Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Hayvansal (Animalic) Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

hayvansal notaların ön planda olduğu degilde MFK APLS de kullanildigi gibi kirli bir tatlilik kazandirdigi kokulari daha cok seviyorum, mesela...
    Mamluk; oud 'la birlikte asidik kirli bir bal, karamel ve yasemin... yoğun bal notası bir parça hayvansal bir etki veriyor
    L'Artisan Dzing; hayvansal misk, yumuşak bir deri ve şeker/karamel
    L'Artisan Al Oudh; hayvansal misk ve oud
    ​​​​Muscs Koublai Khan; kimilerine göre kirli hayvansal bir kokuyken bana göre yumuşak ve konforlu bir misk kokusu
    Miel de Bois; hayvansal etki veren yogun kirli bir bal ve odunsu notalar..

Yorum

Benim adayım Anatole Grimoire olurdu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Nishane Afrika Olifant. Tek geçerim. Tüm hayvansal notalarla böyle parfüm yapmak... Efsane.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Yazabileceğim çoğu parfum yazılmış, bende geçen hafta denediğim Kemi Hayatın açılışı diyorum.Açılışı uzun süre temizleyen wcye girdiğinizde genzinizi yakan asidik kokunun aynısı, zannedersem açı portakal ve lavanta açılışta bu etkiyi yapıyor bence, sonrası güzel ama fiyatıda ala yani.

LM Hard Leatheri da unutmayalım

Yorum

Hayvansal parfümlerle aram o kadar iyi değil ama bir arkadaş,Casomarati 1888 için böyle bir tanımlama yapmıştı.Güldüm geçtim.

Yorum

günümüzde artık olmayan, eğer ve at koşumları yapan saraçhanelerin ağır deri kokusunu bana birebir yaşatıp burnuma koca bir yumruk atan aoud cuir arabie,dior leather oud,en güçlüsüde mfk absolue pour le soir..kokularına şahit olduklarım..

Yorum

Hayvansallar arasinda muthiş işler sözkonusu. Örnegin Ursa küf ve ahır imgeleten bir baslangıcla nasil bu kadar populer olabiliyor, burada bir basari sozkonusu. Bunun disinda belki pek adi gecmeyen Tom Ford Men, muthiş maskulen bir parfüm fakat yogunlasildiginda keci postunu andıran bir rayiha ortaya ciktigini hatırlıyorum. Bunlar disinda bariz üç örnegi asagiya ekliyorum;

Apls: İdrar
                Holly Shit: Diski
                Kouros: Limonlu kucukbas hayvan.

Yorum

PdM Hamdani, Bond NY Oud, Amouage Figment diye ilave edeyim.

Yorum

• imanpower
                    imanpower Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    hamdani ve figment denedigim en hayvansal kokular olmamakla birlikte en dengesiz kokular diyebilirim cok keskin eksimsi bi hayvansalligi var sifir tatlilik keskin kuru bir hayvansallikla birlesince sonuc genelde iyi olmuyor...

Dozajı iyi olduğu zaman tadından yenmiyor benim için bu tarz parfümler. Çok baskın hayvansal kokuları pek taşıyamıyorum. Ursa,fetish,song un bois d’ete,opus vı gibi kısmen hayvansı diyebileceğimiz parfümleri çok seviyorum

Yorum

mfk apls,kouros,salome gibi kokular beni rahatsız etmiyor ama taşıması zor parfümler bence

Yorum

Animalic kokuların tecrübeyle paralel artan bir çekiciliği var, fakat taşımanın zor olduğuna katılıyorum. Paçuliyi bile küf ya da vücut kokusu gibi algılayan burunlara civet, castoreum ve türevleri çok farklı gelebilir.

Yorum

MFK APLS ününü çok duydum ama denemek nasip olmadı. Ancak saf hayvansal koku duymak isteyen Initio Blend 1 e baksın derim. Kusturacak cinsten
                        Son Düzenleme Kosovic; 10-12-17, 18:22. Tarafından yapıldı.

Yorum

Jacques bogart - furyo
                          F.M. Musc ravageur
                          Initio - Addictive vibration

Furyo ve musc ravageur taşıması zor cüretkar kokular. Addictive vibration daki genel izlenimim daha geniş bir kitleye hitap ettiği yönünde fakat kokunun son fazı baskın miskten ötürü rahatsızlık veriyor.

Yorum

Hyrax bayağı bayağı hayvansı bir şişesi mevcut artık ne zaman biter bilmiyorum

Yorum

Africa Olifant
                              Ursa

Yorum

İşleniyor...
                              X