrantica daki ilk yorum: "Terroni Güneyli İtalyanlara verilen isimdir"(Tanıtımda kullanılan bu cümleyi eleştirerek) Tam olarak öyle değil. İtalyanca'da karşılığı "cahiller/ameleler" olarak kullanılan bir terim. Terrone ise Terroni'nin tekilidir ve saldırgan bir çağırışım yapmaktadır. Lütfen, asla bu kelimeyi İtalya'da kullanmayın.

Yoruma bakıldığında, kokusunu bilmiyorum ama parfüm ismi açısından İtalyanlar tarafından pek sevilmeyecek gibi duruyor.
                Acaba burada şair, bize mi sesleniyor diye düşünmemek de elde değil.. ne yapsam alıyor zaten ameleler diyip ironi yapmış olmasın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: denondj View Post

Acaba burada şair, bize mi sesleniyor diye düşünmemek de elde değil.. ne yapsam alıyor zaten ameleler diyip ironi yapmış olmasın
                  Parfümünüzün adını soranlara cahil dedirtmek için bile yapmış olabilir çok fena çok
                  estefanyen

Yorum

http://www.ausliebezumduft.de/orto-parisi-terroni.html satışa başlamış

Yorum

• matrai
                      matrai Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Evet bende 2 gün önce gördüm radarıma aldım Almanyaya gidip gelecek birilerini arıyorum

• RİYAFES
                      RİYAFES Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Tatil sezonu muhakkak birileri denk gelir diye düşünüyorum

Deneyen yok mu?

Yorum

İşleniyor...
                    X