Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Ekonomi çok iyi

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Ekonomi çok iyi

Lütfen birileri;
    Nishane parfümlerinin 4 küsür bin, Amouage parfümlerin 4-5 bin, Manceralar'ın 1,5-2 bin. Hatta Ortalama 50 Ml parfümlerin bile 1.500 Lira üzerinde olduğu bu ortamda, nasıl parfüm alınabileceğini söyleyebilir mi?
    Satın alan arkadaşları da tebrik edip nasıl satın aldıklarını da merak ediyorum.
    Gerçekten bu ülkenin insanlarına yazık, değişen tek şeyin çalışan kesiminin maaşlarının olduğu ortamda günlük fiyat artışlarına bu kadar insanın nasıl göğüs gerebildiğini ve daha da acı olanı sessiz kalabilmelerini hayret ile izliyorum.
    Her aldığımız ürün, geçen yıl' a göre %70-%100 arası zamlandı maalesef. Yazdığım parfüm fiyatları bir çok kişinin belki bir aylık maaşı belki de fazlası.
    Bunu bile bu ülkenin insanlarına çok görüp bu duruma düşürenlere yazıklar olsun diyorum.

eskiden arada da olsa niche ürünler aldım . Artık mümkün olmuyor maalesef :/

Yorum

Fiyatlar her üründe olduğu gibi jet hızıyla artıyor. Elimdeki kıymetli parfümlerin hiçbirini bir daha alabileceğimi sanmıyorum resmi enflasyona endeksli gelirimle, ki aldıklarım da lükstü benim için. Kasım kampanyalarından şişeleri için uzun zamandır istediğim en pahalısı 240 TL olan üç tane parfüm aldım en son, şu an fiyatları neredeyse ikiye katlandı. Yine aynı dönem bir tane de özel seri designer almıştım ama stok hatası yüzünden beklemedeyim, belki bu yeni fiyatlarla göndermezler bile.

Nişlerin satılacağından şüphe yok ki ithalat devam ediyor. Birileri etikete bakmaksızın alabilmeye devam edecekler, çünkü TL'nin giderek düşen değerinden etkilenmeyecekler, hatta belki kar edecekler, "ekonomi çok iyi" onlar için. Beymen'deki "yeni gelenler" sekmesine ve etiketlere bakmak yeterli... Designer'larda giderek azalan çeşit ve şişe ml.leri göreceğiz gibime geliyor.

Parfüm hayatta keyif aldığımız şeylerden biriydi ama zorunlu ihtiyaç değil sonuçta. Gıda, sağlık, eğitim gibi temel ihtiyaçları sağlamanın hem maddi, hem üretim kaynaklı darboğazlarla giderek zorlaşması karşısında toplumun küçük bir yüzdesi dışında daha da zor günler bekliyor herkesi.

Son Düzenleme Rayiha; 07-12-21, 17:00. Tarafından yapıldı.

Yorum

Rayiha ya katılmamak mümkün değil. Artık parfüm alamayacak olmakla ilgili serzenişler iyice tatsız gelmeye başladı. Fakirleşmemiz ithal/lüks tüketim malzemelerine erişim olanağının çok ötesinde. İnsanlar gıdaya, tekstil ürünlerine, 21. yy ın doğal ihtiyacı bilişim cihazlarına, beyaz eşyaya erişemez duruma geliyor.

Yorum

Ocak ayından sonra maalesef çok çok daha ciddi fiyat artışları gelecek. Bu gördüklerimiz sadece fragman bir nevi...

Yorum

Daha Designer kısmına bir zam gelmedi diyebiliriz. Ortalama bir parfümün 1000-1300 bandında kendini ispatlamış markaların (Dior, Chanel, Tom Ford) 2000 bandını aşıp 3000 e doğru yol alacağı Ocak Şubat dönemi bizi bekliyor. Özellikle Tom Ford grubunda Usd kuru şu anda 7 TL den hesaplanan fiyatlar eğer ihtiyacınız varsa ve kullanıcıysanız alın derim.

Yorum

• Rayiha
              Rayiha Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Yeni partiler zamlı geliyor. Ekstra zamlanan 75'lik Guerlain'lar 2055 TL ile giriş yaptı. Şişelerin 75 ml.'e inip fiyatların 100 ml. kalması yabancı forumlarda konu olmuştu.
              Son Düzenleme Rayiha; 08-12-21, 10:10. Tarafından yapıldı.

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
            Daha Designer kısmına bir zam gelmedi diyebiliriz. Ortalama bir parfümün 1000-1300 bandında kendini ispatlamış markaların (Dior, Chanel, Tom Ford) 2000 bandını aşıp 3000 e doğru yol alacağı Ocak Şubat dönemi bizi bekliyor. Özellikle Tom Ford grubunda Usd kuru şu anda 7 TL den hesaplanan fiyatlar eğer ihtiyacınız varsa ve kullanıcıysanız alın derim.
            Haklısınız.
            Zaten Nish parfümlerde de 50 ve 30 ml ürünlerin çeşidi bir hayli fazlalaştı.

Yorum

Bence hayal artık şişeli parfüm almak dekantlarımız ve splitlerden elde ettiklerimizle idare edeceğiz uzun süre. Ekonomi uçuyor.

Yorum

Click image for larger version

Name:	Diaghilev.png
Views:	431
Size:	148.2 KB
ID:	206451 Bakınız, şu parfüm en fazla bir yıl önce 4.900 civarında idi. 1 yıl dolmadan gelinen noktaya bakın, % 200 civarı fiyatı artmış. Sadece parfüm değil konu. 1 yıl da Türkiye'nin geldiği nokta bu. Geçen yıl a göre % 200 alım gücümüz azaldı. Eriyor, bitiyoruz.

Yorum

Boyner fiyatları güncellemiş, 100'lük Guerlain EdP'lerin fiyatı 2285 TL.

Dert ediyor muyum, hayır. Ona sıra gelmez. Fakirlik ve açlık sınırı aşıldı, yeni bir standarda doğru yuvarlanıyoruz.
                  Son Düzenleme Rayiha; 12-12-21, 18:54. Tarafından yapıldı.

Yorum

Parfümhobisi.com yakında isim değiştirip geçimsıkıntısı.com olabilir... Duyum

Yorum

• Rayiha
                      Rayiha Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      "parfümfobisi" olsun, zira etiketlere bakmaktan korkar olduk her alanda.

https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarl...azari-6808605/
                    Yorumsuz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cantona8 View Post
                      Parfümhobisi.com yakında isim değiştirip geçimsıkıntısı.com olabilir... Duyum
                      Vallahi, en dertli olduğum konu bu. Parfüm fiyatlarındaki inanılmaz artış. Stokçuluk mu yapılıyor ne ? )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sserkan View Post

Vallahi, en dertli olduğum konu bu. Parfüm fiyatlarındaki inanılmaz artış. Stokçuluk mu yapılıyor ne ? )
                        Haha ben yapıyorum evet Daha doğrusu yaptım. Ömür boyu yetecek parfüm stoğum hazır. Daha da bir şeye para vermem uzun bir süre

Yorum

• Asaid
                          Asaid Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          genel amaçlı kullanım için her türlü yeter ama insan da işte merak ediyor yeni çıkan kokuları. sanıyorum buradaki kişilerin çoğunluğu için de hobinin amacı da zaten yeni ve farklı şeyler denemek, keşfetmekti. bu mana zaten hep lükstü tabi ama artık aşırı lüks. hayırlısı artık, giden şey hobi olsun, temel ihtiyaçlarda zorlanmasak artık şükür.

• cantona8
                          cantona8 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Hayirlisi

Orjinal yazı sahibi: cantona8 View Post

Haha ben yapıyorum evet Daha doğrusu yaptım. Ömür boyu yetecek parfüm stoğum hazır. Daha da bir şeye para vermem uzun bir süre
                        Maşallah Click image for larger version

Name:	ddd.jpg
Views:	494
Size:	45.3 KB
ID:	206472 . Mutlu günler de kullanmak nasip olsun.

Yorum

İşleniyor...
                        X