Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• JPG Fleur du Male

Bugün hava oldukça sıcak olmasına rağmen açıkçası hiç rahatsız olmadım ama bu parfümün güzelliğini soğuk havada daha da fazla hissedeceğim gibi duruyor. İnternette yazılanların aksine bu kadar beyaz çiçeksi bir parfümün içerisinde oud ya da başka ağır top sayılabilecek notalar olmadan geleceği en maskülen seviye bence budur. Teşekkürler Kurkdjian zamanında böyle özgün bir çalışma yaptığın için

Yorum

• Creed Aventus

Yorum

• Bentley - Azure, çok geri planda kalmış fiyat performans ürünü bir yazlık, kokusu da farklı ve güzel..

İyi bayramlar

Yorum

• Paco Rabanne Pure xs

Yorum

• Bugün mancera oud lemon mint kullandım

Yorum

• Amouage Beach Hut

Sabah serinliğinde parfümün başlangıcında yer alan yemyeşil nane kokusu pek bir hoş geldi burnuma

Yorum

• Hermes Voyage

Yorum

• Davidoff Cool Water

Yorum

• Mancera Aoud Lemon Mint

Yorum

• Gucci Sport Pour Homme

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Mancera Aoud Lemon Mint

Yorum

• YSL M7 Fresh

Zamanında şişesini elden çıkardığıma üzüldüğüm kokuların başlarında yer alıyordu m7 fresh, geçtiğimiz günlerde az miktarda olsa şişeli denk gelince tekrardan satın aldım, gerçekten özlemişim kokusunu. Çok özgün koktuğunu belirtmek istiyorum ilk başta, günümüz fresh tarzı kokuları ile pek alakası yok, kesinlikle çok karakterli bir flanker abisinden izler taşıyor fakat tamamen onun yazlık yada baharlık hali demek yanlış olur farklı bir isimle çıksaymış bile olurmuş.

Açılışı narenciye ve çok güçlü bir zencefil ile başlıyor kullanılan portakal ve greyfurt sulu parlak halden ziyade daha acımtrak ve daha tozlu, sularından ziyade kabukları gibi kokuyor. Zencefil çok baskın bu kısmı biraz zorlayıcı olabilir zencefilin yanında isimlendiremediğim bitkisel ve baharatlı daha farklı notalar da var zaten bu kısmı kokuyu klasik narenciye kokularından daha farklı bir yere konumlandırıyor. Koku kurudukça odunsuluk ve vetiver ortaya çıkıyor klasik m7 deki oud kullanımı gibi güçlü bir oud yok hatta belli belirsiz desem bile yeri var bu kısmı bence biraz sentetik fakat kesinlikle rahatsız edici bir durum yok.

Performans anlamında çok güçlü bir performans sergilemiyor kalıcılığı tende gayet iyi fakat yayılım olarak biraz zayıf kalıyor, keskin saldırgan açılıştan sonra tene yaklaşıyor bu haliyle ben ofis ortamına çok yakıştırıyorum m7 fresh i günümüz birbirinin kopyası ofis kokularından çok daha karakterli bir seçim olur.

Click image for larger version

Name:	2a4a777f-990e-42d2-8822-2e033f3e8777.jpg
Views:	319
Size:	116.4 KB
ID:	176293

Yorum

• Aryan
                            Aryan Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Bence uda vanilya, gül basacaklarına artık özgün bir ferah ud parfümü üretilmesi gerekiyor. Piyasada bu açıdan başarılı bir koku olursa çok iyi iş yapar.

• Mancera Cedrat Boise

Yorum

• Insense Ultramarine, Givenchy

80’ler sonunda başlayan, 90’larda rüzgar gibi esen sucul parfümler trendine uymak, bu treni kaçırmak istemeyen Givenchy’nin 1994 yılında piyasaya sürdüğü parfüm.

Aromatik, meyveli bir koku olarak lanse edilen bu parfüm, karpuz ve frenk üzümü notalarıyla meyveli bir şekilde açılış yapıyor. Yoğun calone kullanımıyla verilen sucul efekt ile bu meyveli açılış kokuya son derece yapay-sentetik bir etki veriyor. Burada ucuz-sentetik koku molekülleriyle sunulan karpuz ve frenk üzümünün gerçekçiliği tartışmalı!

Bu pek hoşuma gitmeyen bu açılışın ardından koku profilindeki iris, manolya, karanfil çiçeği, tütün, nane, kakule, bergamot, vetiver, kasnı otu, sedir, müge, adaçayı gibi notalar da kokuya kötü bir şekilde yansıtılmış, bazı notalar da doğru/gerçekçi bir şekilde yansıtılamamış. Özellikle iris, karanfil çiçeği, tütün, nane, kakule, vetiveri daha öncesinden referans kokulardan koklamış birisinin bu kokuyu başarılı bulması imkansız gibi bir şey. Notaların ayrıksı bir şekilde hissedilmesi güç olan bu kokuda karmaşa hakim!

Aslında teoride güzel, ilginç bir koku gibi gözüken ama maalesef pratikte çuvallayan bir iş. İlginç, ilgimi çeken bir yönünü bulamadığım bu kokudan genel olarak yansıyanlar; meyveli, aquatik, sabunsu, sentetik hissiyatı yüksek, genel beğeniye uygun güvenli bir koku olması. Kuşkusuz her parfüm gibi ilk dönemlerinde daha iyi bir parfümdü. Bugün, son derece günümüz piyasasına, beğenisine uygun, ucuz kokan bir parfüm. Ülkemizde çok sevilmesi sebebiyle mağazaların vitrinlerini her daim süsleyen bu parfümü anlaşıldığı üzere ben ise sevemedim.

Click image for larger version  Name:	ultramarine.jpg Views:	0 Size:	188.5 KB ID:	176309
                            Son Düzenleme Aryan; 04-08-20, 14:57. Tarafından yapıldı.

Yorum

• furkan1001
                              furkan1001 Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Benimde notalarıyla ilgimi çekip sonra hayal kırıklığına uğratan parfüm denemelerimden 🙃

• Tatil sonrası Dior Sauvage ben bu kadar sevilen nadir parfüm gördüm. İlk zamanlar hatırlıyorumda ne kadar yerden yere vuruluyordu market parfümü lakabı takılmıştı ama şimdi bir çoğumuzun dolabında bulunuyor. Dior bu pazarlama ve tutundurma faliyetlerini çok iyi yapıyor. Dior Homme Edt 2020 içinde benzer şeyler söyleniyor oda 2,3 yıla vazgeçilmez olur gibi geliyor.

Yorum

• Aryan
                              Aryan Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              DH 2020 hakkındaki görüşüm Özgür Demirtaş-vari bir şekilde: "Olmaz"
                              Son Düzenleme Aryan; 08-08-20, 16:05. Tarafından yapıldı.

• furkan1001
                              furkan1001 Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Bende Atilla Yeşilada gibi odin aşkına olur diyorum. 🙃 Ben zaten dolabımdaki tasarımcı parfümleri yavaş yavaş temizleyeceğim çok nadir bir kaç tanesi kalabilir. Daha çok üst segmentlere oynayacağım 🙃

• furkan1001
                              furkan1001 Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Bu arada kokuyu koklamadım. Kokudan çok diorun pazarlama ekibi ve stratejisine güveniyorum. 🙃
                          İşleniyor...
                          X