Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Dior - Sauvage

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

dior sauvage perfomans canavarı tenimde yaklaşık 6-7 saat kalıyor hemde edt formunda böyle fakat belli bir süreden sonra bende baş ağrısı yapıyor. alınacaksa her parfüm gibi kesinlikle denenmesi gerek bir parfüm. genel beğeniye bence uygun değil

Yorum

Dozu aşıldığında baş ağrısı bende de yapıyor. Bu koku, insanın kendisine bu kadar keskin gelirken başkalarına nasıl bu kadar beğenilir geliyor anlayamıyorum.

Yorum

Cevremden (bleu de chanel ile birlikte) o kadar cok geliyor ki tiksindim artik. Sanki baska pardum yok millet ne kadar keyif aliyor herkesle ayni kokmaktan. Bir ara 1 millionda da vardi bu is.

Yorum

kim ne derse desin özellikle edp si övgü almak isteyenler için kurtarıcı seçim olacaktır.

Yorum

Başka bir yerde de yorum olarak belirtmiştim, bence bu parfümün başarısının sebebi şu; doğada kendiliğinden böyle kokan bir şey yok.
            Etrafınızdaki insanlar doğal kokulardan çağrışım yapamadıkları için, ortamdaki kokunun bir parfüme ait olduğunu anlıyorlar ve dolayısıyla dikkatleri üzerinize topluyor.
            Bazen olur, güzel bir koku duyarsınız, sabunsu bir parfümdür mesela, yeni yıkanmış elbise kokusu ile karıştırırsınız.
            Veya yazlık ferah bir parfümdür, etraftaki şekerlemelerden gelen bir koku olduğunu düşünürsünüz.
            Bu parfüm öyle değil.

Yorum

Yani şimdi.... Burada ne kadar Aventus kullanıp aynı kokan insan varsa dışarıda da Sauvage kullanıp aynı kokan insanlar var.

Özellikle bahar ve yaz aylarında ne kullandım başlığına bakın zilyon tane Aventus kullanan göreceksiniz. Hala uygun fiyatlı Creed Spliti olsa da litrelerce Aventus alsak diyenler pusuda.

Herkes aynı kokuyor çığlığına bir örnek değil mi bu da?
              Bu konunun üzerinden yürümeyelim derim artık. Olayın temeli "koku güzelliği". Bu da göreceliğin dibi olduğu için herkes beğenip beğenmediğini söylemekte sınırsız. Zaten ağır otopsisini de yapıyoruz, markalardan umduğumuzu bulup bulamadığımızı da masaya yatırıyoruz, not veriyoruz, paylaşıyoruz...

Ama şu ele ayağa düştü, tüm AVM'ler Black Orchid kokuyor vs... Yani aşılmalı bu kısım.

Daha önce de aynı şeyi savundum, yine savunuyorum; bi' koku kitleler tarafından çok tercih edilip, doldurmasından orijinal şişelisine kadar talep görüyorsa orada başarılı bi' iş vardır. Basit ve net. Bu Aventus için de böyle 1 Million için de böyle, Ray-Ban Wayfarer için de böyle. Ben severim sevmem o ayrı ama tartışılması gereken bi' konu varsa da bu kokunun güzel oluşu / olmayışı / kalitesi / içeriği ve bizlerde yarattığı hisler olmalı; parfüm tecrübesi çok olmayan, güzel kokayım düşüncesinde olan insanların aynı kokmaları durumu değil.

Sauvage benim için de güzel bi' koku. Arkadaşım elini kolunu sallarken üzerinden yayılan aurası sonrası bu lanet o lanet değil mi diye sordurtmuştur bana. Gerçekten başkasının üzerinden yayılırken peşinden sürükleme özelliği de var.

Sevdiyseniz gidin konuşun, alın kullanın bence...

Son Düzenleme Lagerfeld; 19-08-19, 12:45. Tarafından yapıldı.
              - Stop the car...
              - What ?!
              - Stop the fuckin' car!

Yorum

ben şahsen edp sini çok sevdim çok oturaklı çok farklı...
              en kısa sürede almak istediklerimden biri oldu...
              İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Sauvage ve proleterler :-) ..ben çok güldüm..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld View Post
                  Bi' koku kitleler tarafından çok tercih edilip, doldurmasından orjinal şişelisine kadar talep görüyorsa orada başarılı bi' iş vardır. Basit ve net.
                  Tamamen katılıyorum. Çoğunluğun beğenisini sağlamak da ayrı ustalık işi. Ben de Sauvage'a karşı ikircikli hissediyorum. Kendime sıktığımda kesinlikle hoşuma gitmiyor, fakat başkalarından hissettiğimde acayip albenisi oluyor. Parfümleri kendimiz için sıkıyoruz ya hani, Sauvage'da tam tersi, onu başkaları için sıkıyorsun.

Ha ayrıca Ambroxan temalı parfüm furyasını başlattığı için de hakkını teslim etmek lazım.

Yorum

Ben ilk kokladigimda edp çok beğendim siseli aldım sanki 4 .5 saat sonra kötü bir koku bırakıyor herhalde sentetik oldugu içindir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Frozenwings View Post

Tamamen katılıyorum. Çoğunluğun beğenisini sağlamak da ayrı ustalık işi. Ben de Sauvage'a karşı ikircikli hissediyorum. Kendime sıktığımda kesinlikle hoşuma gitmiyor, fakat başkalarından hissettiğimde acayip albenisi oluyor. Parfümleri kendimiz için sıkıyoruz ya hani, Sauvage'da tam tersi, onu başkaları için sıkıyorsun.

Ha ayrıca Ambroxan temalı parfüm furyasını başlattığı için de hakkını teslim etmek lazım.
                      hocam inanır mısınız aynı durumu ben de dün yaşadım. üzerimde pek hoşlanmadığım ama nefrette etmediğim dior sauvage' ı dün birinin üzerinde kokladım ilginç şekilde hoşuma gitti. sanırım şişeli olarak alacağım ve tekrar şans vereceğim

Yorum

• Frozenwings
                        Frozenwings Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Havadaki koku bulutunu duyunca neden sevildiğini anlıyorsun.

• DouglasCst
                        DouglasCst Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        kesinlikle öyle hocam bazı parfümlerin farklı bir aurası vardır ya hocam bu parfümde bana öyle hissettirdi. ilk kullandığım zaman dekant alıştım 5-10 ml şimdi şişeli alacağım inşallah

Yaz - kış deli gibi kullanıyoruz efendim.

Yorum

koku sentetik ve sıradan alkol ağırlıklı uçucu

Yorum

koku güzel performans güzel farkedilirlik çok güzel genel beğeni bence çok uygun, benim için tek kriteri var beğenmememi sağlayan hiç doğal değil ve baş ağrısı yapıyor bende, ama arkadaşım kullansa ki kullanan var ondan gelen kokuyu hala seviyorum ben kullanmayım çevremdekiler kullansın ki herkes kullanıyor ben memnunum bu durumdan

Yorum

Hoş bir parfüm ama hiçbir zaman almaya cesaret edemedim. Yayılım konusunda çok başarılı ama uzun kullanımda sıkılabileceğimi her denediğimde hissettirdi. Ancak bir başarısı söz konusu yiğidin hakkını vermek gerek.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                            X