Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bugün Hangi Parfümü/Kokuyu Denediniz / Test Ettiniz

Burada denediğiniz koku veya parfümü yazabilirsiniz hem konusunda hem burada..

Bugün Xerjoff 1888 denedim. Kehribar (Bitkisel Reçine Amber) kimi parfümlerine benziyor. Hermes-L'Ambre des Merveilles in amberi ile çok benzer.. Baharatları ile Amouage interlude havası da var.. Onun kadar kuvvetli değil tabi. Sılaj olarak çok beklenti içindeydim olmadı..

Bu kadar paraları verince ben sılaj bekliyorum az fıs fıs oranlarında da. Tabiki bazen koku kalitesi yeterli olabilir ama hani sılajda olsa süper olur.

Bu paralara bence çok daha iyi alternatifler var..

Ben biraz Serge Lutens - Chergui havasıda sezinledim veo kadar tatlı değil.

İlerleyen zamanlarda pudralaştı ek olarak. Uzun süre pudra kokuyor hala. Tende uzun ömürlü sayılabilir..
    Son Düzenleme baykalbul; 18-01-17, 22:49. Tarafından yapıldı.

Baykal Bey hoşgeldiniz

Yorum

• baykalbul
      baykalbul Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hoşbulduk P.Android hocam .. Teşekkürler .. Her zaman bekleriz ..

• Kadir.tbk
      Kadir.tbk Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hoşgeldiniz Baykal Bey sizi gördügüme çok sevindim burada .Herzamanki gibi ilginç, egitici , degerli yorumlarınızı okumaktan keyif alıyorum bunuda şahsım adına belirtmek isterim.

• baykalbul
      baykalbul Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Teşekkürler Kadir bey. İnşallah devam ederim güzel yazılarıma hayırlısıyla, Elhamdulillah .. Başlarda daha çocuksuydu, gittikçe gelişiyor gibi ve tabi güzel bir çocukluk kalsın gene..

Vertus un denemediğim tek bi kokusu kalmıştı 1001.
    Bugün denedim ama ne deneyeyim.
    İlaç gibi geldi açılışı hiç sevmedim.
    Başlangıcı geçsin severim diye düşündüm.
    5 dk 10 dk yarım saat derken akşam oldu şu an kokusu geldikçe içim kalkıyo

Hiç sevmedim

Yorum

• Kadir.tbk
      Kadir.tbk Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Evet hocam denildigi kadar yok 1001 koku güzelligi anlamında.Ama performans canavarı diger kokularında oldugu gibi :-)İlacımsı bi açılış bende hissettim yarım saat kadar devam ediyo.
      Seride en sevdigim Carat Gold ve rose morocco ...

Akşam Lalique - Fruits du Mouvement denedim.
    İsminden anlaşıldığı gibi meyve ekseninde giden, süreçte floral öğelerin de eklendiği bir koku. Karışık meyve tabağı gibi başlıyor, arasında erik hafif kendini gösteriyor. Meyve şölenine odaklanamadan yasemin - amber ikilisi kendini hissettirmeye başlıyor. Çok performanslı olmadığını düşünüyorum, 1 saat kadar yayılımında sonra tene yaklaşıyor. Yine de orada olduğunu farkediyorsunuz. Kokuyu sevmekle birlikte kadınların kullanımına daha yakın bulduğumu da belirteyim.

Yorum

Günaydın çok degerli forum ailesi ..Dün akşam eve gidemedim müdürümün davetlisiydim ve sabah kalktıgımda çekmeceye ve traş dolabıma bakıp herhangi bi koku seçemedim bu konuda bi boşluk var içimde ,tamam bikaç vertus dekantım var ama kokularımı özledim şimdiden ,işyerindeyim akşam beş buçukda çıkıyorum ,ve sabırla akşam olmasını bekliyorum.

Yorum

Bugün akşam yeni bir koku denemek istedim: Bois 1920, Dolce di Giorno. Sol kolumun içine 2 fıslatmamla birlikte tarçın ve erik çiftinden yumruk yemiş gibi oldum. İnanılmaz...Güçlü bir başlangıcı var. Erik notası alttan tarçın ve sedir ile desteklenmiş, gücü kat kat artmış. Bir kol mesafesinden hissediyorum, 3-4 fıs çok rahat odayı doldurur. İlerleyen dakikalarda aklıma Pomegranate Noir gelmeye başladı, ikisinde de benzer bir nota var, karanfil olmalı. Henüz sıktığım için alt notalarını görmedim, fakat tarçın gücünü kaybedecek mi merak ediyorum. Costume National Homme'a benzetilmiş. Onu da denemek şart gibi görünüyor.

Yorum

Hiçbir şey deniyemedik forum, yine işten güçten fırsat bulup keyifle bir sephoraya gidemedik,gitsek ne olucak be forum, cdg2 olmuş 400 lira durum çok kötü form çok kötü.
          Sadece garçons.

Yorum

2013 model BO güncele göre daha sert. Güncel versiyon da meyve belirgin iken 2013 de tütün çikolata sert bir mizaça sahip alışma sürecindeyim zorluyor

Yorum

Opus VII deniyorum. Debussy ile sohbet ederken aklımıza geldi. İlginç koyu bir yeşillikle açılınca dedik ki Git İrlanda yeşilliği ise bu korku filmlerinde gece ormanda başına ne geleceğini bilmeden yeşilliklerde dolaşmak gibi

Kokunun başı çok iyi her an tokatlayacak gibi gidiyor hayırlısı.

Yorum

Narciso Rodriguez For Him Bleu Noir denedim sıcak yumuşak bir kokusu var sonlara doğru kremsi bir hal alıyor, güzel fena bir koku değil değerlendirmeye alınabilir

Yorum

bugün yanımda ormonde black gold
                  tf oud wood
                  clive x var

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                    Umut Kurtoğlu Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Vay arkadaş. Nereye gidiyorsun bu üçlü ile Allah bilir😇

Orjinal yazı sahibi: Umut Kurtoğlu View Post
                  Opus VII deniyorum. Debussy ile sohbet ederken aklımıza geldi. İlginç koyu bir yeşillikle açılınca dedik ki Git İrlanda yeşilliği ise bu korku filmlerinde gece ormanda başına ne geleceğini bilmeden yeşilliklerde dolaşmak gibi

Kokunun başı çok iyi her an tokatlayacak gibi gidiyor hayırlısı.
                  Parfümü farklı kılan o açılıştaki karanlık ve hayvansal yeşillik zaten... Sonrası daha bilindik kulvarlarda devam ediyor. Güzel ama açılış evresi kadar kendine özgülük barındırmıyor.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                    Umut Kurtoğlu Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Aynen abi sonrası benim için de aynı oldu. Yine de keyifliydi..

Orjinal yazı sahibi: Frozenwings View Post
                  Bugün akşam yeni bir koku denemek istedim: Bois 1920, Dolce di Giorno. Sol kolumun içine 2 fıslatmamla birlikte tarçın ve erik çiftinden yumruk yemiş gibi oldum. İnanılmaz...Güçlü bir başlangıcı var. Erik notası alttan tarçın ve sedir ile desteklenmiş, gücü kat kat artmış. Bir kol mesafesinden hissediyorum, 3-4 fıs çok rahat odayı doldurur. İlerleyen dakikalarda aklıma Pomegranate Noir gelmeye başladı, ikisinde de benzer bir nota var, karanfil olmalı. Henüz sıktığım için alt notalarını görmedim, fakat tarçın gücünü kaybedecek mi merak ediyorum. Costume National Homme'a benzetilmiş. Onu da denemek şart gibi görünüyor.
                  Costume National Homme kullanıyor ve doygunluğa eriyor, aynı tarzda daha daha daha bir parfüm arıyorsanız.. Bois 1920 Dolce di Giorno gözü, kulağı kapalı önerilir...

Yorum

Sospiro Ouverture Çocuklukta aldığım bir oyuncağın kutusunun içi gibi kokarak açıldı. Tarçın baya ön planda ama oryantal bir havaya bürünmesini arkadan gelen manolyaymış sanırım feminen çiçekler önlüyor şu an.. Bakalım devamı nasıl olur bilinmez ama güzel koku sadece benim kullanacağım bir koku değil gibi. Özellikle forumdaki hanımlarımızın denemesinde fayda var.

Yorum

Bugün, sonunda, efsanevi Guerlain - Shalimar'la tanıştım.

Hem de ne tanışma, açılıştaki ağız sulandıran limondan sersemlememek imkansız... Kokladığınız bütün limon kolonyalarını unutun. Kadın parfümlerinde hiç böyle güçlü bir turunç açılışı hatırlamıyorum. Yoğun citrus etkisinin 15 dk içinde hafiflemesi ile alttan bir tatlılık hissi beliriyor. Vanilya sanırım. Ama öyle bir vanilya ki, limonlu kek gibi kokmaya başlıyorsunuz. Yapay hissedilmiyor. Elimi kemirme riski bir saat içinde geçerken vanilyaya çeşitli floral öğeler katılıyor. Tam ayırt edemedim ama yasemin-gül karışımı gibi. Alt notalara doğru da deri notası ortaya çıkıyor. Sanırım parfümün en maskülen kısmı burası. Performansına gelince kabaca 6-8 saat arası hissettim.

Sonuç olarak Shalimar şölen havasında geçiyor, herkesin tecrübe etmesi gereken bir kokuymuş. Israrla, deneyiniz denettiriniz efendim.

Yorum

• Libra
                        Libra Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Kesinlikle katılıyorum👍🏼
                    İşleniyor...
                    X