Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Jo Malone Wood Sage & Sea Salt

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jo Malone Wood Sage & Sea Salt

Click image for larger version

Name:	jo-malone-wood-sage-sea-salt.jpg
Views:	5635
Size:	56.4 KB
ID:	126160

2014 yılında şu anda Hermes'in baş parfümörlüğünü yapan Christine Nagel tarafından tasarlanan Jo Malone markasının en popüler parfümlerinden bir tanesi.

Artık havaların iyiden iyiye ısındığı ve yaz sıcaklarını beklemeye başladığımız şu günlerde ağır odunsu, tatlı, baharatlı parfümlerimizi rafa kaldırdık ve fresh aquatik parfümleri daha göz önüne çıkarttık.

Wood Sage & Sea Salt ta bu elimizin gideceği parfümlerden bir tanesi. Hem kullanımı kolay, hemde rahatlatıcı ferahlatıcı bir etkisi var. Diğer deniz temalı parfümlerden oldukça farklı kokusu oldukça huzur verici ve genel beğeniye son derece uygun.

Tuz, adaçayı, deniz yosunu, greyfurt gibi notaların ferahlatıcı ve tatili çağıran etkisini odunsu notalarla oldukça güzel harmanlanıp kendi içinde bir denge kurulmuş. Özellikle tuz gibi zor bir nota ustaca kullanılmış. Fresh bir odunsuluk hakim parfümün başından sonuna. Koku güzelliği ise gerçekten çok etkileyici. Nasıl diyeyim deniz, kum, güneş değilde sahil kenarında bahçesi olan yazlık bir ev işlenmiş gibi.

Kalıcılığı bir nebze iyi olsada farkedilirliği ten parfümünden öteye gidemiyor. İlk yrı saat kendini size hissettiriyor ama daha sonra kokuyu alabilmek için burnunuzu teninize yapıştırmanız gerekiyor. En büyük eksi yönü bu olsa da bana göre koku güzelliği ile bu eksi yönünü bir hayli bastırıyor. Onunla geçirdiğim vakitlerde beni mest eden oldukça doğal kokusu ile kendimi şehir ortamından, stresten soyutluyorum. Kalıcılığı ve farkedilirliği çok iyi olsa yazlık bir parfüm arayışının kimsede olmayacağını düşünüyorum.

Giyin parmak arası terliklerinizi altınıza bol bir şort, üstünüzde askılı bir tişört, başınıza da bir gönüş gözlüğü şöyle bir ege sahilini turlayın bu parfümle. Eğer bu dediklerimi yapamazsanız sadece parfümü üstünüze sıkın, zaten sizi o ortama ışınlayacaktır.

Jo Malone ların çoğunda yayılım sorunu var. Beni markadan çok soğutuyor bu durum. Belki yeni serilerinde çözülmüştür ya da çözülmek istenmiştir..

Yorum

Harika bir parfüm olmakla birlikte inanılmayacak derece kötü bir performansa sahip. Kolu güzel olsada yarım saat hissedilen bir parfüme bu paraları vermek zor geliyor

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Kolonya konsantrasyonunda ama evdeki limon kolonyolarını kasdediyorum..
        estefanyen

Yorum

Markadan birkaç parfüm denemişliğim var genel olarak kokularıda gerçekten güzel ama yarım saat bir saat sonra yok oluyor, kokmadıktan sonra güzel olmuş olmamış pek bir önemi kalmıyor açıkçası

Yorum

Performans çok düşük farkedilirlikten bahsetmiyorum bile, koku kompozisyonunu ise bir türlü sevemedim.

Yorum

İkinci şişedeyim, harika anlatmışsınız. 👍
              https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

Güzel ama sadece güzel bir koku farklı birşey vadetmiyor ama yaz ayları için güzel bir seçenek

Yorum

Kullanimi cok keyifli ve rahat bir parfum, gozum kapali tavsiye ederim

Yorum

Muhteşem bir parfüm kesinlikle. Beni sıktığım an sahile götürenlerden

Yorum

Çok ama çok güzel bir parfüm.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Myrkur View Post
                        Çok ama çok güzel bir parfüm.
                        performans ve kalıcılık bu kadar düşük mü peki anlatıldığı kadar yani?

Yorum

• Myrkur
                          Myrkur Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Çok parlak değil ama boşuna sıkmışsın hissi de vermiyor yani idare eder bence.

Bence de çok güzel koku ama 2 saatlik performans içinde o parayı vermem elimde her yaz bir 10 ml dekant bulundururum 🙃

Yorum

Enfes bir koku kendileri ama şöyle bir intense olanı ciksada hem yayılım hemde kalıcılık sorunu çözülürse o zaman efsane olur kendileri...

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Jo Malone ya ticaretten anlamıyor ya da en ufak ticari kaygıları yok. Kazanacağımızı zaten kazanıyoruz deyip keyif almak için yapılıyorlar bu işi.

Piyasadaki en güzel yazlık kokulardan biri Wood Sage Sea Salt. İnsanlar sadece çok güzel koktuğu için yarım saat sonra kokudan eser kalmayacağını bile bile 6 senedir 80-90 $ ödüyorlar şişesine. Performansını çok değil biraz artırsalar satış rekorları kıracaklar belki ama belli ki umurlarında değil.

Creed de biraz böyle mesela. Büyük şirket. Elbette para kazanmak için yapıyorlar bu işi ama öncelikleri parfümlerinin güzel kokması. Kalıcılık, yayılım hiçbir zaman rakipleri kadar olamıyor ama bununla ilgilenmiyorlar. Benim kokum bu, işine gelirse diyor Creed.

Yorum

İşleniyor...
                            X