Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Ekonomi çok iyi

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Orjinal yazı sahibi: sserkan View Post

Maşallah Click image for larger version

Name:	ddd.jpg
Views:	497
Size:	45.3 KB
ID:	206472 . Mutlu günler de kullanmak nasip olsun.
    Tesekkurler. Tabi bu 7 yilin birikimi... birkac ayda yapabilecegim bir sey degil. Dusunuyorum da bu hobiye simdilerde baslamis olsaydim su anda elimdeki parfumlerin yuzde 90indan haberim bile olmazdi. Kalan yuzde 10un da en az yarisini ancak ve ancak dekant olarak alip kullanabilirdim. Hatta daha ileri giderek boyle bir hobim bile olmazdi diyorum... Benim icin gercek durum bu sekilde...

Yorum

% 100 katılıyorum. Yukarıda attığım Roja örneğine bu ülke de ka kişi sahip olabilir. Sayılıdır belki. Her şeyi geçtim bunu bu bu ülke insanlarına ulaşılamaz hale getirenlere ... ne diyeyim yani.

Yorum

Creed Aventus 2,25
        Roja Fetish-Enigma 8 tl

ne splitlerdi be…

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
          Creed Aventus 2,25
          Roja Fetish-Enigma 8 tl

ne splitlerdi be…
          Aventusa gözüm gibi bakıyorum

Yorum

Creed Aventus 2,25
            Roja Fetish-Enigma 8 tl

ne splitlerdi be…
            Fetish&Enigma şimdi 100 lira civarıdır sanırım ml. fiyatı.
            Umarım, ileride bu günkü fiyatları da aramayız.

Yorum

tek parfümlük splitler en iyisi bundan sonra ..kurbanda danaya girer gibi 5-6 kişi parfüme girecez ..allahtan bizim parfüm camiasının oturmuş böyle bir düzeni var ....

Yorum

Geçtiğimiz ay 11.11 günlerinde Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi platformlarda mağazaları olan tüm parfüm dükkanlarının zararı çok büyük. O zaman %5-%10 gibi karlarını minimize edip satış yapan mağazalar paralarını 40 gün sonra alabildikleri için sadece kur farkından dolayı %30-40 arası bir zararları var. Yani adamlar 2 parfüm sattıysa yerine aynı üründen sadece 1 adet koyabiliyorlar.

Şu anda özellikle Döviz olarak hesabı yapılan parfümlerin tamamı 40 gün sonrasının USD rakamı ne olacağı bilinmediği için ve zarar etmemek için 1 USD = 25 TL den hesap yapılmaya başlanmış.

Şu anda Boyner-Beymen VS gibi mağazalarda satılan neredeyse hemen hemen bütün ürünler Yurtdışı satış fiyatlarının oldukça altında kalıyor. Ocağın ilk haftası bu fiyatların üzerine %40-50 arası bir zamma herkes hazır olsun.

Pazartesi günü itibarıyle Loreal grubu (Armani, YSL, Lancome, Viktor & Rolf, Prada) %27
                Dior parfüm grubu ise %38 zamlanacak.

Yılbaşı kampanyası bekleyenlere duyurulur...

İmza.
                Felaket Tellalı
                Son Düzenleme matrai; 18-12-21, 18:38. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Rayiha
                  Rayiha Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Özellikle son iki gündür olanlara inanamıyorum. Normalde ekonomi ile pek ilgilenen biri değilim ama son zamanlarda takip eder olmuştum. Faiz indirimi sonrası TV ekranındaki rakamların akaryakıt sayacı gibi yükselmesini, ertesi günkü müdahale sonrası fiyatlardaki çalkantıyı unutamayacağım, unutturacak başka gelişmeler olmazsa tabi.

Kasım indirimlerinden beri ihtiyacım olan ve olacak eşyaları aldım, sonra edinmem çok zor olabilir diye. Geçen sene uzaktan eğitim için 7.000 TL'ye aldığım tablet ve kalemi, şu an 19.000 TL. Ama beni en çok korkutan gıda ve sağlık ürünlerinde yaşanabilecek olası bir kıtlık, bunlar dayanıklı tüketim malı da değil, alıp bir kenara koyabilelim. Bir kesim zaten bollukta da zor erişiyor. Medea'nın da dediği gibi ilkokuldayken "gıdada kendine yetebilen 7 ülke"den biri olduğumuz söylenirdi. İthalat bir yana, üretim fazlası yüzünden kamu spotu olarak yayınlanan "mercimeğin faydaları" konulu programını hatırlayanlar vardır mutlaka.

Aslolanın üretim olduğunu, bunun da soyutta zihinde, somutta toprakta başladığını unuttuk maalesef.
                  Son Düzenleme Rayiha; 18-12-21, 21:38. Tarafından yapıldı.

• Rayiha
                  Rayiha Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Güle güle kullanın Medea. Pandemi yüzünden çok sevdiğim danstan kopmak zorunda kaldım, parfümlerle de arama hem ekonomi hem de yenileri denemek için parfümerilere gidememekten mesafe girdi. Ben de bir süredir ara verdiğim dikiş dikmeye geri döndüm, neyse ki dikiş makinem iyi durumda, kenarda biriktirdiğim kumaşlarım ve modellerim var. Şu çalkantılı ve tatsız dönemde hobilerim sığınacak bir liman gibi geliyor bana.

• Medea
                  Medea Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Başkalarına ihtiyaç duymadan tatmin duygusu yaşamayı sağlayan, bir şeyler üretmeye/yaratmaya dayalı hobileri olanların, hayatlarında oldukça önemli bir aşamaya ulaştıklarını düşünüyorum. Üstelik bunu, birileri beğensin veya satılsın diye değil sadece tarifsiz bir keyif aldığı için yapanların kendi hakikatlerini bulmaya, anlamaya çok daha yakın olduklarına inanıyorum. Tüketmeye dayalı hobilerinse eksiklik duygusu oluşturmaya devam edeceğini tahmin ediyorum. Son olarak, bir insanı gerçekten tanımanın yolunun onun iş hayatı değil hobileri olduğundan neredeyse eminim. Size de hobilerinizle bol keyifli zamanlar diliyorum Rayiha

Şu an ki fiyatların üzerine %30-40 zam gelmesi ile rakamlar korkunç (Bizim için korkunç) boyutlara gelecek. Bu sektör için geçerli olsa belki kabul edilebilir (en fazla hobimizden vazgeçerdik) ama ülke genelinde böyle olması katlanılır gibi değil. Sn. matrai nin yazdığı gibi 2 satıp 1 yerine koyulamayan ortam açıklanabilir gibi değil.
                Benim çalıştığım sektör de geçen yıl'a kıyasla satılan ürünlerde %150 civarı artış var. Evet imalat yapılıyor ama 3 hammaddenin 1 tanesi tamamen yurt dışı diğeri ise yurtdışı kaynaklı üretim. 1 Yıl içinde maaş arttı mı;? Hayır. Ne kadar artacak bilemiyoruz.

Yorum

bu zam olaylarına en çok sevinen çakma parfüm satıcıları olsa gerek,cebinde arpası olanlara birşey diyemem isteyen istediği fiyattan istediği parfümü satın alabilir he bende böyle bir durum olsa gidipte 3 4 bin tl ye parfüm almam onun yerine gider ihtiyacı olanlara kolonya alırım aç karnını doyururum.allah sonumuzu hayır etsin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: foreverroma View Post
                    bu zam olaylarına en çok sevinen çakma parfüm satıcıları olsa gerek,cebinde arpası olanlara birşey diyemem isteyen istediği fiyattan istediği parfümü satın alabilir he bende böyle bir durum olsa gidipte 3 4 bin tl ye parfüm almam onun yerine gider ihtiyacı olanlara kolonya alırım aç karnını doyururum.allah sonumuzu hayır etsin
                    Dp bile 160 Tl olmuş. Birde özel seri çıkarmış ki sormayın. 50 Ml. 350 Tl .

Yorum

Hadi size bir iyi bir kötü haber vereyim.

Kötü haber Tom Ford grubuna bir kaç güne %20-30 arası bir zam gelecek. Zaten Private Blend serisi diğer markaların klasik designer seviyesi ile aynı fiyata denk gelmişti bu zammı bekliyordum.

İyi haber ise Karadenizdeki doğalgaz arama çalışmalarında uçsuz bucaksız ambergris yataklarına denk gelmişiz. Kendi ambergrisimizi kendimiz çıkartacağız ve bu sayede bütün parfüm piyasasına hakim olup fiyatları 10 kat aşağı çekeceğiz. Ülkemin dört bir yanı tüm sokakları, caddeleri mis gibi uhrevi amber kokacak olup tüm batı medeniyeti bizi kıskanacak. (Kaynak: A Haber)

İşin mizah tarafı son paragraf. Ama üst paragraf hayatın gerçekleri.

Yorum

https://www.lidyana.com/bentley-bent...arfumu?sid=356

fiyatı son derece uygun tutulmuş uçuyoruz sanki

Yorum

Hadi size bir iyi bir kötü haber vereyim.

Kötü haber Tom Ford grubuna bir kaç güne %20-30 arası bir zam gelecek. Zaten Private Blend serisi diğer markaların klasik designer seviyesi ile aynı fiyata denk gelmişti bu zammı bekliyordum.

İyi haber ise Karadenizdeki doğalgaz arama çalışmalarında uçsuz bucaksız ambergris yataklarına denk gelmişiz. Kendi ambergrisimizi kendimiz çıkartacağız ve bu sayede bütün parfüm piyasasına hakim olup fiyatları 10 kat aşağı çekeceğiz. Ülkemin dört bir yanı tüm sokakları, caddeleri mis gibi uhrevi amber kokacak olup tüm batı medeniyeti bizi kıskanacak. (Kaynak: A Haber)

İşin mizah tarafı son paragraf. Ama üst paragraf hayatın gerçekleri.
                          Fiyatı neredeyse şüpheli olacak kadar düşük. Almayın derim.
                          Benzer sitede Sauvage Elixir i 860 Tl ye gördüm. Bu fiyat olamaz.
                          Anlamadığım bu sitelerde hiç mi kontrol mekanizması yok. Senin çatının altındaki girişimlerin ne sattığını bile bilmiyorsun.

Yorum

1,5 sene önce 500 TL civarına aldığım parfüm 2250 TL olmuş. Parfüme endeksli mevduat hesabı olsa iyi kâr ederdik.

Yorum

• matrai
                              matrai Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Hımm sanırım bahsettiğiniz Mon Guerlain

• Rayiha
                              Rayiha Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Neredeyse tam isabet, Guerlain'ın LPRN çeşitlerinden biriydi

Guerlain'ın global fiyatlarında da bir dolaylı yoldan bir yükselme söz konusu. Eskiden "Çağdaş", şimdi "Efsane" olarak isimlendirdiği serinin şişe tasarımı değişti, ve yeni 75 ml. fiyatları eski 100 ml. fiyatları ile aynı tutuldu. Gözü kapalı alamayacağım kadar "efsanevi" oldu bizdeki fiyatlar.
                          İşleniyor...
                          X