Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jacques Fath Green Water

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Penhaligon's Douro. Limon ve lavantanın çok güzel bir harmanı. Sevdiğim bir maskülen.

Yorum

• Mancera - Cedrat Boise

Yorum

• Jacques Fath Vers le Sud

Yorum

• M14Y
            M14Y Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Deneyimlemek istediğim parfümlerden biri bu parfüm hocam nasıl bir yapısı var bilgi verebilir misiniz ?

• RİYAFES
            RİYAFES Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Merhaba hocam biraz anlatım özürlü olduğum için ali hocamın anlatımını paylaşıyorum;
            Jacques Fath Vers le Sud. Temelde odunsu notalar, misk ve meşe yosunu üzerinde yükselen koku mimarisinde orta ve üst notaların harmanı oldukça uyumlu aynı zamanda farklı ve dikkat çekici. Üst notalar arasında bulunan tozlu lavanta kullanımı açılışta geniz/burun yakarken parfüm sakinleştikçe meşe yosunuyla beraber klasik bir his oluşturarak güven veriyor. Yine üst notalardaki yeşil nüanslar parfümün doğal bir hisle açılmasına sebep olurken yazlık parfümlerin çoğunda tazelik ve ferahlık için kullanılan turunçgiller bu parfümde karşımıza limon notası olarak çıkıyor ve işlevini hakkını vererek gerçekleştiriyor. Orta notalardaki çiçek dokunuşları tasarıma yumuşaklık ve aroma katarken misk ile bu notaların uyumu sayesinde burnu rahatsız edecek bir durum ortada kalmıyor. Sentetik olarak verilen akuatik notalar incir yaprağıyla doğallık açısından dengelenmiş ve yine incir yaprağı ile üst notalardaki tozlu lavantanın geçişinde pürüzsüzlük elde edilmiş. İncir yaprağı, üst notalardaki yeşil nüansların etkisini orta notalarda da uyum içinde devam ettirerek parfümün geneline tazelik ve dirilik katıyor. Sonuçta yazlık, yoğun ama açılışı dışında burnu ve etrafınızı yormayacak ama aynı zamanda kalıcı ve performanslı akuatik, aromatik ve son derece taze aynı zamanda odunsu bir parfüm diyebilirim. Kullanması oldukça keyifli oldu bugün benim için. Sıcak yaz günlerinde bu kadar ilgimi çekmediği gibi yazın alamadığı övgüleri bugün topladı.

• Amouage - Opus XI
          puslu mercan köşk. çiğ bir yeşillik yok. olgun demlenmiş bir mercan köşk.(kenevir, is, tütün, paçuli'ye benzer akorlar barındırıyor) karanlık yeşil parfümler sıralamasında üstlere oynar. yayılım ve farkedilirlik şuana kadar denk geldiğim kokular içerisinde tavan. daha bunu geçebilen olmadı. yaza hiç uygun değil. kışın en soğuk günleri en ideali. bugün evdeyim diye tek fıs sıktım. klima veya rüzgar olmadan sıkıntı yaşanır. genel beğeni düşük ama kalite yüksek. oldukça rafine bir mercan köşk öyle ki bu ot direk koklanınca kendisinde deri ve pus akorları barındırmıyor fakat ezmek ile yakından koklamak veya yoğunluğu yüksek özüt şeklindeki koku bu parfüm ile çok benzer. şahsi olarak kullanmayı en sevdiğim kokulardan. çevreyi rahatsız etme oranı yüksek dikkat lazım. bir kaç fıs demek bu parfüm için sizi zor durumda bırakabilir.
          Son Düzenleme Asaid; 09-08-20, 14:33. Tarafından yapıldı.

Yorum

• connoisseur
            connoisseur Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Benim icin de Amouage'in en cok ihmal edilen ama en guzel islerinden biri, forumda begenen birinin daha olmasi da ayri guzel

• Asaid
            Asaid Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            diğer sevdiğiniz parfumlere de bakıyorum, sizle zevklerimiz çok benzer. öyle ki ileride denemek istediklerimde de benim için eskiden yazdıklarınız çok iyi referans oluyor 👍🏼

• Acemiburun
            Acemiburun Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Hala arayışımın devam ettiği kokudur..

• JPG Fleur du Male

Klimalı ortamda çiçek gibi oldu valla cidden kirli bir beyaz çiçek bahçesi gibiyim

Yorum

• Penhaligon's LP No9

Yorum

• Memo Tamarindo meyve ve çiçekler ile harmanlanmış epey tatlı bir parfüm feminen tarafı biraz ağır basıyor.
              Son Düzenleme Siyahulan; 09-08-20, 19:56. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Green Water, Jacques Fath

Pierre Bourdon’ın Cool Water’daki, Alain Astori’nin Horizon’daki nanesini ne kadar sevdiysem Cecile Zarokian’ın Green Water'daki nanesini de o kadar sevemedim.

Cool Water’da yeşil akorlarla birlikte ara ara bir dalga gibi vurup giden naneyi ilk başta benden geldiğini anlamamıştım. Çok sonra bunun benden geldiğini fark edince ise gülümsetmişti, gerçekten buruna farklı bir şekilde vuruyor. Çok başarılı bir koku.

Horizon’daki nane, şişesindeki "buz"umsu motifler gibi mentollü efekt, buzlu bir hava gibi adeta burnu tavaf ediyor. Buradaki nanenin yeşil-mavi arası bir renge sahip kokusunun burnumda özgün bir hissiyatı olmuştu.

Green Water’daki ise kokunun kalbinde oturan, çok standart ve endüstriyel tarzda dominant bir nane. Bence Green Water, reformüle edilerek bu şekilde tekrar üretilmesi yerine üretimi sona erdirilen bir parfüm olarak kalmalıydı.
                Son Düzenleme Aryan; 09-08-20, 20:19. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Medea
                  Medea Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Vintage Green Water'ı kullanmış mıydınız?

• Aryan
                  Aryan Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Maalesef, kokuyu araştırabildim; vintage Green Water'ı kullananların yeni güncel versiyonunun hayal kırıklığı olduğuna dair nedenleriyle birlikte yazdıklarını okudum ve elimdeki güncelini koklayarak, günceli hakkında yazdım.

• Medea
                  Medea Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  "... üretimi sona erdirilen bir parfüm olarak kalmalıydı" şeklinde fikriniz olan parfüm hakkında kendinize ait kişisel bir bilginiz, deneyiminiz olup olmadığını merak etmiştim, açıklama için teşekkürler.

• Office for Men.
                Jenerik ve hatta potpori koku oldugunu biliyorum fakat ne zaman kullansam istisnasiz cevremden yorum aliyor

Yorum

• Chanel Platinum Egoiste

Yepyeni bir haftaya tertemiz bir başlangıç yapalım. Herkese iyi haftalar olsun

Yorum

• Monos Gerakinis Sillage Royal

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Amouage Interlude Black Iris kullandım. Parfüm normal Interlude'e göre çok daha kullanılır ve daha sevilebilir olmuş. Keskin tütünü çıkarıp içine naif, yumuşak bir iris notası eklemişler. Reçine yine belirgin. Tatlılık yine mevcut. Interlude'a feminen bir bakış açısı eklenmiş diyebilirim.

Yorum

• Dedelere saygı kuşağı;Loris Azzaro Pour Homme

Yorum

• Sartorial

Modern klasiklerden, şuan ki satış fiyatı göz önünde bulundurulduğunda tarzının en tercih edilebiliri bence. Tf Beau de Jour un neredeyse yarı fiyatı

Yorum

• Leto
                            Leto Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Makyj trendi sitesindeki fiyatlar bomba hakikaten
                        İşleniyor...
                        X