Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Parfüm Sıvı Rengi Sizce Önemlimi?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

şişe şeffaf ise çok önemli bence bu işi en iyi serge lutens yapıyor

Yorum

Sadece leke birakmasindan korkarim. onun haricinde kirmizi / kahverengiye yakin sivilar daha cekici geliyor

Yorum

Özellikle aynı parfümde renkte bir açılma varsa bu daha çok reformülasyona işaret ediyor pek çok parfümde bunu gördüm. Örnek olarak Isset Miyake, JPG Le male, Herod, Tobacco Vanille, Noir De Noir gibi gibi

Yorum

Rengine hiç takılmıyorum.

Yorum

Her ne kadar kullanım konusunda ayırt etmesem de, Raflar da gördüğüm koyu renkler hemen dikkatimi çeker ve denemek isterim. Ancak her zaman iç güzellik önemli dir.

Yorum

Beyaz renk tercih eden bir insan olarak leke bırakacak tarzda bir şey beni rahatsız edebilir

Yorum

Aynı parfümün iki şişesi arasındaki renk farkı önemli.

Yorum

Renk önemli değil, ancak leke bırakırsa sorun olabiliyor.

Yorum

Rengini veya şişesinin hiçbir önemi yok önemli olan tek şey kokusu gerisi boş

Yorum

açıkçası aslında önemli olamaması gerekir. Ama maalesef beni etkiliyor bir parça. Benzetme yapmak gerekirse eş seçimi yaparken güzellik veya yakışıklılığa bakılması gibi, aslında iç güzelliği, huy vs. önemli tabi ama sonuçta güzel/yakışıklı olması da seçim de ister istemez rol oynuyor, parfümde de buna benzer diyorum
                      tabi gerçeğe dönersek, özellikle doğal parfümeri de önemli olduğunu düşünüyorum, safran, ambergris, ud, paçuli vb. renkli maddelerin hangi oranda kullanıldığına dair bir fikir verme açısından, şimdi extrait de parfum yazıyor, içindeki notalara da bakıyoruz bayağı rengi olan maddeler, ama sıvı rengi saydama yakın, açıkçası sentetik olmadıktan sonra o renk o kadar saydam kalamaz. Yine eğer rengi belli ise renklendirici katılmadığından emin olmamız da gerekir, kısaca belirleyici bir faktör değil ama bir parça tercih te rol oynaması da sırf hissi bir duygu değil, gerçeklik payı da var en azından doğal parfümeri de.

Yorum

İşleniyor...
                      X