Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Green İrish Tweed

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Green İrish Tweed

Creed'in 1985 tarihli parfümü. 1985 tarihi olmasına rağmen dönemin parfümlerinden farklı olarak kesinlikle eski kokmayan zamansız bir parfüm. Bir dönemle, akımla veya zamanla bağlantı kurmanın zor olduğu yegane parfümlerden, zamanının ötesi dediklerinden. Adı gibi yeşil bir koku; klas, taze, doğal ve maskülen.

Kategori ayarlamalar yaparken başlığı yanlışlıkla sildiğimden tekrar açtım

Gerçekten benimle yaşıt olduğu halde,böyle kült bir parfüm... Ne denirki.Zamanın eskitemediği yakışıklı

Yorum

Başıma birşey gelmeyecekse ben GİT de çok farklı birşey bulamadım acemilikten mi acep.
      Sadece garçons.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hattab. View Post
        Başıma birşey gelmeyecekse ben GİT de çok farklı birşey bulamadım acemilikten mi acep.
        Estağfurullah. Günümüzden baktığımızda çok destansı gelmeyebilir belki ama 80'lerde yapıldığını göz önünde bulundurulup 80'ler parfümlerinin yapısını bildikten sonra zamanının ötesi olduğu anlaşılıyor bence. Bu bağlamı ve detayı çıkarırsak da sevdiğim bir koku ama herkesi etkileyemeyebilir elbette

Yorum

debussy hocamızın dediği gibi günümüzde her ne kadar destansı gelmese de bence kullandıkça değeri anlaşılan bir parfüm. genellikle böyle yeşil kokular ilk kullanımlarda oldukça sıradan gelir, kaliteli işler zamanla kendisini yüksek nitelikleri ile mütevazi bir şekilde belli ederler. bu arada cool water'dan ziyade coty - aspen'e daha çok benzettim ben.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: promesta View Post
            debussy hocamızın dediği gibi günümüzde her ne kadar destansı gelmese de bence kullandıkça değeri anlaşılan bir parfüm. genellikle böyle yeşil kokular ilk kullanımlarda oldukça sıradan gelir, kaliteli işler zamanla kendisini yüksek nitelikleri ile mütevazi bir şekilde belli ederler. bu arada cool water'dan ziyade coty - aspen'e daha çok benzettim ben.
            Aynen benim için de böyle olmuştu. İlk kullandığımda "bu muymuş" diye bir kenara bırakmıştım (ilk nişlerimden kendisi bu arada), daha sonra sürekli özlediğimi ve eksikliğini hissetiğimi fark ettim, değerini sonradan anladım bir nevi. Cool Water'a ben de çok benzetemiyorum, açılışında benzerlikler var ama bütüne bakınca çok farklı (kalite - tema - koku olarak). Coty Aspen denemedim ama meraklandım

Yorum

Coty Aspen andırsada kalite olarak yanına yaklaşamaz..Creedlerde ilk izlenim basit gelmesi insana. Daha sonra denedikçe kalitesi ve doğallığına şahit oluyorsunuz..Değeri o zaman anlaşılıyor..

Yorum

• yalciner51
                yalciner51 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                +1
                GİT zamanını geriye saran bir koku bence..

O zaman kendimi gite bırakıyorum kendini sevdirsin bana.
              Sadece garçons.

Yorum

Parfüm kullanmayı istemediğim yada sıkıldığım dönemde bile iştahımı kabartan bir parfüm olmuştur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hattab. View Post
                  O zaman kendimi gite bırakıyorum kendini sevdirsin bana.
                  hocam emin olun GIT sevdirir bende beymende ilk denediğimde sanırım çok koku denememin verdiği etkiden dolayı anlamamıştım ama sonradan yana yana GIT olduk tabi bazı tarzlar ağrlıklı sıcak kokulardan hoşlanır belkide yapısal olarak sıcak yani tatlı kokular sevdiğiniz için fresh olan GIT etkilememiştir sizi. ama bahar aylarında özellikle çok fena bi yeşillik uygulamasıdır. Gerçi ben GIT mevsim seçmiyorum evdede olsa muhakkak belirli aralıklarla buluşur koklaşırız

Yorum

• Hattab.
                    Hattab. Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Hocam henüz deyaylı kullanamadım ben 3 gün kullanıyorum bir parfümü sonra başkasına geçiyorum giti önümüzde ki günden itibaren 3 gün kullanıcam 4 mevsimlik bir koku olduğuna inanmıyorum. Bu havada çok bir beklentim yok o yüzden dediğiniz gibi bazı kokular zamanla anlaşılıyor. Gitinde öyle olmasını temenni ediyorum.

Ben de ilk denediğimde millesime imperial ile birlikte çok tuhaf gelmişti, beğenmemiştim. Parfümler bana göre müzik albümlerine benziyor; kimisini ilk andan itibaren seviyorsun, kimisini kullandıkça, kimisine de hiç alışamıyorsun sürekli rahatsız ediyor.

Yorum

Forum splitlerinden ilk aldığım kokudur Dekant gelipde sıktığımda vay be dedim nish dedikleri budur. Yaklasik 2 senede o kadar koku denememeğe rağmen GIT in yeri ayrıdır
                    Son Düzenleme RİYAFES; 14-01-17, 13:01. Tarafından yapıldı.

Yorum

Beni GİT'in şişesi onu ilk kokladığıda şaşırtmıştı.Siyah bir şişeden daha sert birşey bekliyorsunuz başta ama sonra dedimki; maskülenliğin en saf hali.Şişe renginin neden siyah olduğu kafamda o zaman oturdu...

Yorum

Harika bir parfüm daha ilk denediğimde çok beğendim. Doğal kokan ve burnu yormayan bir kokusu var.

Yorum

Zamansız Başyapıt. Yüzlercesi de değiştirmedi bu fikrimi. 2050'de de bunu konuşuyor olacağız.

Yorum

İşleniyor...
                          X