Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Baccarat Rouge ve AR no 94 ü test ettim...Baccarat Rouge açık ara güzel , belirgin ve yoğun kokuyor no 94 e göre...no 94 te çok yapay bir plastiğimsi hissiyat var ve Baccarat Rouge daki kan portakalından gelen , safran ve laden reçinesinin karışımından oluşan tatlılığı no 94 te hissedemedim...Elbette içerik kalitesi ve kalıcılık seviyesi de çok farklı...iki parfüm birbirine benziyor mu , benziyor fakat arada dağlar kadar fark var...

Yorum

Sevgili Hatice Hanım,
      No.94’ü birçok kez AR kiosklarında test ettim.
      Önceki sayfada da yazdığım gibi, bununla birlikte tüm parfümlerinin bana verdiği ana hissiyat sentetiklik mevzusu(Oud Royal sentetikliğe rağmen tek fena bulmadığım parfümü oldu). Sentetikliğin ağır hissedilmesi durumu sadece Atelier Rebul’un kullandığı içeriklerin genelinde hakim değil, bunu uyarlama parfüm yapan birçok markada görebiliriz.
      No.94 , Baccarat Rouge’un uyarlaması evet, ama özensiz bir uyarlaması. Kesinlikle andırıyor, buna sözüm yok, aşırı yerilmesine de karşıyım. Ancak derinliği yok, çalakalem bir uyarlama, sentetik demiş miydim? Şunun gibi düşünün, teşbihte hata olmaz : https://www.bbc.com/turkce/haberler/...3_spain_fresco
      Ancak fiyat kıyaslamasında bütçelere daha çok hitap edeceği aşikar.
      Yine de, örneğin Zara da sentetik bileşenlerle (simyacı değilim o yüzden jargon hatalarım affola!) hazırladığı uyarlama parfümleri 30-40-80 ₺ bandında satarken, No.94’ün 200₺ küsür fiyatlara satılması oldukça saçma bence.LCW,Koton,Defacto keşfedip haberdar olsa 10-20₺ bandında bile satılabilir.

Baccarat Rouge 540, Kürkçüyan’ımın marifetli ustalığının eseri olarak bence birebir taklidi mümkün olmayacak lezzette bir başyapıt.
      https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

Şebnem Hanım yorumlama için teşekkürler. Ben tercihimi Extrait olandan yana kullandım. Extrait biraz daha erkek kulanımına yakın geldi. Koku olarak çok fark yok tabiki. Ama extrait versiyonu gittiğiniz yeri etkisi altına alıyor

Yorum

Kesinlikle çok haklısınız , şahsen ben Zara'nın uyarlamalarını AR den daha başarılı buluyorum...fiyat performans olarak da tatmin ediyor...sizinle bir ortak noktamız daha varmış , Kürkdijan a olan hayranlığımız
          Orjinal yazı sahibi: dewnew
          Sevgili Hatice Hanım,
          No.94’ü birçok kez AR kiosklarında test ettim.
          Önceki sayfada da yazdığım gibi, bununla birlikte tüm parfümlerinin bana verdiği ana hissiyat sentetiklik mevzusu(Oud Royal sentetikliğe rağmen tek fena bulmadığım parfümü oldu). Sentetikliğin ağır hissedilmesi durumu sadece Atelier Rebul’un kullandığı içeriklerin genelinde hakim değil, bunu uyarlama parfüm yapan birçok markada görebiliriz.
          No.94 , Baccarat Rouge’un uyarlaması evet, ama özensiz bir uyarlaması. Kesinlikle andırıyor, buna sözüm yok, aşırı yerilmesine de karşıyım. Ancak derinliği yok, çalakalem bir uyarlama, sentetik demiş miydim? Şunun gibi düşünün, teşbihte hata olmaz : https://www.bbc.com/turkce/haberler/...3_spain_fresco
          Ancak fiyat kıyaslamasında bütçelere daha çok hitap edeceği aşikar.
          Yine de, örneğin Zara da sentetik bileşenlerle (simyacı değilim o yüzden jargon hatalarım affola!) hazırladığı uyarlama parfümleri 30-40-80 ₺ bandında satarken, No.94’ün 200₺ küsür fiyatlara satılması oldukça saçma bence.LCW,Koton,Defacto keşfedip haberdar olsa 10-20₺ bandında bile satılabilir.

Baccarat Rouge 540, Kürkçüyan’ımın marifetli ustalığının eseri olarak bence birebir taklidi mümkün olmayacak lezzette bir başyapıt.

Yorum

• dewnew
            dewnew Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Kurkdjian candır. ❤️🌸

Bayanlara daha çok yakıştırıyorum.

Yorum

Aslında çok karmaşık olmayan fakat çok ilgi Çekici olan bir eser

Yorum

Zara hala benzerini nasıl yapmadı diye şaşırdığım parfüm.

Bu arada sanırım reformülasyon geçirdi. Güncel halinin ciddi bir performan sorunu var eski şişelere kıyasla.

Yorum

• murrjm
                murrjm Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                2017 yılına ait olduğunu düşündüğüm şişem müthiş bir performansa sahip öyle ki sabah 10 sularında 5-6 sprey uyguladığım koku akşam 5 gibi girdiğim evde evi doldurduğu söylendi,ismini sordular.Ben gittikten sonra kucağıma aldığım bebeğin kıyafetlerini değiştirmek zorunda kalmışlar =) Kıyafette günlerce kokuyor

Orjinal yazı sahibi: Burakkk View Post

Bu arada sanırım reformülasyon geçirdi. Güncel halinin ciddi bir performan sorunu var eski şişelere kıyasla.
              gerçekten de Zara nasıl çakmasını yapmadı hala şaşırıyorum. Fakat parfüm formülasyon sonrası gerçekten de bayağı bi düşmüş performanstan . Neyse düşsün. Zaten bir türlü ısınamadım bu kokuya Bu arada ben de medikal havayı alanlardanım bu parfümde

Yorum

MFK aslında çokta aman aman kokular yapmıyor bana göre fakat kaliteli bir yapısı olduğu için kokuların insanı cezbediyor.

Yorum

Hayatımda Bu Kadar Abartılan Balon Bir Parfüm Görmedim.

Yorum

Bayılarak Kullanıyorum.
                    En Çok Sorulan Parfümlerimden.
                    En Çok Satılan Kadın Niche Parfümlerin Başında Geliyor.
                    Ne Kadar Çok Taklidi Yapıldı, Buna Da Anlam Vermek Mümkün Değil.
                    Ne De Güzel Parfüm.

https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

Kokunun Regalien Posh ile de benzeştiği söyleniyor. İkisini de deneyen biri varsa; yorumunu okumak isterim.

Yorum

buarada butik satış yapan sitelerde bolca sahtesi olduğunu düşündüğüm bacarrat dolaşıyor..150-200 e bacarrat satıyor orjinal diyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Burakkk View Post

red temptation isimli parfümü çok benziyor zara nın.
                          sonunda çıkardı

Yorum

İşleniyor...
                          X