Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Parfümlerin Raf Ömrü Meselesi

Çökme
Sabit bir konu.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Tamamen ticari bir politika raf ömrü meselesi Güzel saklandıktan sonra herhangi bir problem olmaz .

Yorum

• protectedsugar
      protectedsugar Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bence de..oda sıcaklığı ve kutusunda gayet yeterli olur.

Bazı mağazalar da parfümleri abes muhafaza ediyor. Tatilde Romada Compamarzio70 diye niş kokular satanbir parfümeriye girdim. Ambiyans olsun diye ışıklı,şatafatlı bir zemine bacarat rouge koymuşlar. Parfümü elime aldım parfum bi hayli sıcaktı. Sırf bozulma var mı diye merakımdan sıktım malesef koku bozulmuş belirgin şekilde. Hergün o sıcak zeminde muhafaza ediliyorsa bozulması da normaldir diye düşündüm. Onun için en önemlisi sıcaktan, nemden, güneş ışığından muhafaza edebilmek. Düzgün saklandığı sürece her şişe ömürlük olur bence.

Yorum

Önemli Olan Saklama Koşulları.Sıcak Ve Güneş Görmeyen Bir Ortamda Parfüm Fazlasıyla Dayanır.Bir Arkadaşımın Elinde 2013 Hermes Şişe Var,Fazlasıyla Mükemmel Hiçbir Bozulma Yok.

Yorum

Yıllarca kullandığım parfumlerin pek bozulduğunu görmedim ya iyi korumuş olabilirim ya da olmayabilrim açıkçası bilemedim. Güneş ve hava etkenleri parfüm formulasına olumsuz katkı sağlayabilir muhtemelen ama hiç deneyimim olmadı.

Yorum

Benimkiler hep aynı yerde hep aynı sırada dizili. Sadece elime alıp sıkıp tekrar koyuyorum. Ortam sıcaklığıda normal bozulmaya daha rastlamadım.

Yorum

Her temas iz bırakır, belki bozulma diyemeyiz ama mutlaka bir etkileşim sergileyecekler. Yeni açılmış ve 5 yıllık parfümü yan yana test etmeden ( güvenilir bir burun) ikisi de aynıdir dememek lazım. Uzun zaman önce kullandığım parfüm bana şimdi farklı geliyor ama ben mi o mu değişti bilemiyorum 😅

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Cok basarılı bir konuyu ele aldığınız icin teşekkür ederim. gizli takipcilerden gibi görünsem de bu forum'u cok sevmeye basladım =) 15. yaşını yeni doldurmuş bir Fahrenheit parfümü deneme şansım olmuştu geçenlerde günümüze uyarlananlar gerçekten su gibi kalıyorlar yanında

Yorum

mağaza zincirinin uydurmasıdır. siz internetten uyguna parfüm aldığınızda boyner sephora vb yerlerdeki satıcılar raf ömrü cart curt diyip haklı çıkmak isterler.

şu anda 1960 tan kalma L interdit kadın parfümleri ne paralara satılıyor bir bakın derim. dior fahrenheit 1998 batchler 10 parfüm fiyatına zaten.

Yorum

İşleniyor...
                X