Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Parfüm Sıvı Rengi Sizce Önemlimi?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Parfüm Sıvı Rengi Sizce Önemlimi?

Çoğu parfüm saydam veya sarı tonlarında oluyor genellikle. Sizin için parfümün sıvı rengi neyi ifade eder. Koyuluğu veya açık renk olması bir anlam ifade edermi?

Kesin olmamakla beraber koyu renkli sıvı parfümler genelde yoğun oluyor, Kilian love ve back to black, Her koyu renkli sıvı parfümler yoğun olamayabiliyor.

Yorum

Eskiden koyu renkli parfümler daha ağır yada kalıcı diye düşünürdüm şimdi bişey ifade etmiyor benim için.
      http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

• Pi-jeY
        Pi-jeY Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        +1

Tabiki hayır.
      Sadece garçons.

Yorum

Benim için de farketmiyor ama estetik anlamda koyu renkli parfümler ilgimi çekiyor. Saydam olanlar su gibiymiş de koyu renkliler parfüm gibiymiş geliyor ama tabi ki alakası yok

Yorum

Aynı parfümde zamanla iki farklı renk söz konusuysa bi tereddüt yaratabiliyor ama normalde önemsemiyorum. Yapay olarak renklendirme diye bir şey var sonuçta.

Yorum

Bugune kadar beni rengiyle cezbeden cogu parfum ilgimi de cekmistir.
            Ornek vermem gerekirse Vintage Ambra Aurea, Norne ya da Black Tourmaline'i sayabilirim.

Yorum

Artistik açıdan etkisi olabiliyor bazı şişelerde.
              Bazen ise sıvı rengindeki açılma hayra alamet olmayabiliyor

Yorum

Alırken değil de sıkarken önemli. Koyu kokuları sıkarken daha tedbirli sıkıyorum psikolojik. Norne mesela daha renginden uyarıyor resmen beni 2 den fazla sıkma diye

Yorum

Sarı ve koyu sarı renkli parfümleri seviyorum. Mavi renkliler hiç ilgimi çekmiyor. Pembe renkliler de genç kız parfümü algısı oluşturuyor ister istemez.

Yorum

Sucul, aquatik, fresh, aromatik diye tanımlayabileceğimiz kokuların renkleri genelde açık tonlarda (renksiz, turkuaz, mavi yada açık sarı olabilir) oldukları için özellikle dikkat ettiğim bi' nokta değil. .

Bazı istisnalar hariç.

Mesela Wardasina. Normal şartlarda kitle imha silahı olarak bile kullanılabilir fakat sıvının rengi rahat ve orta sarılıkta. Şaşırmıştım hatta. Yumurta sarısı gibi bi' ton beklerken...

( Rahat ve orta sarılık !? Ne demekse o. )
                    - Stop the car...
                    - What ?!
                    - Stop the fuckin' car!

Yorum

Pek bir şey ifade etmiyor, sadece görsellik anlamında koyu renkli parfümler daha çok ilgimi çekiyor. Ama önemli olan iç güzellik, o ayrı.

Yorum

Sıvının görünmemesi tercihim

Yorum

Bazı şişelerde renkli olması ayrı bir hava katıyor. Bunun haricinde renklileri açık renk tonuna sahip kıyafetlerde kullanırken dikkat etmek gerekiyor.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                            Umut Kurtoğlu Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Olfactive'in gerçekten çok keyifli kokularının rengi örneğin..

gömlekte renk bırakıyorsa önemli..uyumu yakalamak lazım

Yorum

İşleniyor...
                          X