Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

İlk Orijinal Designer ve Niche Parfümünüz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• İlk Orijinal Designer ve Niche Parfümünüz

Herkesin bu hobiye girişinde mutlaka bir hikayesi vardır. Burada hikaye kısmını es geçip şişesiyle sahip olduğunuz ilk designer ve niche parfümünüzü yazmanızı istiyorum.

One Million tabiki ilk çıktığında lisedeydim baya etkilenmiştim. Ardından Solo loewe Platinum ve Body kouros geldi . Sonrasında da bir parfüm arayışına geçince gelen gelene oldu

Yorum

• samosbabos
      samosbabos Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Niş olarakta ilk parfümüm Straight to Heaven dekantı almıştım üniversitedeyken. Hala favori kilian parfümüm odur.

Givency Pi Fresh, Serge Lutens Ambre Sultan

Yorum

İlk orjinal designer parfümüm CH 212 idi. Ve işin enteresanı üniversite öğrencisi iken alabilmiştim... Bu işe merak sardıkça Lacoste'lardan Costume National Homme a kadar gitti ve kesmediğini fark ettim. Böylelikle ilk niş parfüm alışım ve forumlarla tanışmam, abd'deki decantshop isimli bir dükkandan orijinal birtakım Kilian, Creed ve Amouage'ları içeren sample paketi ile olmuştu. O zamanlar dolar kuru 2₺ idi.

Yorum

JPG Le Male gibi bir efsaneyle tanıştığım yıl 1998 di. O zaman Lise 2. sınıf öğrencisiydim. Hafta sonları kendi Restaurantımızda çalıştığım ve sadece bir hafta sonu biriktirdiğim bahşişlerle almış olduğum bir parfümdü dolar o zaman bilmem kaç tl.

İlk Niche parfümüm 2014 te Creed Green Irish Tweed olmuştu. O zaman Creed gibi bir markayı TR de bulmak imkansıza yakındı ve online alışveriş bu kadar gelişmemişti. ABD Fragrancexten alıp posta yolu ile o zaman sorunsuz bir şekilde ülkeye sokmuştum. Ve ilk koklama ilk aşk ile niche parfüm bataklığına sokmuştu beni.

Yorum

İlk parfümüm armani code diye hatırlıyorum sene 2008 o zaman black code idi, ilk niş pdm herod, yüzlerce dekanttan sonra aldığım ilk niş hala çok değerli, 2018 idi. Nişlerle tanışmam çok geç oldu maalesef.

Yorum

İlk designer parfümüm: "Terre d'Hermes Parfum"du. İlk maaşımı alır almaz direkt gidip tereddütsüz bir şekilde alıp çıkmıştım.

İlk niş parfümümü de alalı aslında çok olmadı daha: "Rien Intense Incense (Etat Libre d'Orange)"dir kendisi. Bu ise ilginçtir ki direkt tereddütsüz bir şekilde yaptığım bir kör alıştı. Çünkü, nereye gitmek istediğimi biliyordum ve bundan emindim.
            Son Düzenleme Aryan; 01-02-22, 20:13. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Rayiha
              Rayiha Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Asım Usta bu durumda Steampunk mı kalıyor Aryan

• Aryan
              Aryan Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Asım Usta kim abi kafayı yicem asfdf Valla ben tanımıyorum Rayiha, yani Dieselpunk kalabilir o da

• Rayiha
              Rayiha Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Doğru Aryan, ben çok geriye gitmişim. Bizim Dieselpunk Asım Usta işte, giy dedi ya tulumları?

Efsane reklamının etkisi ile black opium diyecektim ki, no no no, Si idi ya, tabisi hatırladım... Ben de ilk maaşım ile almıştım sanırım... İlk niş kokum ise forumdan Altuğ hocanın splitinden temin ettiğim Frassai a fuego lento idi...

Yorum

• matrai
              matrai Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Güzel bir anıya ortak olduğum için mutlu oldum. ☺️

Givenchy Xeryus Rouge. İlk Niche Tiziana Terenzi Orion.

Yorum

Montblanc- Emblem
              Amouage Opus V

Yorum

• matrai
                matrai Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                O Opus V i de ben vermiştim sanırım 😊

• caliban
                caliban Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Evet. İnterlude ve Opus V şişesi vardı fazladan. Şimdiki aklım olsa İnterlude’u alırdım 😀

Designer: Yves Saint Laurent La Nuit de L'Homme

Daha önce şişeli olarak niche parfüm almayıp artisan olan: Papillon Salome matrai Altuğ abime selamlar

Salome sonrası aldığım niche parfüm: Tiziana Terenzi Laudano Nero

Yorum

• Aryan
                Aryan Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Kitabı ortadan okumuşuz ! Abbathdoom Benim de Rien'den sonra aldığım Salome.

• Abbathdoom
                Abbathdoom Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Hahahaha. Kesinlikle Aryan ! Ayrıca Rien’ler benim için birer başyapıttır. Uzun süredir Rien Intense Incense ile görüşemesem de vintage Rien ile olan bağımız kopmadı. 😁

İlk designer parfümüm, çalışma hayatımın ilk yılında aldığım Dior J'adore, şişeyi ve içindeki birkaç ml.'yi hala saklıyorum.
              Niş sayılabilecek ilk parfümümse 3-4 yıl önce aldığım Serge Lutens Fleurs d'Oranger.

Yorum

• Aryan
                Aryan Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Serge Lutens Fleurs d'Oranger, benim bir ara radarıma girip çıkmıştı Rayiha. Hoş bir kokuya benziyor ! (Koklamadım)

• Rayiha
                Rayiha Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Narenciye çiçeklerini çok sevdiğimden listemde olan bir parfümdü Aryan, deneme şansı bulduğumda çok beğenmiş ve edinmiştim. Gerçekçi bir portakal çiçeği olmasına karşın, pek çok kullanıcı içeriğindeki kimyon yüzünden kirli koktuğunu düşünüyor ama ben hiç böyle bir durum yaşamadım. Deneme esnasında hep VC&A Gardenia Petal'i tavsiye eden satış görevlisi "bu sizde ne güzel durmuş" diye şaşırmıştı hatta. Gösterişli bir parfüm olduğu için dikkatli oldum doz konusunda. Feminen tarafa çok daha yakın olduğunu söyleyebilirim. Günışığı gibi bir koku, mutlu hissettiriyor, belki de narenciyelerin çiçek açtığı, mahallenin mis gibi koktuğu zamanları hatırlattığı için çok seviyorum... Bendeki beyaz etiketli eski şişe, yeni siyah etiketlilerin performans olarak daha geride olduğu ancak daha temiz koktuğu söyleniyor.

• Aryan
                Aryan Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Narenciye çiçeklerini seven birisinden okumak güzeldi, yorum için teşekkürler Rayiha. İnsanın sevdiği kokularla uyumlu hissetmesi güzel bir his.

İlk universitede brüt almıştım.
              İlk nish bundan 25 yıl sonra Altuğ hocam in splitinde Hacivat olmuştu.

Yorum

Yalnız baya kişiye zehri damardan vermişim bunun farkına vardım 😬

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
                  Yalnız baya kişiye zehri damardan vermişim bunun farkına vardım 😬
                  Yatacak yerin yok

Yorum

• matrai
                    matrai Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Yatacak yer bulamazsam yanına sığışırım ne olacak.

• cantona8
                    cantona8 Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Ben cok farkiliyim ya di mi?
                İşleniyor...
                X