Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• anonim:black ambergris
    baştaki uhulu keskinlik dindikten sonra bol tereyağlı karamelli ambergris. basit, uyumlu ve zevkli.

prissana:chetyre
    huş-çam katranı temelli deri. ekşi citruslu kirli misk. deterjanlı aldehitler. karışık, çelişkili ve zevkli.

Yorum

• Mancera Sicily tam bir underrated parfüm Mandalin ananas ve diğer meyvelerin kokusu oldukça rahatlatıcı hep feminen olarak görülmüş ama unisex oldukça performanslı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Roja Burlington 1819

Enigma ve Fetish gibi 2 efsane parfümden sonra çıkan markanın en iyi erkek parfümü. Bu anı uzun zaman beklemiştik. Roja kendine yakışanı yapmış ve ultra lüks hissiyatlı bir parfümü bize sunmuş. Son dönemin popüler notalarından greyfurtun asidik dumansı hissiyatı bu parfümde başrolü almış. Taptaze narenciyeler nane ferahlığı ile buluşurken tütün ve rom gibi zengin hissiyatlı notalar gövdeyi şekillendirip parfümü salt bir narenciye parfümü olmaktan uzaklaştırıyor. Parfümün temelini elegant ve modern bir hissiyat kaplıyor. O kadar karizmatik ve sofistike bir koku profili var ki masada bir Maserati anahtarı, kolda bir Rolex istiyor.

Yorum

• Al Haramain L aventure Blanche sentetik ama gül notası kokuyu güzel ve kullanılabilir yapıyor SMW ye benziyor mu eh işte

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• TdH - Eau Givree - orjinalinde daha buzul/freş/tonik hali...Bence Christine Nagel orjinal havasını koruyarak yenilik katmış, özellikle bitiş evresi beni eski 80'lerin parfümlerini hatırlattı, tabii daha modern bir hali olarak

Yorum

• Diorella, Dior

Şu şekil bir Stendhal Sendromu

Click image for larger version

Name:	Diorelllaaaa.jpg
Views:	157
Size:	215.5 KB
ID:	214483

Yorum

• Dioressence, Les Creations de Monsieur Dior

Miss Dior + ambergris hikayesi üzerine inceden efsanevi Opium stili sıcak bir esinti...

Lüks. Delüks. Dandy.

Yorum

• Masque Milano | Kintsugi
                  meyvemsi yarı keskin sıcak şurupsu bir gül, biraz paçuli ve hafif yeşillik ile modern bir şipre. paçuli-gül kombinasyonu Patchouli Ardent ekseninde olmakla birlikte daha saydam. bir parça Bdk Tabac Rose, *Opus VI'de olan sentetik bir tarafı olsa da daha dengeli ve yumuşak. yine yakınlardan Ruh'un aromasını daha çok beğeniyorum fakat koku güzelliğinin yanısıra Ruh'ta olmayan iyi bir performans ile tercih edilebilir çok güzel bir gül.

edit: *opus vi
                  Son Düzenleme Asaid; 12-10-23, 14:46. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Vetiver, Guerlain

Referans vetiverden fazlası.

Yorum

• Jacomo | Silences

acı galbanum, pudralı sümbül, klasik ferah müge, biraz yasemin biraz gül biraz sabun ve yosun derken müdanasızca güzel. neşeli ve asil. yeşil ve beyaz.

Yorum

• Grey Flannel, Geoffrey Beene

Dün akıllıydım menekşeleri sevmezdim, bugün ise bilgeyim severek Grey Flannel giyiyorum.

Yorum

• Mitsouko, Guerlain

Referans chypre'den fazlası.

Yorum

• Papillon | Salome
                            kıyafette dünden kalan kısımda hâlâ rutubetli tozlu tahta kulübe havası olmakla birlikte yağlı ambersi doku önde. tolu temelli hafif civetli pudralı iris-menekşe-benzoin nüansları var.

Yorum

• L.Villoresi | Atman Xaman

kurum ve soğuk sigara küllü meyveli Ambre Russe. konsepti sevsem de birkaç sene önce deneyince de beğenememiştim. temanın bence en iyileri Cuir Velours, Immortelle Corse ve 1740.

Yorum

• Clinique | Aromatics Elixir

şifalı kompleks ot-çiçek karışımlı topraklı şipre. bütünde karanfil çiçeği baskın sonrası ekşimsi gül-misk adaçayı ikilisi diğer otlardan daha önde gibi. hacı şakirli klasik beyaz sabun efekti ve arkalarda yosun ve beyaz çiçekler de etkin. yakın koklamada gerçekten yoğun ve baştaki -belki de bozulma kaynaklı- ekşi buruk daha çok l.verbena-m.adaçayı hissedilen otsu kısım bunaltıcı. sakinleştikten sonra ve özellikle orta-uzak yayılımda kır çiçekleri mest edici.

Yorum

İşleniyor...
                                X