Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Merak Ettiğiniz ve Hakkında Bilgi Edinmek İstediğiniz Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Zara Fields At Nightfall'u deneyenler kalıcılığı, yayılımı ve kokusu hakkında yorum yaparlarsa çok sevinirim. Kendi internet sitesinde şeftali, yasemin, sandal ağacı notaları yazılmışken, Fragrantica'da farklı notalar yazılmış. Bu durum göz önüne alındığında sanıyorum şuan internet sitesinde satılan This Is Her'e benzemiyor. Fragrantica ile sitesindeki şişe görseli de farklı.
    Son Düzenleme apocalypse; 31-07-20, 20:08. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Aryan
      Aryan Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Zara, giyim ürünleri gibi parfümlerinde de kopya çalışan bir marka. Ben kendisini koklamadım ama sorduğunuz parfüm en çok "Zadig & Voltaire - This is Her" parfümüne benzetilmiş. Büyük ihtimalle bu parfümün kopyasıdır.

• apocalypse
      apocalypse Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Evet bende dediğiniz parfüme benzetildiğini okumuştum.

• Ramon Monegal Flamenco. Benim anladığım gül merkezli bir koku olduğu. Azzura Kürşat hocam, KARALARIN_CEMAL Ragıp hocam ve varsa diğer kullananlar bilgilendirebilirse sevinirim

Yorum

• Azzura
      Azzura Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Meyve ile desteklenmiş oldukça kremsi naif ve yumuşak bir gül. Burun yormayan, poal gibi arabik bir havaya girmekten uzak ancak meyveli yönü ile şarabı da andıran oldukça feminen bir iş hocam.

• orangeverte
      orangeverte Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Teşekkür ederim Azzura Kürşat hocam Erkek kullanımına pek uygun değil diye anlıyorum o zaman.

• Aaron Terrence Hughes'un parfümlerini çok denemek istiyorum. Youtube sayfasını severek takip ediyorum yorumlarını ve zevkini beğeniyorum. Parfümlerini tamamen doğal içeriklerden hazırlıyor (hayvan öldürmeyi gerektiren notalar hariç) Fiyatlarını makul noktalarda tutuyor. Oud parfümlerinde yine doğal içerik kullanıyor aynı şekilde de ambergriside öyle. Fakat türkiyeye getirtmede problem oluyor işte malum gümrük problemlerimizden dolayı. Youtube sayfasıını merak edenler için https://www.youtube.com/c/AaronTerenceHughes/featured

Yorum

• Auphorie
      • L'Anima Della Rosa
      • Bing Ma Yong
      • Les Trésors De Sriwijaya

Başlıca bunlar olmak üzere diğerlerinden de deneyen varsa yorum almak isterim. Oldukça pahalılar ve çok sınırlı sayıda üretilmiş çoğu da.
      Son Düzenleme Asaid; 06-12-20, 00:14. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Dior gris kullanan var mı?
        elimde girs montaigne dekantı var arada kullanırım aralarındaki farkı merak ediyorum, az da olsa bişeyler yazabilirseniz sevinirim,teşekkürler

Yorum

• slumberhouse ve roja parfümlerini merak ediyorum
          Son Düzenleme samettemiz34; 28-05-21, 16:53. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Ramon Monegal Ole ve Ramon Monegal #flowerpower parüfmlerini çok merak ediyorum. Var mıdır deneyen?
            Son Düzenleme Myrkur; 08-01-21, 01:29. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Maitre Parfumeur et Gantier Eau des Iles’i çok merak ediyorum ve artık üretilmediği için de bulunması zor gibi gözüküyor.

Yorum

• Medea
                Medea Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Bugün için hafif bir eski kokma durumu var ama yaratıldığı dönem için zamanın ötesinde bir parfüm olduğunu söyleyebilirim.

• Abbathdoom
                Abbathdoom Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Teşekkürler Mete hocam.

• Orjinal yazı sahibi: Acemiburun View Post
              Dior gris kullanan var mı?
              elimde girs montaigne dekantı var arada kullanırım aralarındaki farkı merak ediyorum, az da olsa bişeyler yazabilirseniz sevinirim,teşekkürler
              Dior Gris kullandim... Biraz zor tanımlayabilirim...muallak bir koku... nota algılamakta zorlandim... tatli degil.. ciceksi degil.. metalik gibi sanki... icimi bulandiran sentetiklik var... 🤷‍♀️

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Abbathdoom View Post
                Maitre Parfumeur et Gantier Eau des Iles’i çok merak ediyorum ve artık üretilmediği için de bulunması zor gibi gözüküyor.
                Zamanında, 5-6 ay arayla yazdığım iki yorumu, biraz kısaltarak aşağıya kopyalıyorum.

(Şubat 2015)

Açılış, yoğun, tozlu, kuru bir dumanla ve hem acı deri hissi veren, hem de çiğ, acı kahve çekirdeklerini andıran bir kokuyla gerçekleşiyor. Bu tozlu, dumanlı, sert açılışa reçinemsi bir keskinlik ve kuru/yeşil bir otsuluk da bolca destek veriyor. Açılış ilgi çekici ve hoş. Önceleri alttan belli belirsiz gelen hafif tatlımsı aromatik çiçek kokusu, parfüm ilerledikçe, giderek daha fazla hissedilirken başlardaki sertlik, yoğun dumansılık, reçinemsi keskinlik ve acı otsuluk epey güç kaybetse de varlığını devam ettiriyor. Aromatik çiçeksiliğin ve kremsiliğin artarak sertliği ve acılığı kırdığı bölümlerde gelen çekirdek kahve kokusu da daha hafif, yumuşak ve burnu okşayan tarzda. Bu kısım oldukça egzotik. Parfümün iyice tene yaklaşan son kısımlarında hafif dumansı, karanlık ve biraz bulanık bir koku kalıyor benim tenimde. Parfümün genelinde hem zamanın gerisinde kalmış hissi veren klasik bir taraf var, hem de gayet modern ve yenilikçi bir taraf. Bu iki zıt karakterin ilginç bir birleşimi de denilebilir. Pek genç işi bir parfüm olmadığı ve yaş istediği kesin. Kalıcılık 7-8 saat civarı oldu tenimde, kıyafette daha uzun sürüyor.

(Haziran 2015)

İlk kullanımlarımda biraz kararsız kalmış, sonlarını tenimde pek sevememiştim. Bu sefer kıyafet ağırlıklı kullandım. Gene, zaman zaman eski, zaman zaman da modern kokan tarafları öne çıktı ama ilk deneyimime oranla çok daha olumlu yönde oldu izlenimlerim. Duman, kahve çekirdeği ve hafif tatlı aromatik/egzotik çiçeksiliğin ilginç birlikteliği hiç fena gelmedi. Çok sıcak sayılmayacak bir yaz gününde gayet rahat kullanabildim, hatta eşim parfümün kendisine ferahlık hissi verdiğini söyledi. Bu notalardan pek beklenmeyecek gibi olsa da ben de açılışı haricinde aldım bu ferahlık hissini. Açılışındaki yoğun ve keskin duman ise, benim için şahane ama çoğu kişi rahatsız olabilir. Son olarak, performans oldukça memnun edici. Sanırım birkaç kez daha denersem şişesini edinmek istediğim parfümler arasına girecek.

Yorum

• Abbathdoom
                  Abbathdoom Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Yorumlarınızı paylaştığınız için çok teşekkür ederim Mete hocam. Sevebileceğim bir parfüm gibi duruyor ve yorumlarınızı okuduktan sonra merakım daha da arttı diyebilirim.

• MFK Oud Cashmere Mood, MFK Oud Velvet Mood ve Rubini Fundamental’ı oldukça merak ediyorum.

Yorum

• Arkadaşlar selamlar. Beymen kolonyalarında indirim var. Wood, Satsuma ve Pomegranate'i deneyeniniz var mı? Bu kolonyaların üreticisi dikkatimi çekti: Parfüm Tasarım Atölyesi.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Pervane View Post
                    Arkadaşlar selamlar. Beymen kolonyalarında indirim var. Wood, Satsuma ve Pomegranate'i deneyeniniz var mı? Bu kolonyaların üreticisi dikkatimi çekti: Parfüm Tasarım Atölyesi.
                    Satsuma Bergamot ve limonu, yeşil cayi denedim, satsumayi en beğendiğim. Bergamot da çok etkili.

Yorum

• Frederic malle the night deneyen varsa yorum yapabilir mi rica etsem

Yorum

• UmutAras
                        UmutAras Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Poalin daha kaliteli malzemelerle yapilmis arabik versiyonu ud ve gül baskin ama ben hafif buhur ve amouagelardaki dumanli havayida aldim tam 1001 gece masallarina atifta bulunacak parfüm kalitelimi kaliteli özgün mü bence değil ama denemenizi tavsiye ederim

• Acemiburun
                        Acemiburun Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Yorumunuz için teşekkür ederim

• caliban
                        caliban Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Montale Aoud Cuir d’Arabie ile benzer olduğu da yazıyor hocam. Eğer gerçekten benziyorsa hayvansal yönleri de olabilir.

• R.Monegal'lerin genel içerik kalitesi nasıldır. Hangi marka ile karşılaştırılabilir. ve Mon Patchouly'si nasıl bir kokudur pek yorum yok nette.

Yorum

• Rayiha
                        Rayiha Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Körlemesine aldığım Impossible Iris dışında denediğim bir parfümü olmadı. II enteresan bir iris yorumu, kuru ve kağıtsı irisle, tatlı ve neşeli meyve akorları bana göre güzel bir kontrastla biraraya getirilmiş. Ama yine de eksik birşeyler var, derinlik duygusu ya da notalar arası akıcılık, bürünleşme gibi.

• Asaid
                        Asaid Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        yorum için teşekkürler. Impossible Iris de dikkatimi çekenler içindeydi. iris tecrübem pek olmasa da tanımınız Regalien'ın Clubs of Iris'ini aklıma getirdi. orada da epeyce kuru fakat tatlandırılmamış bir iris mevcut.

• Rayiha
                        Rayiha Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Regalien'i denemedim ama yorumlardan algıladığım Monegal'in ona göre daha aydınlık ve neşeli bir parfüm olduğu.
                    İşleniyor...
                    X