Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

İçimizden Biri Yakura Parfum

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• İçimizden Biri Yakura Parfum

Click image for larger version  Name:	yakura parfum.png Views:	3 Size:	1.7 KB ID:	158262

Gün geçtikçe Türkiye'de ki niche parfüm sektörüne de yeni markalar katılmaya devam ediyor. Bu sefer ki girişim ise forum olarak göğsümüzün kabarmasına vesile olacak birisinden forumumuzun eski ve değerli üyelerinden biri olan Optuna arkadaşımızın markası Yakura. Zaten başlıkta da içimizden biri olarak bahsetmemin tam olarak sebebi buydu. Henüz parfümleri deneme imkanım olmasa da Optuna nın tarzını ve beğenilerini çok iyi bildiğim için parfümlerini de kendi tarzına uygun olarak tasarladığını düşünerek belli bir çıtanın üstünde olacağını düşünüyorum. Şişe tasarımla ve parfüm isimleri zaten bu özeni gösteriyor.

Site linkini aşağıda paylaşıyorum. Merak edenler girip bakabilirler.

Ben merakla parfümleriyle buluşmayı bekliyorum. Forum olarak arkadaşımızın yanında olacağımızı da buradan bildiriyorum.

Yolun açık olsun sevgili Optuna

Şu anda koleksiyonda 6 parfüm var.
    İsimleri ise şu şekilde

Alanguva
    Belen
    Koru
    Som
    Tayga
    Yalgituda

Bu sırada markanın ismi ve parfümleri dahil bütün isimlendirmeler öz Türkçe olarak seçilmiş. Merak edenler için anlamlarını aşağıya yazıyorum.

Yakura: Hun Türkçesinden gelen bir kelime. Yakın, yakınlık duygusu anlamı taşımakta.

ALANGUVA:

Türk mitolojisinde Ala geyik, ışığın geyiği, ışık güzeli gibi kavramlara tekabül eder 'Alanguva'.
    Ortaasyanın doğallığını ve sadeliğine bir atıftır aynı zamanda. Hafif bir gösteriş, dikkat çeken bir tavır.
    Berraklığın sıvı halidir 'Alanguva'.

KORU:

Yerleşim alanlarına yakın, özel bir yeşil bölgedir 'Koru'. Bu sanal koşuşturma içinde ferah bir nefes almak gibi değerli. Yeşilin sıcağa sarılması, yağmurun toprağa düşmesi gibi. Hafif tatlı ve sonsuz.

YALGI TUDA:

Bir büyüdür 'Yalgı Tuda'. Aydınlık ile karanlığın arasında bir yerde, gizemini asla kaybetmeyen ve peşinizi bırakmayan bir büyü. İçinizi ısıtan, enerji tandanslı, biraz yaramaz ve belki de biraz cesur bir arkadaş gibi.

SOM:

Maddenin en saf halinin tanımıdır 'Som'. Sarıya çalan bir gökyüzü altında uyumak kadar masalsı. Güneş'in ve Ay'ın ve belki de diğerler gezegenlerin Dünya'lı dostu. Tam anlamıyla doğallığın ve tabiatın yansımasıdır 'Som'.

TAYGA:

Altayca'da 'Orman' anlamına gelen 'Tayga' yeryüzünün akciğerleridir . Yeşilin en saf ve belki de mücadeleye en yatkın halidir doğal olarak. Tabiatın mucizesi, huzurun ta kendisidir.

BELEN:

'Belen', Büyük İskender'den Romalılara kadar birçok kültüre tanık olan eşsiz bir zirvenin adıdır. Zirveye ulaşma çabasını temsil eden 'Belen' aynı zamanda Asalet ve İstikrar anlamına da gelir. Taze yayla havası ile birlikte, doğal narenciyeleri solumak kadar saf ve değerlidir.
    Son Düzenleme matrai; 25-03-20, 20:33. Tarafından yapıldı.

Çok güzel haber. Umarım yolunuz çok açık olur sayın Optuna

İnanın kendim yapmış kadar sevindim. Yerli firmaların atılımları en azından benim için çok değerli. Mevcut ülke ve dünya şartları şu an için belki çok iyi değil ama umarım önümüzdeki günlerde güzel bir tanıtım ve pazarlama modeli ile muhteşem bir giriş yaparsınız. Şişe tasarımınızı da çok beğendim. Sade ve klas duruyor. Başarılar diliyorum.

Yorum

Çok güzel haber. Tebrikler.
      estefanyen

Yorum

Optuna Emrah'a öncelikle buradan da teşekkür ediyorum. Daha önce bana konseptten ve düşüncelerinden bahsetmişti. İddiası asla en pahalı, en gösterişli ya da en çok satacak parfüm markası olmak değildi. Zaten bir başarı gelecekse, onun ilk önce yapılan işin özgün olması ve kalitesi önemlidir. Gerisi zamanla doluyor. Ben çıkarılan ürünlerle ilgili bir deneme seti alma şansına sahip oldum ve malum virüs yüzünden işe gidemeyince iş yerinde kalan sample setimi arar oldum.

Öncelikle denediğim 3 parfüm oldu. Tayga, Aranguva ve Som. Denediklerim içinde en çarpıcı olanı Som idi. Ama genel performansları hepsinin çok iyi. Yani bol bol kokuyorlar. Bu anlamda basit bir parfüm kullanıcısını fazla fazla tatmin eder. Özellikle de Aranguva 2 güne yakın tenimdeydi. İçerikleri ile ilgili sitesinden incelemeler yapabilirsiniz. Görsellerde yer alıyor. Buradan şimdi tutup da teker teker parfümleri yorumlayacak değilim. Öncelikle bütün parfümlerinin denenmesi ve sindirilmesi taraftarıyım. Keza yelpaze içinde mutlaka kendinize çok yakın bir parfüm bulacaksınız. Denediğim üç parfümden anladığım kadarıyla köşeli, zor işlere yer verilmemiş. Buna zaten ne kadar gerek olduğu da tartışılabilir. Öncelikli hedefi yurt içi olan bir markanın zaten kültürümüzden çok uzak şeyler denemesini beklemezdim.
        Son Düzenleme cantona8; 02-05-21, 19:26. Tarafından yapıldı.

Yorum

Ne güzel haberler bunlar... Yürekten kutluyoruz, tebrikler!

Yorum

Merak ettirdi, siteleri üzerinden seyahat setinin siparişini verdim. Kendileriyle de görüştüm, şu anki durumun kargo operasyonlarını etkilemediğini söylediler. İlgilenenler için bu bilgiyi de vermiş olayım.
            Evde boş durmayayım, denemekte fayda var.

Bir ufak not: Sitelerinde ufak tefek düzeltmeler yapabilirler, bilgilerimizi yazarken isim-soyad-adres yazacağımız yerlere tıkladığımızda buralarda bu sözcükler yazılı kalıyor, silmemize gerek duyulmadan şeffaf bir görüntü sağlanabilir. Otomatik form doldurma kullanmayan insanlar için problem çıkmasın.

Yorum

Emrah Hocam, tebrikler. Daha geçen gün, Optuna ne zamandır ortalıkta görünmüyor diye aklımdan geçmişti. Böyle güzel bir haberle ortaya çıkmana çok sevindim. Başarılar, kolay gelsin.
              Son Düzenleme Medea; 25-03-20, 16:11. Tarafından yapıldı.

Yorum

Tebrikler umarım başarılı olur yolunuz açık olsun. Naçizane birkaç önerim olabilir mesela parfümlerin içeriklerine dair bilgiler olsa daha iyi olurdu notaları vs. yazmıyor.

Yorum

• cctaymaz
                  cctaymaz Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Aslında yazıyor fakat parfüm fotoğraflarının içerisinde kutu tasarımının üzerinde. Benim de ilk o dikkatimi çekmişti. Her parfümün kendi sayfasına direkt olarak konulsa daha iyi olur bence de. Çoğu kişi fotolara bakmıyor. Haberi paylaştığım bir kaç kişi de aynı sizin gibi dönüş yaptı.

• DouglasCst
                  DouglasCst Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  cctaymaz teşekkür ederim hocam hiç dikkat etmedim fotolara

• cctaymaz
                  cctaymaz Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Rica ederim hocam

Orjinal yazı sahibi: DouglasCst View Post
                Tebrikler umarım başarılı olur yolunuz açık olsun. Naçizane birkaç önerim olabilir mesela parfümlerin içeriklerine dair bilgiler olsa daha iyi olurdu notaları vs. yazmıyor.
                Ben de ilk baktığımda bulamamıştım Resimlere bakmak pek adetim değildir ilk etapta.

Temiz ferah kokular... Gerisi beğeni işi tabi. Değerlendirmeyi yaparken burnunuza güvenin, yorumlara ya da başkalarının gazına değil

Yorum

Başarılar

Yorum

Fiyat olarak da oldukça uygun. Seyehat setini sipariş verdim. Bakalım nasıl kokular.

Yorum

Seyahat setinden ben de sipariş verdim, tebrikler.

Yorum

İçimizden birinin böyle birşey yapması ayrıca mutlu etti.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Beni de şaşırtan ve mutlu eden bir haber oldu bu, yolu açık olsun umarım kalıcı olur.

Yorum

E hadi hayırlısı, dört gözle bekliyoruz. Bir de parfümlerin notaları hakkında bilgi paylaşımı yapılırsa daha güzel olur. Tebrikler diyelim sevgili optuna kardeşimiz...

Yorum

İşleniyor...
                            X