Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Dior - Sauvage

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Dior - Sauvage

Click image for larger version

Name:	Dior Sauvage.jpg
Views:	2131
Size:	207.3 KB
ID:	5810

Diorun son erkek parfümü. Johnny Depp li reklam kampanyası ile dikkatlari üzerine çeken pazarlama harikası. Adı dior olunca beklentiler büyüktü ama ilk çıktığında bir çok parsümsever tarafından yerin dibine sokuldu. Gerçi dior homme da ilk çıktığı yıllarda aynı tepkileri görmüştü ama sonradan parfümseverlerin gönlünde başka bir yer edinmişti.Bu parfümün akıbetide aynısı olacakmı onu zaman gösterecek.

Denedikten sonra keşke sıkmasaydım dediğim gidip elimi yıkadığım bir koku. Bildiğime göre çıktıktan belli bir süre sonra sevilmeye başladı. Tekrar şans verilebilir.
    Sadece garçons.

Yorum

Birazdan Camorr gelir. Ben de sevmedim çok. Elimden de çıkardım. Ambroxan kokmak istesem Ess 02 kullanırdım.. Onu da elden çıkardım. Demek ki istemiyorum

Yorum

İlk denediğimde sevmemiştim ama kız arkadaşımın çok beğenmesi ve ısrarı üzerine şişeli olarak aldım. Son zamanlarda elimin en sık gittiği parfüm, her ortamda beğeni alıyor ve adı soruluyor.

Yorum

Tam bir kurtarıcı genel beğeniye uygun performası tatminkar bence güvenli liman yeni trende göre

Yorum

Herkes kokusu güzel diyor ama bende hiç durmadı bu koku çıkardım elden. ekşi bir hal aldı tenimde. Johnny Deep hatrına 2 şişe denedim bir de bol bol kullanıp. daha da şans veremem artık

Yorum

camorr 'un en sevdiği kokuymuş diyollar.

Şaka bi yana, başından beri antipati duyduğum bir kokuydu. Bir indirimde denk getirip şans verdim ve o da ne, sürekli beğeniliyor, soruluyor. Havalar ısındığında biraz daha şans vereceğim. En azında Dior diye kendimi rahatlatıyorum, kendimi Invictus kullanırken de bulabilirdim.

Yorum

Başlığa gelmişken daha önce yazdığım üretiliş hikayesini kopyala yapıştır yapayım. İbretlik bir öykü.

Chanel'in BdC ile yakaladığı başarı ile panikleyen Dior, Francois Demachy'ye gider ve " Usta şöyle ucuzundan BdC tayfasına hitap edecek bir şeyler yapalım." der. Demachy ucuzundan derken ne kastediyorsunuz diye sorar. Yöneticiler öyle Eau Sauvage Parfum gibi kaliteli ham madde kullanmayalım bu sefer, bak Çin'den Ambroxan getirdik o kadar der. Demachy önce itiraz eder bu duruma ama Dior yoneticileri suçu IFRA'ya - Givaudan ve IFF gibi sentetik aromakimyasal üreticelerin çeşitli katakullileriyle yasak üzerine yasak getiren garabet - atarız diyerek çoktan minareye kılıfı hazırlamışlardır. Demachy ben emir kuluyum diye düşünüp formüle 3.sınıf kalitede Ambroxanı basar. Sonuçta Dior ham madde masraflarını büyük oranda azaltmıştır ama hikaye burada bitmez. Dior parfümün bu haliyle satılmasının zor olduğunu düşünüp ham maddeden artan parayı olduğu gibi Johhny Depp'e verip piyasayı reklama boğar. Francois Demachy yıllar sonra çıkardığı otobiyografisinde bu parfümü hayatındaki en büyük pişmanlık olarak anar.

Yorum

İlk denediğimde yerden yere vurmuştum. Fakat daha sonraki denemelerimde hoşuma gitti ve en son kız kardeşimin hediye alışıyla beraber geçen yazdan beri kullanıyorum. Mükemmel veya çok özgün bir çalışma olmasada gayet hoş bir parfüm.

Tatlılık ve freshlik arasında güzel bir denge var. Kokunun geneline hakim fresh pudramsı bir yapıda söz konusu.

Performansı bende çok yüksek. Ufak bir örnekle 2015 Batch DHI'imden daha yüksek bunun performansı.

Yorum

Bence de efsane bir koku olmasa da, yerden yere vurulacak kadar kötü olmadığını düşünüyorum. Ben severek kullanıyorum. Sanırım arkasındaki burun Demachy olunca beklentiler biraz fazla oluyor.

Yorum

Bu arada kadınlardan çok olumlu feedback alıyorum belirtmek isterim. Çok beğeniliyor ☺

Yorum

• Frozenwings
                        Frozenwings Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Bizim farketmediğimiz bir nüans mı var acaba? Bütün olumlu dönüşler kadınlardan oluyor ilginç.

Chanel Bleu gibi kendini sonradan sevdiren bir parfüm oldu. Genel beğeniye açık bir koku olduğu için zamanla daha da çok sevilecek diye düşünüyorum designerlar arasında.

Yorum

Güzel bir koku olmasına rağmen neden bu kadar sert eleştiriler aldığını anlayamıyorum bu parfümün. Yurt dışındaki yorumları da okuyorum yerden yere vuranlar var . Halbuki benim hoşuma gitti kokusu. Luna rossa carbon ile kıyaslayan var mı hiç acaba?

Yorum

Reformule edildi mi bilen var mı arkadaşlar?

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Kim ne derse desin performans ve koku açısından oldukça başarılı, erkeklik fışkıran bir parfüm.
                            Sanki her gün metroda gördüğümüz insanlar birer Francis Kurkdijan.
                            Bu parfümü bizim gibi üç beş parfüm manyağı sıradan ve basit bulur, insanların %99'u da şöyle bir dönüp bakar emin olun.

Genel beğeni nedir ki zaten? En genel geçer kültür seviyesine ve ortalama bir insanın standartlarına inebilen her şey genel beğeniye hitap ediyor demektir.
                            Bu sanatta böyledir, gündelik aktivitelerde böyledir, giyim-kuşamda böyledir, yeme içmede böyledir.

Yorum

• matrai
                              matrai Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Sonuna kadar katılıyorum. Bizim gibi her türlü parfümü deneyenler çoğunlukla beğenmiyor (ben beğenen taraftayım) Ama parfüm tecrübesi çok olmayan ve sadece güzel kokmak isteyenler içinse tam bir piyasa kokusu
                          İşleniyor...
                          X