Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• En sevdiğim parfümlerden olan Naxos kullandım bu havalardaki performansı efsane

Yorum

• Byredo Accord Oud

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Gucci Nobile

Bu parfüm beni aldı çocukluğuma götürdü sabah sabah.Rahmetli babanem beni berbere götürürdü.Boyum yetmediği için bir tahtanın üstüne oturur traşımı olur berberin lavantalı parfümünü üzerime boca etmesini bekler öksüre öksüre dükkandan çıkardım.Nobile'e berber parfümü demek haksızlık olur.berber parfümleri bu parfüme benziyor diyelim.Açlışta çok hafif lavanta,bergamot,limon,biberiyle ve yeşil bitki saplarının kokusunu net alıyorum.Ne açılış ama çok doğal çok güzel.Yıllardır aradığım bitkisel maskülen parfüm.Bu patlayıcı mütiş açılış geri çekildikten sonra dikilideki yazlığımızın bahçesindeki sardunyaların yeşil ,hafif tozlu ve buruk kokusu burnuma geliyor.Yine gidiyorum geçmişe.Biraz mentollü ekşi buruk bişeylerde geliyor burnuma.Bugün dışarıda çok işim vardı.soğuk havaya,kaban altına sıkılacak parfüm değil.Çok çabuk geri çekildi parfümün sert devam etmesini beklerken yumşacık çiçeksi bir havaya büründü.Daha sert bir meşe yosunu bekliyordum ama çok zayıf bir meşe yosunu burnuma belli belirsiz geliyor.Bakalım dip notalarda neler olacak.Bence bahar aylarında veya kapalı ortamda takım elbise üzerine kullanmak daha iyi olacaktır.Baharda görüşürüz gucci.Zaten elimde azıcık var bu soğuk havalarda heba etmeyeyim seni

Yorum

• sabah cn homme akşam TF Noir

Yorum

• bugün dior homme intense

Yorum

• guerlain derby 2012;

açılışı çok sert.otsu turunçlu bir açılış. daha sonra baharatlı odunsu dumansı bir karanfil.açılışı sevmedim.vetiver gibi sucul yosunumsu bir koku var.orta notaları beğendim.Dün kullandığım gucci nobile ile kıyasladığımda çok kaliteli ve doğal bulmadım açıkcası.Denemedim ama kartal şişenin çok daha iyi olacağını düşünüyorum.Bazı olumsuzluklara rağmen karanfil notasının referans parfümlerinden birisi

Yorum

• Histoires de Parfums 1740.

Yorum

• min new york dune road

Amouage beach hut man bence böyle olmalıydı, bayan versiyonu olan amouage beach hut woman tadında bir parfüm ama daha maskulen, özellikle amouage beach hut womandan farkı deniz kokusunu çok güzel bir şekilde hissediyorsun ama profumom saledeki gibi ayarsız (bence güzel) değil daha kullanılabilir mis gibi deniz kokusu, amouage beach hut womandaki kıyıya vurmuş odunlar, biraz salatalık ayrıca kalıcılık bence gayet yeterli ortalamanın üstü hatta, bu markadan ikinci denemem daha önceki shaman aslında en çok beğenilenlerden birisi o ama ben bunu daha çok sevdim, bu markadan bundan sonra denemek istesem herhalde paçuli sever olarak min new york old school bench denemek isterdim, en çok burası kullanıldığı için buradan sorayım bu markanın sizce en iyisi hangisi ?
                  Son Düzenleme izeq0625; 24-12-21, 21:04. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Ex Nihilo Vetiver Moloko
                    Sevgili cantona8 iyi ki splitte dikkatimizi Ex Nihilo lara çekmiş de deneyebildim. Çok beğendiğim için sıcak havalarda çok daha iyi açılacağını bilmeme rağmen iki gündür kullanıyorum buz gibi soğuklarda. Vetiver yarım saat içinde çok nefis bir şekilde uyanıyor, ben orta safhada akasya gibi mimoza gibi floral/herbal dengesi çok yerinde çiçeklerden gelen bir aroma hissediyorum. Yayılım biraz az, kalıcılık da öyle. Laktonik etki çok belirgin değil, zannediyorum hafif kremsi havayı sağlayan o. 50 ml si için bir Beymen' e baktım ve ister istemez güldüm, yani keşke splitten şöyle bir 15 ml alabilseymişim...

​​​​​​​Not: Lütfen her vetiverde Encre Noir ve Sycomore izi bulmaya uğraşan fraghead lerden olmayı bir kenara bırakalım diye düşündüm fragrantica daki yorumları gördüğümde. İkisini de çok severim ama Vetiver Moloko da kendine özgü bir şeyler var.

Yorum

• cantona8
                      cantona8 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Valla splitte dikkat çektiğim epey parfüm vardı ama benim de daha önce denemiş olmamdan ötürü özellikle fiyatları doğrultusunda önerebileceğim bir parfümdü. Vetivere bakış açısı kazandırmıştı bana da zamanında Ayrıca yorumunuza kesinlikle katılıyorum. Benim için bir Dior vetiver kadar keyif/konfor parfümü Moloko da.

• Eyyyyy... Jaguar For Men Gold in Black, niş miş, artizan martizan diyerekten sana değer verememiştim....Hatta çok ucuzsun diye seni aşağılamıştım bile..af ola :-)

Son Düzenleme protectedsugar; 25-12-21, 18:01. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Tom Ford Tobacco Vanille.

Yorum

• MFK - Grand Soir

Yorum

• Şu ara elim hep hafif, ferah parfümlere gidiyor. Bugün kullandığım parfüm Chanel Chance eau Tendre EDT. Temiz, ferah, meyveli. Üzerimden bir yük kaldırmış gibi hissettim sıkınca.

Yorum

• Ralph Lauren safari.

Yorum

• Splitten edindigim ve pazar evde oturmalik moduma uygun dusen terre d’hermes eau tres fraiche kullandim ve tum zamanlarin en sevdigim erkek kokusunu bulmus gibi oldum hatta utanmasam sevgilime’bak, bundan al, al bunu kullan’diyecek kadar ileri seviyedeyim su an!😂 Narenciyeli, ciceksi, odun ve su notalari birlesmis, mukemmel olmus...

Yorum

İşleniyor...
                              X